Ke stoletému výročí naší republiky již na portále i60 probíhá projekt s názvem "Příběhy naší republiky", kdy čtenáři píší příběhy či vzpomínky své a svých rodin. Nyní vyhlašujeme soutěž "Jak šel čas". Jejím cílem je ukázat staré fotografie z různých koutů České republiky a porovnat je se snímky současnými. Mohou to být fotografie měst a obcí, ale i různých turistických míst či památek, které se během let změnily nebo zrekonstruovaly.

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

 

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Výběr potravin a pohyb rozhodují o našem zdraví

Žijeme v době potravinové hojnosti, a tak si dopřáváme jídla a pití, co hrdlo ráčí. Nic proti tomu, jsou-li obě složky kvalitní a v míře přiměřené.

18. 9. 2018 Zuzana Musílková

Plánovači. Jsou otravní i obdivuhodní

Přesně vědí, co budou dělat příští týden. Dovolenou objednávají rok dopředu. Jejich diáře jsou přehledně popsané. Nesnášejí chaos. Plánují  život svůj i svých blízkých a je úplně jedno, jestli jde o studenty, přetížené manažery nebo penzisty. Plánovač je diagnóza, která člověka provází celý život.

18. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Až se podzim zeptá

Tak co myslíte, už pomalu přichází? Nepřinese nám babí léto další etapu tropických veder? Jestli je podzim opravdu na cestě a zeptá se nás, co jsme během toho dlouhého letního času dělali, bude to chtít adekvátní odpověď…

18. 9. 2018 Hana Švejnohová

Žehlička v lednici aneb Jak včas poznat Alzheimera

Tuto nemoc lze rozpoznat mnohem dříve, než propukne v plné síle. Problém je v tom, že nemocný i jeho blízcí velmi často příznaky ignorují. Velkou roli v tom hraje strach. Odmítáme si připustit, že třeba jde o varovný signál. Protože Alzheimer je slovo, které se bojíme vpustit do našich myslí.

17. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Marek Vašut o depresích: Nejtěžší je si to přiznat

Český herec Marek Vašut se už víc než patnáct let úspěšné léčí s depresí. Tato zákeřná nemoc ho přitom málem dohnala za hranu.

17. 9. 2018 Michaela Bučková

Jak zabezpečit chatu před zloději a vetřelci

Chalupy a chaty se v letních měsících často stávají našimi dočasnými domovy. Teplé počasí a hřejivé slunce nás o víkendech vyhání z měst právě sem. Chalupářská sezóna se ale s blížícím se podzimem pomalu chýlí ke konci a už se tam pravděpodobně nedostaneme tak často. 

17. 9. 2018 PR

Známe první vítěze soutěže Obrázky léta

Fotosoutěž "Obrázky léta" skončila. Redakce vybrala autory prvních tří snímků, které se objeví v nástěnném kalendáři na rok 2019. O dalších třech vítězích rozhodnou v následujících dvou dnech sami čtenáři.

16. 9. 2018 Redakce

Zavíječ zimostrázový znovu útočí na buxusy

První útok tohoto škůdce přichází koncem dubna, další na konci září. Housenky zimostráze jsou schopny zlikvidovat i velké keře buxusu během několika dní. Obrana proti němu je poměrně složitá.

16. 9. 2018 Redakce

Dobře zvládnutý nordic walking je pro hubnutí lepší než běh

Chůze se sportovními hůlkami vám může dát víc, než jste si možná mysleli. Naučíte se lépe zacházet se svým tělem, a chcete-li shodit pár kil, je nordic walking účinnější než běh nebo jízda na kole. Je to navíc ideální sport pro všechny věkové kategorie, obzvlášť pro důchodce. Pokud ovšem víte, jak na to.

16. 9. 2018 Michaela Bučková

Jožka Černý: Bez vínečka bílého se žádný koncert neobejde

Jestliže je Karel Gott uznávaným králem české populární hudby, Jožka Černý si stejně výsadní postavení už léta drží v oblasti folkloru. Na svém kontě má úctyhodné množství prodaných hudebních nosičů. První nahrál jako osmnáctiletý za doprovodu legendárního Brněnského orchestru lidových nástrojů.

