Chat na téma Ring

ivana kosťunová 20.9.2017 08:11
Já poslouchám předvolební debaty a mám z něj taky ten nejlepší dojem. Totéž ale u Petra Macha - SSO. :))
Zdenek Pokorny 20.9.2017 07:37
Četl jsem rozhovor s šéfem Pirátů v časopisu E15, neznělo to špatně. :-)
Vlasta Rejmanová 19.9.2017 22:17
Pane Františku, každý holt máme jiné známé.
František MENDLÍK 19.9.2017 21:31
Paní Vlasto promiňte. Ale věřte, že lidé které znám já o nějaké straně zvané Piráti moc nevědí. Akorát starý kamarád Zdena Horenský, který mne označil za starého skalního, mi je připomněl. Ale ten Copánek už v televizi byl. Vedle Cibulky.Ono asi v případě voličů Pirátů bude asi o ,, nezávislou"cílovou skupinu.
Vlasta Rejmanová 19.9.2017 19:27
Pane Františku, já nepíši o tisíci lidech. Já píši o lidech, které já znám.
František MENDLÍK 19.9.2017 18:17
Paní Vlasto. Stačily mi ty akce takzvané mládeže při útocích na Miloše Zemana. Červené karty, vejce na prezidenty, demonstrace se sprostými transparenty. Přece nechcete nikomu namluvit, že to nebylo organizované a ti lidé nebyli stádo. Nikdy neuvěřím, že ty tisíce lidí sledovaly rozhlasový pořad Hovory z Lán. A ty červené karty nebyly vyrobeny průmyslově. Takže proč by to stádo nemohlo mít vlajku s lebkou a skříženými hnáty?
Vlasta Rejmanová 19.9.2017 15:01
Pane Františku, že Vy jste nikdy nečetl volební program, neznamená, že ho nikdo nečte. A o těch lidech z mého okolí, o kterých jsem psala, že se o Piráty zajímají bych nikdy neřekla, že jsou to křiklouni. Vůbec nechápu, jak můžete soudit někoho, koho neznáte.
Jarmila Jakubcová 19.9.2017 14:58
Volební programy politických stan se najdou na jejich webových adresách.Jedna věc je jejich program a druhá s kým se dostanou do kalice pokud kdo volby vyhraje.Viz třeba program týkající se církevních restitucí u CSSD a pak koalice s KDU ČSL.
František MENDLÍK 19.9.2017 13:42
Paní Vlasto, vy si opravdu myslíte, že ty křiklouny, co fandí Pirátům zajímá nějaký volební program? Pokud vím, tam málokterý volič se zajímá o program strany, ale volí ji buď ze sympatií, nebo nevolí nikoho. Také jsem nikdy nečetl žádný volební program. A narazil jsem. Jako blbec jsem uvěřil Sobotkovi, že zatočí s Církevními restitucemi jak sliboval. Já jej proto volil a on nasadil do kožich lidovce. Nejsem vůl, jsem korunovanej!
František MENDLÍK 19.9.2017 13:35
Honzíku a Zdeno. Nevím o Pirátech nic. Ale při vyslovení toho jména se mi vybavují Somálští piráti Harry Morgan a kapitán Šabršulíno z knihy Dorotka a mořští loupežníci. A obávám se, že kromě těch vůdců asi moc inteligence nepobrali. V mysli mám ty ,,demonstrace" proti Zemanovi, takže teď ta parta hanlivých hesel a vajec bude mít oficiální zázemí. No a jestli někdo obhajuje piráty kradených písniček a textů, tak tomu už nerozumím vůbec.
ivana kosťunová 19.9.2017 13:01
Tak to je zasvěcený výklad. S tím oklešťováním občanských práv- je to bohužel i naše vina. Když se schvalují příslušné zákony, občané mlčí. Teprve když na ně příslušný zákon dopadne v plné síle, začínají se probírat.Pořád ještě není u nás zvykem zajímat se o věci veřejné a ovlivňovat je.
Jan Krones 19.9.2017 09:55
Je to až s podivem, ale občanských svobod od let uvolnění v šedesátých letech ubývá v celém světě. Po 11. září oklešťování práv graduje. Z květinových dětí vyrostli genderoví liberálové, feministky… korektní politici bez názoru…
Jan Krones 19.9.2017 09:53
Pro nepamětníky: V době rozkvětu popmusic a současného zmenšování elektroniky začali podnikavci a fanoušci na lodích a ostrůvcích mimo výsostné vody (aby na ně nedosáhlo Právo) zřizovat rozhlasové stanice s programem hudba + reklama (někdo to zaplatit musí). Protože neuznávali autorské poplatky a nedosáhl na ně ani berňák, začalo se tomu říkat „pirátské vysílání“, z toho potom „piráti“. Protože to nebyli žádní magoři, postupně rozšířili zájmy o občanské svobody obecně, pirátské vysílání skončilo (hudbu převzaly běžné komerční i nekomerční stanice) a „piráti“ se přetavili na politické hnutí. Ten název vadí leckde, nejen u nás, ale protože se národní strany hlásí k základnímu evropskému programu, zůstává. Boj s přehnanými autorskými právy zůstal.
Vlasta Rejmanová 19.9.2017 09:38
Ze svého okolí vím, že o Piráty se zajímají hlavně mladí, právě kvůli jejich programu.Co vím, tak název nikdo z nich neřeší.
ivana kosťunová 19.9.2017 08:15
O tom názvu už Adam Bartoš mluvil - tyto strany vznikají po celé Evropě s totožným názvem. I uvnitř této strany vznikaly požadavky po změně názvu, ale zvítězila příslušnost k ostatním Evropským stranám téhož jména. Četla jsem si trochu v jejich programu - mim o jiné změna Autorského zákona a použití dotací do zemědělství v hlavní míře pro drobné zemědělce, nikoliv pro zemědělské korporace.
Zdenek Pokorny 19.9.2017 08:05
Piráti mě též zaujali...
Zdeněk Horenský 19.9.2017 07:16
Mimochodem celé roky jsem sledoval také Petra Cibulku, je to sice rapl 1. kategorie, ale bohužel i v jeho dosti nešťastném podání bylo mnoho pravdy. Ten nikdy neměl ani nemá sebemenší šanci se do politiky dostat. Piráti jsou naopak solidní a vzdělaní (samozřejmě asi ne všichni, tak jako i jinde) a už ve vedení Prahy mnoho dokázali. Samozřejmě starým skalním vyhovovat nebudou.
Zdeněk Horenský 19.9.2017 07:12
Zkrátka a dobře, odmítám volit ty politiky, kteří naši politiku tvoří k obrazu svému již velmi dlouhou řadu let. Díky těm našim rozumným voličům zas bude asi sněmovna plná kalousků, grebeníčků, bendů, sobotků atd. Je však více než pravděpodobné, že se Piráti do sněmovny dostanou a bude potřeba těm starým prohnilým znepříjemňovat život a mařit jim některá jejich hlasování.
Zdeněk Horenský 19.9.2017 07:07
Františku název Česká pirátská strana Piráti se ti líbit samozřejmě nemusí, ani já nejsem jejich nekritickým obdivovatelem a členem vůbec ne (proč se nazývají zrovna piráty nevím, ale nejsou jen v ČR), ale zřejmě na rozdíl od tebe je nějaký čas sleduji, rozhodně se zaběhlým pojmem pirátství nemají nic společného. Odhad 12% není zase tak málo a jsou tedy již zváni do předvolebních debat.
Zdenka Jírová 19.9.2017 00:47
Ivanko, já to slyšela dnes také poprvé. Nepatřím mezi důchodce, kteří si zaběhnou s přáteli do New Yorku na Vánoce nakoupit pár drobností za dolary. Také nebudu trávit Vánoce pod palmami. Já to ale nikomu nezávidím, já mám ráda české Vánoce a dárky si dáváme jen pro radost.