Nejlepší sportovci roku 2014:
 Jak se ohodnotili mezi sebou

18. 12. 2014

Jak se hodnotili naši sportovci? U většiny v TOP 50 zvítězila legendární rychlobruslařka Martina Sáblíková, která předvedla nejen své umění na ledu, ale i v cyklistické časovce a silničním závodu. Po ZOH v Soči, kde získala zlato a stříbro, se suverénně stala vítězkou Světového poháru v letech 2007-2014, tedy poosmé v řadě. Ledová králvona je  držitelkou světových rekordů na tratích 5000 a 10 000 metrů. Mezi sportovci si drží prim i pro svou milou a skromnou ppovahu.

Martina Sáblíková sama hodnotila jako první úspěšnou mladou snowboardcrossistku Evu Samkovou, která získala zlato na ZOH v Soči, a tehdy její jízda vyrazila nám mnohým dech. Byla to skutečná akrobacie. Eva Samková získala na ZOH zlato.

Na třetí místo vynesli konečně muže a to Ondřeje Moravce, biatlonistu, který na ZOH v Soči získal 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Na čtvrtém místě se usadila česká královna bílého sportu - tenisu Petra Kvitová, která opět bojovně v letošním roce ukázala, že královnou je. Vyhrála Wimbledon a náš fedcupový tým opět pozvedl nad hlavy pohár, když již po třetí triumfoval. V letošním roce byla skromné české tenistce, která reprezentuje český ženský tenis udělena cena Diamond Aces Mezinárodní světovou tenisovou federací. Petra Kvitová je mezi světovými tenistkami uznávaná jako osobnost a je i mluvčí světové tenisové špičky, která se letos loučila a děkovala čínské tenistce Li Na, která se loučila se svou kariérou.

Na pátém místě další půvabná žena biatlonistka Gabriela Soukalová, která získala na ZOH v Soči 2 stříbrné medaile.

Pak se umístili Ondřej Synek mistr světa i Evropy ve veslování, který předvedl několikrát svou bojovnost. Sedmý je Luboš Krpálek, judista, jenž má také na svém kontě nejen zlato z ME ale i MS. Osmá je oštěpařka Barbora Špotáková, vítězka ME a Diamantové ligy. Devátý Josef Dostál kanoista s dvěma zlatými medailemi z MS a desátý Jaroslav Soukup, biatlonista se stříbrem a bronzem ze ZOH v Soči.

Na 11. místě se umístil všemi obdivovaný hokejista Jaromír Jágr. Jaromír Jágr se drží mezi nejlepší sportovci několik let, a je držitelem nejen zlaté medaile z OH v Naganu, ale i dvou Stanley cupů a zlatých medailí z MS 2005 a 2010. Historicky je nejlepším Evropanem, který hraje v NHL a byl pětkrát v kanadském bodování na prvním místě. Jarda Jágr , jak mu říkají Kladeňáci je nejlepší. Všem sportovcům patří velký dík za jejich reprezentaci, za kterou je velké úsilí a dřina.

Sportu ZDAR!

sport
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to: