Dejte si z recese rekreaci
ROH jako za starých časů

Dejte si z recese rekreaci
ROH jako za starých časů

23. 4. 2014

Ráno vás probudí řízné tóny budíčku, krev si rozproudíte rozcvičkou v ranní rose a pak si můžete dopřát brigádičku. Že vám to něco připomíná? Cestovní kancelář ATIS vás vrátí do doby odborářských rekreací ROH. K dokonalosti této iluze přispěje výzdoba interiéru imitující "Zotavovny ROH", přesně té, v níž trávil svou dovolenou ve filmu Anděl na horách Jaroslav Marvan alias revizor Gustav Anděl a jeho herečtí kolegové pan Kemr, paní Zázvorková.

„Jde o jednoznačně nejoblíbenější pobyt, který nabízíme. Je to jedna velká recese, vše je – na rozdíl od minulosti – zcela dobrovolné,“ říká Petr Krč, obchodní a produkční ředitel a předseda představenstva CK ATIS.

Jak se vůbec liší dovolená pro seniory od té běžně nabízené na trhu?

Dovolená pro seniory je koncipována s mnoha výhodami, která senior jistě uvítá. Cestovní kancelář ATIS za dobu své, téměř pětadvacetileté zkušenosti zná potřeby těchto zákazníků.  Speciálně pro ně připravila pobyty sdružené ve skupině „Dovolená pro zralý věk“, která se týká zákazníků již od padesátky.

Mají senioři ještě nějaké zvláštní požadavky?

Ano jistě. Jde například o výhodnou cenu se spoustou bonusů. Ubytovací zařízení by mělo disponovat výtahem či umístěním pokojů a dalších společenských prostor v přízemí. Pokoje by měly být v klidné části hotelu, na pokojích jsou vítané v koupelnách protiskluzové podložky či úchytová madla. Důležité je zajištění odvozu osob a zavazadel k autobusové nebo vlakové zastávce či zajištění dietního jídla.

Mohou tedy starší lidé počítat s cenovým zvýhodněním? Pokud ano, od kolika let platí?

Ano mohou. Jak jsem již naznačil, projekt „Dovolená pro zralý věk“ platí pro osoby, které dosáhly 50 let věku. Těm přináší mnoho zvýhodnění. Jde třeba o pobyt se stravou v délce 7 nocí jen za cenu 6 nocí, pobyt se stravou v délce 14 nocí za cenu 11 nocí. Zároveň zdarma každodenní večeře (nebo obědy), zdarma jedna káva nebo čaj každý den od 15.00 do 16.00 hodin. Neúčtuje se přípatek za neobsazené lůžko v pokoji (nebo příplatek za jednolůžkový pokoj).

Kterým destinacím dávají senioři přednost, domácím nebo  zahraničním?

Senioři dávají přednost dovolené v Česku nebo na Slovensku, protože zde nemají jazykovou bariéru a toto prostředí znají.  Oblíbené jsou ovšem i celoroční pobyty v maďarských termálech, byť tyto nejsou do projektu „Dovolená pro zralý věk“ zařazeny. Luxusní služby a léčivá termální voda jsou opravdu velkým lákadlem.

Můžete konkrétně uvést příklady, jaká místa mají senioři  nevíce v oblibě?

Česko i Slovensko jsou krásné země, senioři mají rádi všechna místa. V rámci našeho seniorského projektu v podstatě každý rok jezdí do jiných míst, aby toho co nejvíce poznali.

V kterém měsíci cestují nejraději a o jak dlouhé dovolené je  největší zájem?

Nejvíce oblíbené měsíce jsou květen, červen, září a říjen. Je ještě krásné počasí a v těchto měsících již nejsou ubytovací zařízení plná rodin s dětmi. Pobyty převažují v délce jednoho týdne a žádané jsou rovněž i relaxační víkendy.

S největším zájmem (nejvíce rekreantů na jednom místě) vede jednoznačně retro pobyt „Rekreace ROH – dovolená v Tatrách jako tenkrát“, který CK ATIS realizuje od roku 2007 v Tatranské Lomnici v hotelu Morava, kde se v šedesátých letech natáčel kultovní film Anděl na horách. Pobyt absolvovalo již více než 2400 nadšených rekreantů. Rekreace dle tehdejšího scénáře (budíček, rozcvička, brigáda kolem hotelu, seznamovací a rozlučkové večírky, výlety) jsou recesní a zcela apolitické.  Věkový průměr je zde kolem šedesáti. Ročně se konají jen tři týdenní turnusy. Více zde.

Který způsob dopravy volí starší turisté nejčastěji?

Senioři cestují převážně vlastními auty. Využívané jsou ale i autobusy a vlaky. V případě požadavku na cestování vlakem či autobusem vyhledá cestovní kancelář to nejvýhodnější spojení a zajistí případný odvoz od vlaku do hotelu i se zavazadly.

Jaká forma stravování jim nejvíce vyhovuje?

Nejžádanější je pobyt s polopenzí s možností dokoupení obědů na hotelu. Ráno se na hotelu nasnídají, pak většinou vyráží na celodenní výlet (obědvají tedy mimo hotel, případně si mohou na hotelu vyžádat obědový balíček). Večer se vrací na večeři, takže jim odpadá starost, kde povečeří. V případě, že tráví den v blízkosti hotelu, uvítají možnost poobědvat zde.

Na co by senioři neměli před odjezdem na dovolenou zapomínat?

Senioři by neměli samozřejmě zapomenout doklady potřebné k nástupu na pobyt (ubytovací poukaz), občanský průkaz, léky, které užívají, mobilní telefon, věci osobní potřeby. Před cestou si pořádně nastudovat trasu a místo svého pobytu – po celé zemi je plno hotelů se stejným názvem a často dojde k záměně. Pokud je senior v nesnázích, na ubytovacím poukazu CK ATIS je telefonní číslo na „pohotovostní službu cestovní kanceláře“. Ta je připravena okamžitě pomoci.

Vzpomenete si na nějakou zajímavost nebo kuriozitu během seniorského zájezdu?

Ano, jednalo se o kuriózní záměnu hotelu. Zákazník si zakoupil pobyt v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou v Krkonoších a s ubytovacím poukazem na krkonošský pobyt nastoupil do hotelu Horizont na Špičáku na Šumavě. Nakonec vše dopadlo dobře. Pohotovostní služba vytelefonovala výměnu a zákazník si mohl vychutnávat krásu Šumavy bez obtížného přesunu do Krkonoš.

dovolená
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%