Malé ohlédnutí za StarDance
FOTO: Česká televize

Malé ohlédnutí za StarDance

25. 12. 2015

Soutěž  StarDance sleduji od jejího prvního ročníku. V té záplavě reality show, kterou nás zásobují komerční televize, se Marku Ebenovi a Terezce Kostkové daří udržet vkus, vtip a noblesu, kterou si našimi médii neprávem opomíjený společenský tanec zaslouží. Přestože tato soutěž má trvale vysokou úroveň, letošní ročník byl pro mě přece jen trochu jiný, zvláštní, výjimečný.

Co se vlastně stalo? Nic jiného, než to, že pozvání do soutěže přijal člověk, který nemá ani smysl pro rytmus, ani pohybové nadání. Pravděpodobně  si tvůrci pořadu chtěli ověřit, zda i takový výrazně pohybově netalentovaný člověk je schopen svůj handicap zlomit a naučit se alespoň přijatelně tančit. To by však nesměl mít nálepku Tydýta z reklam a smysl pro humor. Velmi jsem se bavila jeho pohotovými glosami k hodnocení porotců a zřejmě jsem nebyla sama, protože diváci ho svým hlasováním posouvali do dalších kol. 

Nevím, ve kterém okamžiku, snad na to měly vliv i sebestředné slzy Leoše Mareše nad vyřazením, se začaly objevovat nenávistné komentáře proti Lukášovi tu v tisku, tu na facebooku. Nechápala jsem to. Co vlastně vadí? Lukáš Pavlásek? Neumí a ještě se tomu směje. Čemu se směje? Nám, divákům?! Možná. Ale nesoutěží se o milionové ceny a není co závidět. Tu dřinu? Nevím. Zábavu v dobré partě stejně naladěných lidí. Tu bych já byla schopna závidět, ale nač hned psát nenávistné vzkazy? Jsme cimrmanovsky naladěný národ a posílali jsme Lukášovi hlasy třeba i proto, že jsme se zlomyslně těšili, jak se on a choreografové popasují s čím dál náročnějšími kreacemi.

Na tyto útoky zareagoval Lukášův konkurent v soutěži Radek Banga a na Lukášovu podporu pohotově napsal svůj text k Lennonově písni Imagine, píseň nahrál a umístil na facebook. Úryvek textu:

"Já netvrdím, že Lukáš umí tančit, ale proto přece nemusí všichni tak jančit, myslím, že nenávisti je ve světě beztak dost, ale chápu, že lidi si musí někde vybít zlost, i přesto věřím, že je ve vás nějaká láska pro Lukáše Pavláska."

Radek Banga, muzikant, který se netají svým romským původem, ani tím, že žil nějaký čas jako bezdomovec, vycítil dříve než jiní nebezpečnost takovýchto nálad a nespravedlivě napadanému Lukášovi přispěchal na pomoc. Snad se mu podařilo trochu zklidnit situaci. V dalším kole byl vyřazen. Do finále postoupili Lukáš Pavlásek, Jitka Schneiderová a Maruška Doležalová se svými tanečními partnery. Vše dopadlo tak jak mělo, zvítězila Maruška, druhá Jitka , třetí Lukáš, který se přece jen naučil alespoň pár tanečních kroků. Národ byl spokojen.

Následující den jsem se dočetla v médiích, že Lukáš Pavlásek nezvítězil, vítězný pár spolu začal chodit a největší výstřih měla Jitka Čvančarová, která svými vnadami zastínila i Terezu Kostkovou. Gentlemanský počin Radka Bangy v tak silné konkurenci zůstal zapomenut a Radek Banga se tak nestal frajerem roku.

Jsem si jista, že se z toho nerozbrečí. Nejmenuje se Leoš a je opravdu frajer.

Pro mě měla letošní soutěž kromě už jmenovaných tanečních párů i dalšího vítěze - gentlemana Radka Bangu a byla o tanci a taky hodně o nás.

