Kouzelnou lampičku mám
FOTO: autorka

Kouzelnou lampičku mám

24. 4. 2016

Mám kouzelnou lampičku,
vypadá jak svíčka,
nakloň se k ní trošičku
a uvidíš skřítka.

Mám doma kouzelnou lampičku. Vypadá jako opravdová svíčka. Ovšem pozor, je to iluze. Téměř dokonalá iluze. Hmota obalená tenoučkou vrstvou vosku a svítící led žárovka v podobě mihotajícího se plamínku, kterého se bojím dotknout, abych se nespálila. Když se večer zničeho nic lampička poprvé rozsvítila, zajásala jsem: "Jsou tu nadpřirozené síly. Nějaký skřítek nám rozsvítil lampičku!"

Manžel se pousmál a řekl:" Tak se na toho skřítka podíváme." Otočil lampičku dnem vzhůru a ukázal na dva malé spínače, jimiž se aktivuje svícení buďto na čtyři nebo na osm hodin. A rázem bylo po záhadě. Jedná se o obyčejný časovač.

Mně to však nevadí, a kdykoliv začne svítit mihotavý plamínek, poděkuji tajemnému skřítkovi za rozsvícení.

Hodnocení:
(4.7 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Alena V.: to je moc pěkné, hned mám lepší náladu.:) Danuše O.: taková lapmpička, to je opravdu něco účasného.:) Anna Č.: stejně vím, že je tam skřítek tajně schovaný:)
Anna Čípová
Ať skřítek dělá radost. Škoda, že tajemství bylo odhaleno.
Danuše Onderková
Moc pěkné Ilonko, také mám ráda tajemné věci, navrací mne to do dětských let
Alena Várošová
Chtěla bych mít kouzelnou lampičku,nevadí že by vypadla jako svíčka,při pohledu na ni,by se mi zahřály líčka.Tajemný skřítek by mi zamával,mlhotavý plamínek by rozdmýchal.
Ilona Kolářová
Karel B.: mít zahradu plnou skřítků má velké výhody, neboť oni ji opečovávají. Vím to z vlastní zkušenosti.:) Libor F.: děkuji, skřítek je velmi potěšen.:) Zuzana P.: každý člověk má svého kouzelného skřítka a záleží jen na něm, zda ho pustí k sobě rozsvítit plamínek.:) Iva K.: děkuji, můj současný manžel je skutečně velice hodný. Jarmila J.: moc děkuji a přeji si to samé. Jana Š.: já se v tom úplně vyžívám.:)
Jana Šenbergerová
Mám ráda tajemné vychytávky a užívám si jich, i když je tajemství prozrazeno.
Jarmila Komberec Jakubcová
Hezká lampička a jak píše paní Zuzanka - lampička snad i rozsvítí i nás a zbaví tmy.
ivana kosťunová
Půvabné foto, lampička i povídání. Nedivím se, že vás manžel rád překvapuje.
Zuzana Pivcová
Doufám, že podobní skřítkové rozsvěcují plamínky i v lidech. :-)
Libor Farský
Ilonko, to je hezoučký nápad. Zdravím Vašeho skřítka.
Karel Boháček
...mám skřítky na zahradě a rozumíme si.