Příběh o lékařce, křehkém stáří a tajemné geriatrii

Jako mladá ambiciózní lékařka po promoci v roce 1991, kdy jsme měli pocit svobody a nedohledných hranic, jsem chtěla dělat akutní medicínu, některý akční obor v rámci interního lékařství.

24. 2. 2020 Redakce

Andrea Verešová: Nejvíc mi zvedne náladu úsměv mých dětí

Andrea Verešová toho jako modelka dokázala hodně. Někdejší Miss Slovensko a vítězka Elite Model Look působila léta v zahraničí, kde pracovala pro vyhlášené módní značky a fotili ji pro slavné magazíny. Jezdila po celém světě, mluví několika jazyky, hrála ve filmech a seriálech, založila nadační fond Pomáhejme dětem společně.

23. 2. 2020 Táňa Nečadová, redakce

Co na sebe, až přijde teplo? Inspirace pro dámy vyššího věku

Odhalit ruce? Jak dlouhá sukně je vhodná? Hodí se v mém věku výstřih? To jsou otázky, které si často kladou ženy vyššího věku, když se oteplí. Najít lehké, vzdušné oblečení, ve kterém se dáma cítí dobře, není úplně jednoduchá věc.

22. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Výživa onkologického pacienta

Kvalitní výživa a přiměřená hmotnost jsou jedny ze základních potřeb každého člověka a jejich význam ještě stoupá při závažném onemocnění, jakým je zhoubný nádor.

22. 2. 2020 Redakce

Babi, nastěhuj se k nám. Za touto nabídkou se skrývá řada nebezpečí

Když se osamělý senior nastěhuje k synovi nebo dceři a jejich rodině, jeví se to jako správné rozhodnutí. Velmi často se však ukáže opak. Lidé se v novém prostředí necítí dobře, nepřipadají si tam doma. Vina nemusí být na žádné straně, jde jen o výraznou změnu v životě.

21. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Matrace pro Vaše zdravé spaní

Vzhledem k tomu, že na lůžku – matraci trávíme velmi podstatnou část dne a kvalitní spánek je velmi důležitý pro uvolnění a relaxaci i udržování si dobré kondice, není dobré výběr správné matrace podcenit.

21. 2. 2020 Sponzorovaný článek

Imrich Bugár: Mladí sportovci dnes nemají výdrž a pevnou vůli

Patnáctinásobný mistr republiky, mistr Evropy, mistr světa a držitel stříbrné medaile z OH v Moskvě v hodu diskem. Jeho osobní rekord 71.26 m prozatím v ČR nikdo nepřekonal. "Stále čekáme na nějaký talent, snad se časem objeví," říká v rozhovoru pro i60.cz stále dobře naladěný Imrich Bugár, který začátkem dubna oslaví 65. narozeniny.

20. 2. 2020 Božena Hažová, redakce

Inspirace pro odvážné: Výroba osobních tenisek

Ženy vyššího věku nebo se zdravotními obtížemi si často stěžují, že je problém najít pohodlné a přitom vkusné boty. Takové, ve kterých se dobře chodí, ale zároveň jsou módní, mladistvé. Zapomínají, že existují tenisky. Trendem nyní je vyrábět si tenisky takzvaně osobní.

20. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Yold. Nové slovo, které se týká seniorů. A které bude slyšet stále častěji

Jedná se o spojení slov young a old. Tedy mladí a staří. Výraz yold je čím dál více používán v souvislostí s generací současných šedesátníků. Na jedné straně jsou označováni jako senioři, na straně druhé většina z nich žije podobně jako mladí lidé.

19. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Proč se ženy smiřují se stárnutím mnohem hůře než muži

Ženy, kterým už není čtyřicet, ba ani padesát, se často dostávají do stádia horečné snahy přizpůsobit se panujícímu ideálu krásy, jiné se naopak odevzdaně včlení do role babiček. Ačkoliv to zní poněkud zjednodušeně, tkví za tím vážná problematika.

18. 2. 2020 Redakce

Když mladí baví seniory aneb Generace se spojují

Student v lese, Hodinový vnuk, Vajglobraní. To jsou názvy akcí, které propojují seniory a studenty. Říká se, že odlišné generace si nerozumějí, že těžko hledají společnou řeč. Jenže se dějí věci, které ukazují přesný opak.

18. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Onkoložka Petra Garnolová: Všichni chceme žít co nejdéle, medicína však není všemocná

V České republice každoročně onemocní rakovinou bezmála 100 tisíc obyvatel a přes 23 tisíc lidí na ni zemře. Ačkoliv se úmrtnost na tuto nemoc během posledních deseti let díky vyspělejší medicíně snížila, přibývá pacientů, kteří se dožijí i několika různých nádorů.