Hodnocení:
(4.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Já tedy nemusím ani Leoše Mareše, ale i jeho mi bylo líto, když ho vyřadil někdo, kdo taneční soutěž bizarně odchodil a mám pocit, že trapné to muselo být i Lukášovi. Leoš Mareš situaci podle mě ustál. A ty výstřihy a ňadra dmoucí? To je úsměvný folklór bulváru i třeba novinek, škoda slov. Vítězka byla mým tipem.
Eva Mužíková
Já si dovolím souhlasit s paní Janou Slavíkovou, tak to vidím i já. L. Mareš si podle mne na nic nehrál, dřel jako ostatní, jeho reakce byla přirozená. Účast pana Pavláska jsem nechápala. Sleduji tuto soutěž od začátku, " komická figurka " mi tam prostě nesedla. Líbila se mi Maruška i Jitka, vítězství jsem přála Radkovi...
ivana kosťunová
Zuzko, to vůbec nevadí, i z reakcí kolegyň lze hodně vyčíst
ivana kosťunová
Ano, paní Šenbergerová, i Lukáš se hodně nadřel, jenom neměl ty výsledky :)
Zuzana Pivcová
Ráda bych sice připojila svůj názor, ale soutěž jsem neviděla. Dostávalo se mi vždy jen kritických informací od kolegyň v práci.
Jana Šenbergerová
Nadřeli se určitě všichni. Vyčítat Pavláskovi, že někdo kvůli němu byl vyřazen, mi přijde poněkud krátkozraké, neboť zvítězit nemohli všichni. Nikdy jsem ho nemusela, neposlala jsem mu ani hlas, ale změnila jsem svůj pohled na něho právě díky Star Dance. Vaše ohlédnutí za touto zábavnou soutěží se mi líbí. :-)
ivana kosťunová
Paní Doušková, těší mě, že to máme stejné :)
ivana kosťunová
Zojo, nevím nic o tom, že by Lukáše vyřadila porota, ale věřím tomu, ten tlak byl opravdu obrovský. :)Evo, rozhovor s Terezkou se pokusím najít , moc se mi líbila i v předchozích ročnících. Alenko správně jste to poznala. Komentáře k článku, který tu o StarDance vyšel jako první mě inspiroval k tomu, abych samostatně popsala svůj pohled na tuto soutěž. To, že výstřih JItky Čvančarové považovali novináři za důležitější než dle mého názoru silné momenty této soutěže, mě dost vadí. Paní Slavíková, proč se mi slzy Leoše zdály sebestředné nemám potřebu vysvětlovat. To je stejné, jako kdybych měla obhajovat, proč se mi líbí více žlutá barva než červená, když červená je přece tak pěkná. :)
Alena Várošová
Ivanko, vrátila jste se zpět k tanečním párům tak reaguji.Reakce na Paváska škoda slov,toho měli vyhodit jako prvního.Pokud to byla soutěž o tanci a ne o blbých kecech a ksichtění.Dále Banga to v tanci musel mít velmi náročné s vyšší partnerkou se moc špatně malému člověku tančí,ale zvládal to bravurně.A Čvančarová krásná ženská,svými vnadami musela zastínit Kostkovou neboť, jak Kostková zhubla celá se i vizáží změnuila,takže na ní hledat nějaké vnady...., jo to bývalo.Navíc ji moc slušely černé šaty na jedno rameno,vypadala velmi mladistvě i s účesem, když uváděla začátek pořadu.Pak se převlékla do dlouhých šedých šatů a s drdolem vypadala o 20 let starší jako šedá usedlá myš.
Jana Slavíková
Proč se vám slzy Leoše Mareše (žádné jsem neviděla, měl na krajíčku, ale nerozbrečel se) zdály sebestředné? Zkuste si představit, že mnoho hodin dřete, jste tanečně mnohem lepší (jako před tím Marek Taclík, Leona Machálková a potom Radek Banga) a vypadnete kvůli dřevákovi. Vás by tahle situace nechala v naprostém klidu, ovládla byste nával emocí a dělala, že se vás to netýká? Bangův text na Pavláskovu podporu byl velmi vtipný, podpora soupeři uvěřitelná, ale v dalším kole na toho gesto dojel. A co se týká způsobu hlasování - je součástí koupené licence, česká televize, natož porota na něj nemá vliv. Docela by mě zajímalo, jaká by byla reakce "lidu" v Českém slavíkovi, kdyby Karla Gotta převálcoval nějaký "zpěvák" z TV Šlágr díky tomu, že se skupina recesistů rozhodne ho zviditelnit. Před mnoha lety to zkusil brněnský Franta Kocourek, který přihlásil do soutěže Rudyho Kovandu a málem se to podařilo. A aby nedošlo k mýlce - Lukáše Pavláska obdivuji jako autora skečů v "Na stojáka", vím, že napsal několik knih, ale tanečník opravdu není a nikdy nebude.
Zoja Sedláčková
Ne, Evo, asi to bylo stejně, jako jindy, jen jsem to blbě pochopila.
Eva Balúchová
Písničku od Radka jsem neslyšela,ale pěkně se vyjádřil o Pavláskovi v rozhovoru s Terezkou.Taky bylo vidět,že jim nejde o vítězství a že si tancování opravdu užili. Zojo,toho jsem si nevšimla,opravdu?
Zoja Sedláčková
Moc hezky napsané a plně se vším souhlasím. Ale všimla jste si, že ani pořadatelé nenechali výsledek plně na hlasování diváků? Hlasy rozhodovaly jen o pořadí Marušky a Jitky. Lukáše vyřadila porota :-)