Přehled posledních diskuzních příspěvků

Oči ženy

Zuzana Pivcová 7.8. 15:17
I když mi, lásko, stále unikáš, jsi moje ustavičná přítomnost, ó, jistě.... To není moje, to kdysi napsal úžasný Vladimír Holan. A tohle jsem nečekala. Moc krásné.

Přelud

Zuzana Pivcová 7.8. 15:09
Moc krásné, Hani, moc!

O ráji

Jitka Chodorová 7.8. 09:17
Nino gratuluji,moc pěkné!

Všechno a nic

Jitka Chodorová 7.8. 09:15
Zuzko,nemám slov,nádhera!

Otesánek v Luhačovicích

Zuzana Pivcová 7.8. 08:21
To je tedy gól, tahle tragikomická historka. Ale chamtivé žrouty bez dalších zájmů jsem zažila i při některých pobytových zájezdech v cizině. To byly chvilky, kdy bych k té výpravě raději nepatřila.

Jsem trošičku smutná

Jitka Chodorová 6.8. 21:11
Nino ,moc hezké,i když trochu smutné,ale to se dalo čekat už z titulu básně, kdo vlastně takhle ještě krásně nesmutnil?Snad nikdo,děkuji.

Uhýbejte.... Aha, Blesk!

Jiří Libánský 6.8. 15:48
Jasná myšlenka, dobře zpracovaná odpovídajícím veršem. Jste na své parketě Herone. Dobrý je to.

Západ a východ slunce

Jitka Chodorová 6.8. 13:43
Zuzko,tohle je opravdická bomba,jste úžasná,děkuji!

Vůně a chutě nedělní

Zuzana Pivcová 6.8. 10:47
Pravda dokonalá i v přeneseném smyslu, něco nám nevoní, nejde pod nos, nemůžeme to ani cítit, nepřijdeme tomu na chuť, a naopak. Je fajn, že jste to tu s osobním zapojením v závěru všechno takhle hezky shrnula.

Od ucha k uchu

Zuzana Pivcová 6.8. 10:39
Znala jsem, Hani, taky takový typ lidí, hřmotných srandistů, málem až netaktních hulvátů. Mě měli za skleníkovou kytičku. Pak jsme si to ale nějak vyříkali, z mé strany hodně drsně a od huby, a bylo dobře. Oni totiž tak mluví i o sobě. A slova jsou jen slova. Je důležité, co mají uvnitř. Pobavila jste mě jako vždy svým humorem.

Jak jedno potvrzení zmařilo cestu do NSR

Zuzana Pivcová 6.8. 08:03
Mně stačili východoněmečtí celníci, protože na Západ jsem nesměla. Ale při cestách z Berlína jsem zažila i cestující ze Západu. Asi o tom taky krátce napíšu. Hezký den, pište dál o cestách.

Předtucha

Zuzana Pivcová 6.8. 07:59
Ano, ano, Vendulko, intuice. Mé sestře bohužel padají ve snech předem letadla.

Špagátková polívka

Zuzana Pivcová 6.8. 07:55
Pobavila jsem se, Růženkio, a vzpomněla si, jak jsem kdysi striktně dodržovala všechny pokyny v receptech a netroufla si improvizovat. Někde bylo, že se vaří v kastrole a já se bála vzít hrnec. Sestra mi tehdy řekla: Tam snad kdyby bylo, že máš s kastrolem obíhat kolem baráku, tak to uděláš!

Čekání

Jiří Libánský 5.8. 19:43
Líbí se mi společná cesta kolejí. A hlavní myšlenka celkově je vynikající. Ale krásné myšlenky a obsah máte ve všech básních. Verše, které volně a snadno při recitaci nesplývají se rtů, to jsou však ptáci s pochroumanými křídly.

Dívka i žena

Jiří Libánský 5.8. 19:22
I volný verš má svá pravidla. Tato báseň má však tak silný obsah, že si čtenář ani neuvědomí jejich absenci.

Nostalgie

Jiří Libánský 5.8. 18:14
Je to velmi všeobecná myšlenka zpracovaná v celkem nezajímavém sylabotonickém prozodickém systému verše, i když jste ho složila až neuvěřitelně dokonale. Myslím, že umíte mnohem víc. Např. nádherné "Ráno" a nebo i silné "Světlo pro tebe" .

Změna je život aneb V nouzi poznáš přítele

Růžena Antlová 4.8. 04:42
ˇŽivot píše romány a ten váš příběh se šťastným koncem jste popsala moc hezky.

Vídeňské překvapení

Zuzana Pivcová 3.8. 07:53
A co kdyby už Vilda odešel a přišel Zdeněk? František, který také vypráví ve 3. osobě, je více všeobecně povídkový. Ve Vašem vyprávění jsou jednoznačně cítit jen Vaše prožitky. Zkusíte to?

Štěstí

Jitka Chodorová 2.8. 16:19
Zuzko,jako vždy krásné,jen ten název byl dala asi jiný,třeba "Střípky",ale je to jen moje představa,tak hezký den!

Ulice

Zuzana Pivcová 2.8. 11:52
Také jsem měla pořád touhu proniknout do "našeho" domu i bytu, až jsem to uskutečnila. Jsem ráda a tím jsem tu vzpomínku uzavřela. Děkuji za další shodné pocity a myšlenky, Jitko.

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.