Chat na téma Politika

Zdenka Jírová 21.9.2017 00:46
Jsem optimista, který stále doufá v lepší budoucnost podle rčení, že naděje umírá poslední a kdo doufá, nezoufá. Mám i nyní jiskřičku naděje, že se rozhoupe víc lidí a půjdou volit. Já jsem poctivá volička a k volbám půjdu. Jen volby do senátu se mi zdají zbytečné jako celý senát. Vždyť je to jen odkladiště odložených politiků, takový domov politiků v důchodu.
Zdenek Pokorny 20.9.2017 22:33
Volit rozhodně půjdu, jenom nevím koho.
František MENDLÍK 20.9.2017 21:38
Pane Mirku. Komunisty volit nebudu, ale také bych nikdy nevolil KDU ČSL A ti přece mají také stálou voličskou základnu a doufám že vymírající. A nevolit ty grázly? No s tím přece souhlasí každý. Dnes v Brně procházel kolem prodejny Marek Benda. Udivilo mne, že si jej kolemjdoucí nevšímali.Jenom disciplina a přítomnost paní vedoucí mi zabránili vyžádat si autogram.
Mirek Hahn 20.9.2017 13:44
Uvažuji volby do poslanecké sněmovny. Senát je u nás přijímán rozpačitě, také díky tomu, jak negativně se o něm vyjadřují někteří "politici". V senátních volbách se asi lepší výsledek očekávat nedá.
ivana kosťunová 20.9.2017 13:37
To byly parlamentní volby v r. 2013, ale už při posledních volbách do senátu byla ta účast něco přes 30%. Obávám se, že letos tomu bude taky tak, pokud se nestane ten zázrak, na který čekám :))
Mirek Hahn 20.9.2017 13:12
Účast v posledních parlamentních volbách byla cca 60%, není to tak katastrofální jak se domníváte :-) Výměna politiků se může jevit jako nutná, nicméně je naprosto nereálná.
ivana kosťunová 20.9.2017 12:55
Něco pravdy na tom určitě je, ale skutečnost, že 70 % občanů nevyužívá možnosti svobodně si zvolit své zástupce, je alarmující. Nevidím za tím ani tak lhostejnost a nezájem, jako spíš rezignaci, a to není dobré. Razantní výměna politiků je z toho důvodu nutná.
Mirek Hahn 20.9.2017 12:37
Možná je lepší nevolící většinu nikam nevodit.... Lidé, co nevolí, se asi vůbec nezajímají o fungování zastupitelské demokracie, o politické strany a jejich směřování. Obávám se, že je to skupina, která by se nechala nalákat populismem nejhrubšího zrna.....
ivana kosťunová 20.9.2017 11:32
Zvítězí ti politici, kterým se povede přivést nevolící většinu k volebním urnám. Strany s organizovanými voliči mají bohužel výhodu. Asi jsem jediná, kdo ještě čeká na zázrak, ale já opravdu čekám... :)) Je to naše jediná možnost.
Mirek Hahn 20.9.2017 10:38
Volební program je vlastně takový reklamní leták :-) Může sloužit k hrubé orientaci, jako faktum bych ho nevnímal.
Jarmila Jakubcová 20.9.2017 10:29
Volit KSČM je ztracený hlas. I když se do poslanecké sněmovny dostanou, tak nemají žádný koaliční potenciál. Jinak i dobrý volební program neznamená, že se promítne ve skutek.
Mirek Hahn 20.9.2017 09:15
Nevím, jestli to důchodci při volbách zachrání.... Třičtvrtě milionu hlasů má KSČM, komunisti prostě chodí volit ukázněně všichni a většina jsou právě lidé ve vyšším věku. "Nevolit ty grázly"... to eliminuje téměř všechny možnosti :-) Velká skupina voličů se rozhoduje podle toho, co slyší prohlašovat volební lídry v prezentacích před volbami, to je prakticky ten nejméně vhodný způsob rozhodování. Málokdo je ochoten si vyhledat skutečně relevantní informace. Nevidím to na nějakou převratnou změnu v politice, možná nějaká malá první vlaštovka, což budou pravděpodobně Piráti. Obvyklé mainstreamové partaje mají své jisté.
ivana kosťunová 20.9.2017 08:10
Ty osmičky v našich dějinách byly opravdu magické-budu taky doufat.