15. 9. 2018 Redakce

Při infarktu rozhoduje čas. Jak ho rozpoznat?

Česká republika drží v Evropské unii primát v úspěšnosti léčby akutních infarktů myokardu. Přesto je to stále nejčastější příčina úmrtí - lidé totiž příznaky podceňují. Příznakem infarktu je přitom silná, v klidu vzniklá, tlaková, svíravá nebo pálivá bolest na přední straně hrudníku.

15. 9. 2018 Michaela Bučková

Nejkrásnější podzimní cyklovýlet: Polabím za historií

Historie, nenáročný terén, krásné výhledy a podzim vybarvující přírodu nejrůznějšími odstíny – na to vše se můžete těšit na cyklostezce vedoucí podél Labe.

15. 9. 2018 Michaela Bučková

Přední česká baristka: z Čechů se stávají nároční milovníci kávy

Petra Davies Veselá miluje kávu, píše o ní knížky, vede baristické kurzy a několikrát vyhrála mistrovství republiky v její přípravě.

14. 9. 2018 Michaela Bučková

Podzimní dekorace. Jak na ně?

Barevné listí, dýně různých tvarů, suché plody, trávy. To vše nabízí blížící se podzim nejen k podívání nebo fotografování. Je ideálním obdobím také pro ty, kteří rádi zkrášlují své okolí.

14. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Fyzioterapie a její přínos pro vaše záda

Bolí vás v bedrech, ráno vstáváte z postele celí rozlámaní, cítíte ztuhlou šíji nebo vás někdy bez zjevné příčiny pobolívá hlava? V tom případě asi přemýšlíte nad návštěvou odborníka, možná ale váháte, kam vlastně jít. Na masáž, nebo rovnou k praktikovi? Následující řádky vám poradí, kterého odborníka byste měli navštívit.

14. 9. 2018 Redakce

Legendární Expo 58 slaví 60 let. Do chystané výstavy může přispět každý

Architektonický skvost Expo 58 letos slaví 60 let. Historie bývalé restaurace, jež byla součástí prezentace Československa na světové výstavě v roce 1958, ožije na letošním Designbloku. Komunikační agentura Havas Prague, která v budově sídlí, připravuje výstavu, do níž může přispět i veřejnost.

14. 9. 2018 Redakce

Masky z papíru a celého světa

Masky tvořily součást výstavy Zámek, nůžky, papír, kterou jsem vám představila v článku Papírové…

18. 9. 2018 Věra Ježková

Jetel luční umí léčit ekzémy a akné

Jetel luční zná určitě každý. Málokdo ale ví, že jej lze využít nejen k léčbě řady onemocnění, ale i v kuchyni. Jeho listy se například dají smažit či přidávat do rizota.

18. 9. 2018 Dana Puchalská

Umí si mládež vychutnat radosti všedních dní, když je pohlcena mobilní technologií?

Dnes jsme obdržela jeden moc zajímavý mail. Nedalo mi to, a tak bych se s vámi chtěla podělit o jeho myšlenku. Nepředpokládám, že tento příspěvek budou číst mladí, měla bych totiž obavu o jejich zničenou bránici při neutuchajícím smíchu.

17. 9. 2018 Hana nováková

Jak šel čas: Kostel se šikmou věží

V městě Ústí nad Labem se nachází římskokatolický arciděkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie,…

16. 9. 2018 Ilona Kolářová

Pepouš esemeskuje

Má nejdražší, jak po tobě toužím! Miluji Tě tak, že bych si tě našel i na konci světa. Bojoval bych…

16. 9. 2018 Oldřich Čepelka

Letní rychlá rýže

Když je úmorné vedro, a to bylo toto léto skoro pořád, nebo se nám nechce stát u sporáku a navíc…

15. 9. 2018 Hana nováková

Jehlice trnitá - krásný keř, který má léčivé kořeny

Určitě jste si všimli při procházce naší přírodou této rostliny. Hlavně na jaře, když kvete, je opravdu k nepřehlédnutí. Nyní se také často vysazuje do zahrad, kde upoutá svojí krásou.

