Člověk míní, život mění: covid
Ilustrace: Z archivu Libuše Juráčkové

Člověk míní, život mění: covid

9. 5. 2024

Tahle věta mi připomněla moji pěknou vzpomínku. Když jsem se již v kategorii 70+ „zabydlela“, dostala jsem od zetě k 75. narozeninám obraz, který pro mne sám namaloval. Na pozadí ciferníku, který ukazoval za 5 minut půl sedmé, tedy velká ručička stála na pětce a malá se blížila k sedmičce, byla tři má životně „osudová“ místa. Byl to také rébus, zda všechny ty tři dominanty měst, mně blízkých, poznám. Ano, poznala, a to poslední byla Praha, kam jsem se po více než šedesáti lety z Brna za rodinou přestěhovala.

Nastaly moje 77. narozeniny, které sice nebyly jubilejní, ale rozhodla jsem se je „povýšit“ na ty šťastné. Obsahovaly dvě sedmičky, tedy dvě šťastná čísla, a tady zasáhl „život“, přišel covid. Žádný seniorský pobyt, či lázně, žádné výlety, jen trpělivé a odpovědné čekání na „lepší“ časy. Řekla jsem si, že to nevadí, za rok budu mít opět v datu narození šťastnou sedmičku, byť jen jednu. Ovšem covid pokračoval. Když se ohlásily poslední „sedm desátkové“ narozeniny, situace se trochu uvolnila a já mohla konečně jet na ten vytoužený týdenní seniorský pobyt na Orlíku.

A co mi covid přinesl? Z dlouhých chvil v domově jsem začala vzpomínat, což jsem do té doby nedělala a začala psát krátké vzpomínky. Uvědomila jsem si, že je mnohé, co moje rodina o mém mládí neví a že si to třeba někdy přečtou. A když ne, bavilo mě to a baví do teď. Také některé ze vzpomínek posílám na portál i60.

narozeniny2-1.jpg

 

 

 

 

 

 

Jarní soutěž 2024 Můj příběh zdraví
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Moc hezký dárek. Také si myslím, že sedma je šťastné číslo. Přeji vše dobré.
Blanka Lazarová
Obraz se mi líbí, moc dobrý nápad. Z Brna zdravím do Prahy :-)
Hana Rypáčková
Taky mne ten obraz dostal. A loňský rok byl takový roztoulaný, dařilo se mi a cítila se lépe než letos. To bude těmi šťastnými sedmičkami !
Zuzana Pivcová
Trochu mi to připomnělo, jak jsem asi před 15 lety nakreslila jednomu člověku mandalu, kde bylo naznačeno, co pro mě znamenalo setkání s ním.
Ingrid Hřebíčková
To by mě moc těšilo, dostávat tak nápadité dárky. Navíc váš článek je hezky napsán a ještě k tomu s vaší vyrovnaností. Děkuji.
Dana Straková
Hezký članek.a moc hezký obraz. Tak hodně štěstí do dalších let, i když budou bez šťastné sedmičky na začátku.
Dušan Brabec
Ten obraz byl opravdu dobrý nápad.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.