Turisty v Krkonoších
uvítají sochy zvířat

Turisty v Krkonoších
uvítají sochy zvířat

30. 7. 2015

Turisté, kteří zavítají v Krkonoších na spojnici mezi Moravskou boudou a česko-polskou hranicí, narazí v okolí cesty na dřevěné sochy zvířat v životní velikosti. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) nyní u cesty umístila sochu jelena, celkem má být v této lokalitě 14 zvířat.

Sochy z dubového dřeva mají sloužit jako rozšíření nabídky pro návštěvníky hor a přiblížit jim zvířata, která v horských oblastech žijí, například srnce, jezevce či lišku. „Sochy zvířat jsou umístěné v přirozeném prostředí a ne přímo u cesty, například veverka je v rozsedlině stromu, tetřívek je na větvi a jelen vykukuje za stromem," řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahý. Na trase se ještě objeví sochy sluky a zmije. U cesty budou umístěné také informační panely, které na zvířata upozorní. 

Dřevěné sochy zvířat se nacházejí ve třetí zóně národního parku, ve které je možný pohyb volným terénem a k sochám tak mají lidé přístup. „K některým zvířátkům už se lidé chodí vyfotit, oblíbený je například tetřev,“ dodal Drahný.

Umístění dřevěných skulptur je součástí projektu, který podpořila Evropská unie a má návštěvníky hor nalákat i do jiných než nejvyhledávanějších turistických lokalit. 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miroslava Jachimová
Také si myslím, že si někdo "přivydělal". Možná proto včera večer proběhla v TV zprávách informace, že na polské straně Krkonoš se za vstup do parku vybírá vstupné. Sice ujišťovali, že u nás se nic takového neplánuje, ale kdo ví
Zdenka Jírová
NO, já nevím, Krkonoše jsou krásné samy od sebe a turistů mají víc než je jim zdrávo. Pro takovou frekvenci ta skutečná zvířata ani nemohou vidět , ta se chudinky tetelí strachem někde v úkrytu. To zas byl nějaký "ekonomický" nápad , aby si někdo vydělal.