15. 9. 2018 Dana Puchalská

Učit se to, co mě baví. Ale kde?

Tady je přehled hlavních možností vzdělávání pro seniory s odkazy na internet. Byl vytvořen již…

14. 9. 2018 Oldřich Čepelka

Poznáš toto nádraží?/34

Město se nachází na jihozápadě Popradské kotliny a protéká jím stejnojmenná řeka. První písemná…

14. 9. 2018 Helenka Červenka

Jak to je

Až probudíš sepo ránua rozezpívášfontánu,až začneš ztrácetvžitý klida budeš chtítse políbit,až jako…

14. 9. 2018 Zuzana Pivcová

Trnka - keř, jehož plody čistí krev i střeva

Protože nastala doba sběru trnek, rozhodla jsem se o ní něco napsat. Všichni ji známe - vyskytuje se po celém území naší vlasti. Na jaře ozdobí krajinu nádhernými bílými květy a na sklonku léta zase modrými plody.

13. 9. 2018 Dana Puchalská

Fotoreportáž: Usychání

Letošní léto je mimořádně teplé. Myslím, že si nepamatuji, kdy jsem ještě v polovině září chodila v…

13. 9. 2018 Naděžda Špásová

Výběr z médií

Polívka napsal hru pro sebe a Bartošku. Budou prožívat své jaro smrti

Tři premiéry si pro návštěvníky v nové sezoně připravilo Divadlo Bolka Polívky. Pro svou autorskou hru – s pracovním názvem Klíště – principál Polívka oslovil hereckého kolegu Jiřího Bartošku.Další…

Blesk: Zemřel sbormistr Bambini di Praga Bohumil Kulínský

Praha - Ve věku 59 let zemřel někdejší sbormistr dětského sboru Bambini di Praga Bohumil Kulínský. Dnes odpoledne byl nalezen mrtvý v bytě v pražské Jungmannově ulici. Policie zjišťuje...

Vesnici roku je Dolní Němčí

Vesnicí roku 2018 České republiky se stalo Dolní Němčí ve Zlínském kraji. Na druhém místě se umístil Šumvald z kraje Olomouckého a na třetím Nový Kostel, který je v Karlovarském kraji. Hodnotící…

Vraní hory jsou dalším místem na východě Čech, kde se usadili vlci

Žacléř (Trutnovsko) - Vraní hory na Trutnovsku jsou dalším místem v hradeckém kraji, kde byla potvrzena reprodukce vlků ve volné přírodě. Na česko-polském pomezí mezi Broumovskou vrchovinou...

Aktuální soutěže
Soutěž o tři knížky Zahrádka v květináči

Nakladatelství Smart Press vydalo zajímavou knihu Anity Blahušová, která čtenářům poradí, jak začít pěstovat květiny a zeleninu v květináči. Pomůže vám vybrat správné nádoby, nářadí a také rostliny. Soutěžit můžete do 29.9. 2018.

Soutěžte o čelenky a trička sportovní značky Dynafit

Soutěžte o čtyři bílá trička s výrazným lyžařským potiskem a několik funkčních čelenek od firmy Dynafit, která vyrábí outdoorové a skialpinistické vybavení. Soutěžit můžete do 13. října 2018.

Lednice: Hotel Galant - Odpočinek v "Perle jižní Moravy"

i60 Senior Fashion 2 x poslední

Oldřiška Bartošíková(69) a vnučka Anna Vymětalová(20)

Oldřiška Bartošíková

Hlasů: 2

Jsem pozitivní člověk s nadhledem na život.

Oldřiška Bartošíková

Hlasů: 1

Zamyšlená

Jan Kutílek

V pohybu

Jan Kutílek