Zdenek Pokorny 20.9.2017 07:35
Já když tak přemýšlím o těch výsledcích voleb a vůbec o tom, kam spěje vývoj ve společnosti, tak docházím k závěru, že jsou sice v politice manipulítoři, kteří manipulují s námi, svými voliči, ale že OBČAS se stane něco, co NENÍ V PLÁNU a to jsou kouzelné chvíle, když hybatelé dějin, abych tak řekl nadneseně, nedrží dění ve své moči. Myslím, že to byla i naše "sametová revoluce" v některých jejích momentech, kdy se do toho vložili obyčejní lidí, kteří upřímně řekli, co by chtěli a pak tam byli ti lidé v zákulisí, kteří tahali za nitky. A tak to bylo, je a bude. To nám starším nikdo nemusí vysvětlovat, známe dějiny. A já se vždycky těším, když k takové situaci dojde. Možná to bude i nějaká změna k lepšímu příští rok, který opět končí 8. Kdo ví? Nechám se překvapit. Ale pro tentokrát se budu ve volbách snažit volit toho, kdo mi bude myšlenkově nejblíž. A budu doufat, že jsem to zjistil dobře.
Miluše Blešová 20.9.2017 06:15
Moje maminka volila a byla ochrnutá na půl těla, nechtěla si nechat přinést urnu domů, já jsem odvolila v pátek a ráno jsme jeli přes půl republiky abychom naše zavezli do volební místnosti, zvládla se i pěkně učesat a namalovat jednou rukou, překonat těch pár schodů jsme jí pomáhali tři, ale odvolila. Proč by neměli jít mnohem zdravější a mladší lidi k volbám, to nechápu? A už vůbec nechápu, proč nejdou k volbám mladí lidé ale pak vyčítají nám, že jsme to blbě zvolili, také mě to na vsi tak bylo řečeno.
Zdenka Jírová 19.9.2017 22:25
My , důchodci , máme jedinou zbraň - jít všichni k volbám a nevolit ty grázly. Vždyť je nás 3,5 milionu, tak by to mělo být znát, jen nebýt pohodlní a zvednout se od TV seriálů a dojít do volební místnosti.
František MENDLÍK 19.9.2017 13:47
V televizi ukazovali soudní spor s jednou lékařkou a Církví. Ta paní vystupovala v nemocnici v jakémsi duchovním týmu, ač byla vdaná a měla rodinu.Církev ji propustila. A tu redaktor pravil:,,Katolická církev je stát ve státě. Neplatí u ní Zákoník práce. A tak se ptám, proč tento stát ve státě dostává miliardy na platy duchovních? Ať si je tento stát platí ze svého! Paní Zdeno to je také cesta ke zvýšení důchodů.
Zdenka Jírová 19.9.2017 00:32
Co říkáte tomu, že dnes vláda rozhodla, že důchodci nedostanou průměrných 500 Kč od 2018, ale jen 475 Kč? Hned mi vytanulo, proč. Vláda hledá 10miliard a zatím našla jen 8,5. Tak našla rezervu u důchodů. Zvýšila nám je o 3,5%. Poslanci mají navýšení platů o 15 %, ale tam rezervu nenašla.
Zdenka Jírová 19.9.2017 00:28
Pane Kronesi, vždyť přece platí, že naděje umírá poslední.
Jarmila Jakubcová 18.9.2017 19:59
Tři zástupci monoteistického náboženství održí poselství od Hospodina, že tentokrát na celý svět pošle potopu jakou nezažili a že nebude ani žádná Noemova archa. Papež vše sdělí svým ovečkám s tím, že kdo dostal rozhřešení se dostane do nebe. Imán sdělí svým věřícím, že všichni vejdou do nebe kde je čeká ráj a poslední rabín poradí svým věřícím, že je nutné ihned se učit plavat.