17. 2. 2020 Jan Raška

Kam na jarní prázdniny? Třeba do hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně a zejména celý vrch Krakonoš nabízí možnost sjezdového lyžování, a to také především díky technickému sněhu. Sjezdovka disponuje kabinkovou lanovkou a lyžařským vlekem, večer je osvětlena.

17. 2. 2020 Sponzorovaný článek

Tip na výlet: Brdský vrch Houpák s panoramatickým výhledem do kraje

Krásné přírodní scenérie, impozantni výhledy do kraje a minimum turistů. Pokud hledáte takové místo pro svůj výlet, doporučuji vrch Houpák v Brdech. Tento turistický cíl si užijí i milovníci vojenské historie, kteří tu mohou obdivovat bunkry postavené československou i německou armádou.

16. 2. 2020 Jan Raška

O síle, trvání a koncích dlouholetých přátelství

Naše přítelkyně (omlouvám se mužům, že to pojímám přednostně jako ženskou záležitost) nás znají během našich nejlepších i nejhorších etap života. V časech našeho zlomeného srdce, pádů i úspěchů jsou tu pro nás. Sdílíme navzájem nejskrytější tajemství a společně slavíme různé události.

16. 2. 2020 Zuzana Pivcová

Jak jedí čeští senioři? Odbývají se i hodují

Dva suché rohlíky, kousek sýra, polévka ze sáčku. Tak často vypadá denní dávka jídla lidí vysokého věku. Naopak jiní senioři mají zmapovány výživové hodnoty potravin a rádi ochutnávají to, co neznají. Způsoby stravování jsou důkazem, že seniorská populace je nyní rozmanitá a vyznává naprosto odlišné životní styly.

15. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

BRIT Monoprotein: Pochoutka pro alergické pejsky

Víte, že díky jedno druhovým konzervám Brit Monoprotein, je možné odhalit alergii u psa daleko rychleji než dlouhodobým střídáním granulí? Monoprotein totiž znamená, že konzerva obsahuje pouze maso a orgány z jednoho živočišného zdroje, tedy např. pouze králičí.

15. 2. 2020 Sponzorovaný článek

Babi, půjčíš mi peníze? Senioři často řeší finanční problémy svých dětí a vnoučat

Babi, ty pořád cestuješ, kde na to bereš? Co s těmi dvěma důchody děláte, když všechno máte a nic nepotřebujete? No jo, ty se máš, ty si teď užíváš, máš našetřeno, že? Ano, i takové věty slýchávají senioři od svých dětí či vnoučat.

14. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Petr Neužil: Snad se dožiji toho, že se pacienti budou více starat o své srdce

Do chvíle, kdy naše srdce pravidelně bije, dobře se nám dýchá a fyzická námaha nám nečiní potíže, nic neřešíme. Co ale máme dělat, když se vyskytnou první obtíže? Pro rady jsme se vydali za světově proslulým odborníkem, MUDr. Petrem Neužilem, přednostou Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce.

14. 2. 2020 Božena Hažová, redakce

Nová fotosoutěž: Fauna kolem nás

Milovníci fotografování už možná čekají na spuštění další fotosoutěže. Je to tady a tématem je "Fauna kolem nás". Autoři tří nejlepších fotografií, které vybere redakce, získají LED svítilny.

13. 2. 2020 Jan Raška

Antonín Procházka: Herec nepotřebuje kritiku, herec potřebuje pochválit

Proslavil se jako režisér, scenárista, dabér i herec, ale v poslední době se nejvíc vryl do paměti jako Petr Kaštan z televizního seriálu Ulice. Hraje protivu, hypochondra a pedanta, který se dost neúspěšně snaží o přízeň žen. Výborně zahraná postava nám přijde částečně k smíchu, částečně k pláči.

13. 2. 2020 Táňa Nečadová, redakce

Revmatoidní artritida napadá měkké tkáně kloubu. Dá se léčit, když ji odhalíte včas

Revmatoidní artritida je nejčastější chronické zánětlivé onemocnění. Postihuje zhruba 1 procento obyvatelstva, v Česku tedy asi 100 tisíc pacientů, a zhruba 3x častěji dopadá na ženy. Nemoc způsobuje otoky a bolesti kloubů, v nichž zánět postupně ničí vazy, chrupavky a kosti.

13. 2. 2020 Redakce

Kasina, vycházky, spolky. Tak žijí senioři ve Španělsku

Stmívá se. V ulicích je vidět hodně lidí vyššího věku. Procházejí se, zdraví se s přáteli, sedí v kavárnách. Jsou tady i lidé hodně staří, na vozíčcích. Vyvezli je ven jejich příbuzní, baví se společně. To je to, čím se liší život španělských seniorů od těch českých.

