Velké břicho. Mají ho často lidé, kteří nahrazují bílkoviny alkoholem. Může být také projevem chronického stresu

Když si do internetových vyhledávačů člověk zadá slovo břicho, po chvíli získá dojem, že nic jiného v posledních letech lidstvo nezajímá. Odkazů na to, jak břicho zmenšit, jsou stovky tisíc. Jedná se o návody na cvičení, na diety, na zaručeně správné stravování. Co se to děje, že tolik lidí má pocit, že jejich bříška vypadají jinak, než by chtěli?

Vratislava Hofmanová, redakce

Před hloupými řečmi je třeba utéct. Jak na to? Základním pravidlem je nepouštět se do diskuze

Víte o tom, paní Nováčková, že celý ten koronavirus je mezinárodní spiknutí? Budou předstírat, že nás očkují, ale ve skutečnosti nám dají čip, aby nás mohli sledovat. Co si počít, když nám blízcí, přátelé či sousedé vyprávějí něco, co nám připadá jako naprostá hloupost?

Vratislava Hofmanová, redakce

Státní památky ve Středočeském kraji a v Praze zahajují návštěvnickou sezonu

Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu ve Středočeském kraji a v Praze zahajují v důsledku omezení vyvolaných pandemií s téměř dvouměsíčním zpožděním hlavní návštěvnickou sezonu.

Redakce

Okénko do historie: Přídělový systém

Při pohledu na plné košíky nákupu jsem si vzpomněl na léta 1939 až 1953, kdy u nás byl zaveden přídělový systém, takže vše bylo na lístky a v omezeném množství.

František Schmíd

Čas rododendronů a azalek aneb jarní kouzlo Průhonického parku

Chci se s vámi podělit o svou procházku Průhonickým parkem, kde jsem léta nebyla a letos jsem měla možnost ho vidět v celé jeho jarní kráse.

Jana Hošková

Krásné staré páry. Jejich focení je v módě

Krásné staré páry. Jejich focení je v módě

Nikdo z nás si památky do hrobu nevezme, říká Aleš Kozák, který zasvětil život jejich záchraně

Aleš Kozák před lety opustil jisté místo ve státní správě a začal se věnovat záchraně památek. Vybudoval Institut pro památky a kulturu, který přináší užitečné informace a pomáhá jak odborníkům, tak i vlastníkům památek, kteří je opravují  a řeší jejich financování.

Petr Orálek

Snacha a tchyně. Vztah, který bývá i přátelský

Tchyně je mou nejlepší kamarádkou. Velmi mně pomáhá. Mám s tchyní lepší vztah než s vlastní mámou. Syn si našel skvělou nevěstu, moc si s ní rozumím. Se snachou jsme přítelkyně. Ano, i takové věty zní, když přijde řeč na vztah mezi tchyněmi a snachami.

Vratislava Hofmanová, redakce

Můj seniorský život: Dá se někde sehnat motorové koště?

K zaslouženému odpočinku, čili k důchodu, jsem se dopracovala ve věku kolem šedesátky. Bylo těžké představit si, že nadobro opustím práci, která mne bavila, a které jsem se věnovala bezmála čtyřicet let.

Jaroslava Ševčíková

Noví kamarádi se dají najít v každém věku

Ubývá přátel. To je jeden z nepříjemných průvodních jevů stárnutí. Čím se člověk dožívá vyššího věku, tím více ho trápí, že jeho kamarádi odcházejí. Většina lidí si myslí, že ve vyšším věku už nové přátele není možné najít. Jenže se mýlí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Neobjevené skvosty Česka. Znáte je?

Agentura CzechTourism dnes zveřejnila čtyřicet dva tipů na dosud neobjevené skvosty Česka roku 2020. Jsou to jedinečné turistické destinace – hrady, zámky, kláštery či muzea – v různých koutech českých a moravských regionů, které by rády přitáhly větší pozornost, než jaké se jim dostávalo doposud.

Redakce

Šedesátka je zlom, pak se zdraví výrazně mění

Šedesátka je zlom, pak se zdraví výrazně mění

Jedeme do Svaté země: Doprava

Ráda bych Vás seznámila se životem v Izraeli. Tak jsem se rozhodla, že začnu u základu - doprava a vše, co nás čeká při cestě tam i zpět.

Jarmila Komberec Jakubcová

Nejstarší děti: Osmasedmdesátiletá Ada se stále stará o svou 102letou maminku

Ačkoliv se její věk blíží k osmdesátce, pořád je ještě dítě. Se svými mladšími sourozenci se stará o svou 102letou maminku. Ada Rašková tak patří k nejstarším dětem v Česku.

Jan Raška

Tip na dovolenou a na výlet: Pelhřimovsko

Na Pelhřimovsko jsem začala jezdit asi před dvaceti lety se svým přítelem. Ve vesničce vzdálené necelých 20 km od Pelhřimova trávil již část svého dětství u dědečka.

Věra Ježková

Sexy i v důchoďáku

Myslím si, že to byl zrovinka C. G. Jung, kdo napsal, že ve čtyřiceti letech je člověk cca v polovině života a pomalu začíná jít z kopce. Ne, že bych neuznávala světoznámé psychiatry a nectila jejich výroky, ale ve čtyřiceti letech jsem toužila vylézt výš, ba přímo zdolat nejvyšší vrcholky a štíty hor. A taky jsem tak učinila a vyškrabala se až na střechu světa.

Helena Fruhbauerová

Tip na výlet: Nelahozeves

Krásných míst je v naší vlasti skutečně mnoho. Záleží pochopitelně na preferencích každého…

Jan Zelenka

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg