V Brně začal festival
latinskoamerické kultury

V Brně začal festival
latinskoamerické kultury

12. 7. 2015

Vůně španělských a latinskoamerických pochoutek lákala kolemjdoucí na Starou radnici v Brně, kde začal 12. ročník festivalu Ibérica. Brno je letos poprvé hlavním dějištěm přehlídky, která dříve mívala základnu v Boskovicích na Blanensku. Část programu ale v Boskovicích zůstala i letos, tradičně přehlídka zavítá také do Prahy.

Festival původně orientovaný na kulturu Iberského poloostrova se letos otevřel také všem ostatním španělsky či portugalsky mluvícím zemím, a stal se tak přehlídkou iberoamerických kultur. Při dnešním zahájení lidé mohli ochutnat nejen tradiční španělské pochoutky, ale také třeba kolumbijsou kávu a jihoamerickou tequillu.

Hlavní hvězdy festivalu, zpěvák Arcángel a tanečnice Patricia Guerrerová, se poprvé představí 2. července v pražském Divadle Archa. Znovu společně vystoupí i při závěrečném festivalovém galakoncertu na nádvoří brněnského hradu Špilberk. Guerrerová v Brně povede také taneční dílnu pro středně pokročilé a pokročilé, což vzhledem k nabitému programu dělá výjimečně.

"Jedná se o skutečně exkluzivní záležitost a věříme, že si účastníci z workshopu odnesou jedinečné zážitky a především nenahraditelné zkušenosti," uvedla koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roaová. Festival nabízí i taneční kurzy pro začátečníky, stejně jako dílny pro hráče na kytaru, kastaněty nebo typický flamenkový nástroj cajón.

"Letos jsme do nabídky tvůrčích dílen vůbec poprvé zařadili výuku flamenkového zpěvu. Lektorem bude uznávaný zpěvák Javier Rivera, kterého diváci mimo jiné uslyší na brněnském a boskovickém koncertu. Zájem o flamenkový zpěv nás velmi mile překvapil," řekla Roaová.

Letošní doprovodný program zahrnuje také například projekce španělských a latinskoamerických filmů v kině Art, festivalové fiesty a fotografickou výstavu. Přehlídka skončí 4. července. Více informací najdou zájemci na webu www.iberica.cz.


Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.