Foto

České tenistky vedou
nad Francouzkami 2:0

18. 4. 2015

Dva zápasy, dvě vítězství, dva body. Taková je bilance prvního dne semifinále Fed Cupu. Lucie Šafářová a Petra Kvitová přehrály své francouzské soupeřky a mohou zítra nastupovat na kurty mnohem klidněji. Ovšem zas až tak jednoduché, získat dva body, to nebylo.

Především první duel byl hodně napínavý. Carolina Garcia hrála proti zkušené Lucii Šafářové velmi agresivní a výborný tenis a zejména díky skvělému servisu vyhrála první set. Ve druhém setu musela Lucka odvracet dokonce pět matchballů, ovšem nakonec nepříznivý stav otočila, v tiebreaku ukázala své zkušenosti, vyhrála jej 7:1 a vyrovnala na 1:1. Vynikající závěr druhého setu podlomil psychiku Francouzky, Lucka se dostala do varu, třetí set jednoznačně vyhrála 6:1 a získala pro Českou republiku první bod.

Petra Kvitová tak mohla jít do svého zápasu klidněji. Přeci jen byl její zápas hodně těžký. Petra totiž šla do ostrého duelu po dvouměsíční pauze, pro kterou se rozhodla zejména kvůli psychickému vyčerpání. Dlouhá přestávka byla na její hře trochu znát, zejména v prvním setu kupila řadu nevynucených chyb, přesto bylo vidět, že Petra moc chtěla uspět před domácím publikem a nezklamat. Povedlo se, bravurně dohrála zápas a získala druhý bod pro český tým. Její kondiční příprava opravdu ukázala, že byla fyzicky i psychický dobrá. Ověřila si svou formu, a to bylo důležité.

Kristina Mladenovičová, její soupeřka, velmi výborně servírovala, ale dlouhé výměny se jí nedařily. Nehrála špatně, ale někdy jí to nešlo, jakoby jí nohy svazovala povinnost získat pro tým bod. Petra si díky svým zkušenostem nakonec došla pro výhru 2:0 a zisk druhého českého bodu.

Takže se můžeme těšit na další duely. Petra Kvitová se cítí výborně, vyhrála a určitě předvede i v dalším duelu dobrý tenis. Možná francouzská kapitánka Amélie Mauresmová postaví do zápasu francouzskou jedničku Alizé Cornetovou, uvidíme.

Sportu zdar a tenisu obzvláště!

tenis
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to: