Voda. Nové téma pro literární soutěž i fotosoutěž

Voda je život. Voda je živel. Voda ve studni, v bazénu, v láhvi. Pramen, potok, řeka, moře. Déšť. "Voda" je tématem našich nových soutěží, které právě nyní začínají a budou trvat až do konce prázdnin. Vítězové získají zajímavé knižní ceny.

Redakce

Doba pro návštěvu památek je teď. Jsou nádherné a je jich nepočítaně

Rozvolňování nebo naopak zpřísňování koronavirových opatření. To jsou pojmy, které slýcháme a čteme poslední dobou častěji, než bychom chtěli. A vypadá to, že to jen tak brzy neskončí.

Renata Pavlíčková, redakce

Usmíření s rodiči. To je akt, na který nikdy není pozdě

Pocity křivdy, nevyřčené výčitky, nedorozumění. Mezi mnohými dětmi a rodiči přetrvávají léta a je úplně jedno, jestli je dítěti patnáct, třicet nebo padesát let. Bohužel, někdy se stává, že si lidé tyto mezigenerační neshody nestihnou vysvětlit.

Vratislava Hofmanová, redakce

Jake to bylo a co sme robili, když sem byl eště maly synek

Ahojte! Posilam povidani o tym, jaci sme byli a co sme robili, když sme eště byli děcka. Dnešni omladina mi asi vubec nebude rozumět, nebude vědět, o čim je řeč.

Jiří Stuchlý

Dana Medřická: Když v šedesáti přijde láska

Oslavila by nyní sto let. Zemřela, když jí bylo dvaašedesát. Příliš brzy, napadne leckoho. V jejím případě to platí dvojnásob. Nejen proto, že mnoha lidem chybí jako skvělá herečka, ale také proto, že právě v té době byla šťastná. Našla totiž lásku.

Vratislava Hofmanová, redakce

Vážíme si toho, že nás dal osud dohromady, slavíme každý den, říkají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Vážíme si toho, že nás dal osud dohromady, slavíme každý den, říkají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Veder se bát nemusíme, příští měsíc bude spíše chladnější

Včerejší horký den, kdy se teploty dostaly k tropické třicítce, byl pro dosavadní průběh léta spíše výjimečný. Podle dlouhodobé meteorologické předpovědi se takových horkých dnů nedočkáme ani v následujících týdnech. Příští měsíc bude teplotně spíše podprůměrný.

Jan Raška

Každý život je mimořádný

Již řadu let se pokouším psát. Tu skutečnost, "že je každý život mimořádný", jsem si poprvé uvědomil, když jsem se chtěl "poklonit" památce svých rodičů tím, že popíši jejich, pro mne mimořádně zajímavé životy.

Jan Kučera Mgr.

To, co upeču, musí chutnat především mně, říká Markéta Bačová, cukrářka hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou

Taky vás naštve, když vám na dovolené ve slušném hotelu podají koblihy a koláče dovezené ze supermarketu? To se vám v Horizontu v Peci pod Sněžkou stát nemůže.

Božena Hažová, redakce

Mladí muži čím dál častěji pečují o děti. Staří se tomu diví

Angažovaný pečovatel. To je nové označení pro současné mladé muže, otce malých dětí. Za posledních deset let výrazně přibylo těch, kteří považují péči o dítě ze strany táty za stejně přirozenou jako ze strany mámy. Doba, kdy se mnozí muži styděli vyjet na ulici s kočárkem, je pryč.

Vratislava Hofmanová, redakce

Zlepšit svůj vlastní pocit štěstí lze rychle a moc to nestojí

Pocit štěstí a spokojenosti je zásadní pro to, abychom i po šedesátce dokázali vytěžit ze života maximum. Proto stále hledáme způsoby, jak být šťastnější.

Zuzana Pivcová

Šedesátka je ideální věk, kdy se stát ženou na první pohled

Šedesátka je ideální věk, kdy se stát ženou na první pohled

Nepodlehněte šmejdům, kteří vás chtějí po telefonu připravit o peníze. Lze se jim bránit

Znáte takový ten druh „telefonních“ šmejdů? Zavolají Vám a vnucují Vám svoje služby. Všechno zdarma, všechno super. A i když je odmítnete, za pár dní Vám přijde faktura, že jste během toho telefonního hovoru uzavřeli nějakou smlouvu.

Redakce

Kouzlo časů minulých: hudba syčí z trouby ven

Gramofon. Potkal jsem se s ním před pár lety v jedné restauraci na Slovensku, hned mne vybídl, abych zavzpomínal na svá mladá léta s hudbou. V uších mně začala znít hudba, která se z něj linula v naší rodině téměř nepřetržitě. Na "desky" muselo být, i když na chleba nebylo.

Jaroslav Kašík

Modrá je dobrá. Platí to i v zahradách

Květiny v různých odstínech modré či fialové barvy. Hortenzie, kakosty, rozrazil, levandule… Jsou nyní velmi žádané. Jedním z trendů totiž je vytvářet zahrady v odstínech jedné barvy. A právě modrá je k tomu ideální.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nuda mizí ze života, ale je to chyba

Musíš vnoučatům připravit program, jinak se budou nudit. Měl bys něco dělat, ne jen tak koukat z okna. Slovo nuda neznám, můj diář je stále plný. Tyto a podobné věty zní stále častěji. Pojmy jako nuda či nicnedělání začaly být považovány za slova, se kterými slušný člověk nechce mít nic společného.

Vratislava Hofmanová, redakce

Kočičí jídelníček? Chutný, pestrý a zdraví prospěšný

Kočky jsou svébytní tvorové… tak nezávislí, tak nekomunikativní, tak nekontrolovatelní. Každý chovatel ví, že není lehké se kočkám jen tak dostat pod kůži.  Jak se k nim tedy dostat co nejblíže a získat si jejich srdce?

Redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

21%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%