12. 2. 2020 Scarlett Wilková, autorka je redaktorkou MF Dnes

Když nechybí odvaha, tak na věku nezáleží

Výrazné neobvyklé šperky. Zářivé barvy. Absolutní nezájem o módní trendy, zaměření se na vlastní styl, individualitu, odlišnost od davu. Jsou ženy, které se tímto způsobem oblékají celý život. Některé k němu přistoupí až ve vyšším věku.

12. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Můj první pes od Ježíška

Již jako dítě jsem milovala zvířata, a to hlavně psy. Jako malé batole jsem tahala za sebou…

24. 2. 2020 Daniela Hrdinová

Bylo, nebylo ... V. část, závěrečná

Víte, napadá mě, co tak začít konec mého vyprávění, kde se musím dotknout následků příchodu vojsk Varšavské smlouvy a normalizace, slovenským příslovím: „Z mosta do prosta …!“ Nebo snad moderní, dnešní obvyklou větou mladých lidí: „A je vymalováno…“!

24. 2. 2020 Jaroslav Charvát

Kdybys chtěl říct

Kdybys chtěl ještě říct,kolik nám lásky zbylo,usměj se a nic víc,vždyť to jen zajiskřilo.Kdyby ses…

24. 2. 2020 Zuzana Pivcová

Beseda o Častolovickém zámku

Včera jsem po delší době zašla na slovíčko do Rydlovy vily. Schází se zde senioři a zdravotně…

23. 2. 2020 Růžena Marková

Jak jsem ke svému psu Attilovi přišla

K rozhodnutí poskytnout domov pejskovi jsem došla časem a postupně. Nejprve jsem přispívala na…

23. 2. 2020 Jana Šimonová

Hlasitý mazlíček

Pane Novák, ten Váš pes celou noc štěká a vyje. Nemějte starost, on se vyspí ve dne.

23. 2. 2020 Jitka Mošovská

Lehce netradiční výlet - zámky pod zámkem (2)

Uplynul celý rok od doby, kdy jsem vás pozvala na pěší výlet, při kterém jsme si na několika málo kilometrech cesty ukázali, že naši předkové téměř v každé vsi postavili honosnou budovu - zámek. Bohužel s odchodem zámeckých pánů i paní je dost často vystřídal zub času a hlodal a hlodal...

22. 2. 2020 Alena Tollarová

O permoníkovi

Pomalu a jistě se blíží období Velikonoc. Na Velký pátek (podle pověsti) se otvírají skály s pokladem. A tak se stalo, že se mezi lidi podívali i permoníci.

22. 2. 2020 Marie Novotná

O xenofobii s úsměvem III: Angličané

Nacionalismus a identita Předem varováni Vztah Angličanů k jiným národnostem není poznamenán ani…

22. 2. 2020 Věra Ježková

Bylo, nebylo ... IV. část

Politické i hospodářské uvolnění v Československu se tak trochu děje nenápadně, svět má jiné problémy, než se starat o malý stát ve střední Evropě, na víc s trvalou nálepkou na vstupní bráně „Zde hlídá Sovětský svaz“.

21. 2. 2020 Jaroslav Charvát

Náš mazlíček strakapoud

Naše pracoviště se nachází v okrajové části města. O zeleň nemáme nouzi, jen v blízkosti naší…

21. 2. 2020 Eva Haltufová

Zrození neznámého autora

Jako malý prvňáček, který se naučil sice docela rychle číst, ale jako ortodoxní levák hodně mizerně…

21. 2. 2020 Jan Zelenka

Výběr z médií

Řím představil prastarou svatyni, nejspíše zasvěcenou Romulovi

Řím - Archeologové v pátek v centru Říma představili nedávno objevenou podzemní svatyni nejspíše zasvěcenou Romulovi, legendami opředenému zakladateli města. Objekt se nachází v prostoru...

České biatlonistky v průběhu štafety útočily na medaili, Puskarčíková doběhla čtvrtá

Štafeta českých biatlonistek byla po poslední střelbě bronzová, Eva Puskarčíková ale vinou pomalejšího běhu klesla na čtvrtou příčku.

Týden bude zatažený a deštivý. Zima se rozloučí prudkým oteplením

Počasí v posledním únorovém týdnu bude zamračené a deštivé, denní teploty se kromě úterý budou držet pod 10 stupni nad nulou, až o víkendu přijde silné oteplení, to však vydrží krátce. Novinkám to…

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Mar Menor: Bahenní lázně pod širým nebem

AKTUÁLNÍ ANKETA

Využili byste službu "Počítač na míru", která by nabízela počítače, notebooky či tablety přizpůsobené vašim požadavkům a s možností on-line technické pomoci?

Rozhodně ano, to přesně potřebuji

20%

Možná ano, záleželo by na ceně

21%

Nevím

11%

Spíše ne

28%

Určitě ne, umím si to zařídit sám (sama)

19%