Není monokl jako monokl
FOTO: autorka

Není monokl jako monokl

28. 6. 2016

Pokud vidíte někoho s monoklem na oku, okamžitě vás napadne, že nešťastník inkasoval od někoho ránu. Může tisíckrát tvrdit, že se o něco uhodil, stejně si každý myslí své. I já s tím mám zkušenosti. Ke krásně vybarvenému monoklu kolem levého oka mi dopomohl náš domácí mazlíček, rhodéský ridgeback Asim.

Asimek už byl jako štěně velice sebevědomý a dominantní, a proto jsem s ním začala docházet od tří měsíců na výcvik k policejnímu psovodovi. Učil se s neobyčejným nadšením, a tak jsem s ním téměř každý den na fotbalovém hřišti trénovala kromě jiného  chůzi po lavičkách, přeskakování přes mantinely a plazení, aby se pořádně vydováděl.

S přeskoky jsem začínali nejdříve na nízkých lavičkách. Postavili jsme se každý na jednu stranu, já se předklonila, plácla rukou na dřevo a řekla: "Asime, hop"! Asim na povel přeskočil na druhou stranu ke mně. Následoval povel: "Asime, zpět!" a pes skočil zpátky. Strašně se mu to líbilo.

Jednou jsem se trochu víc předklonila, Asim se neuvěřitelně rychle otočil a při skoku zpět mě hlavou praštil do oka. Byla to tak prudká rána, že jsem se svalila na zem a viděla kolem sebe hvězdičky. Pak jsem chodila tři neděle s nateklým okem, které hrálo všemi barvami. Nikdo nevěřil, že mi monokl způsobil pes, s výjimkou policejního psovoda a naší sousedky, která v době, když jsem spadla a zůstala ležet na zemi, seděla v projíždějícím trolejbuse a všechno viděla. Dokonce se mi svěřila, že chvilku při výstupu na nedaleké zastávce čekala, zda se zvednu, aby mi přivolala pomoc.


Někteří psi mají zkrátka tvrdé hlavy.

 

Asimek (v průkaze původu Jasper Satanela), získal velké množství ocenění na výstavách a soutěžích. K ocenění určitě přispělo i to, že byl perfektně vycvičený. Bohužel už je to šest let, co odešel do psího nebe, když se mu jako desetiletému obrátil žaludek (torze žaludku). Byl to věrný přítel, jenž by za mě ani na okamžik neváhal položit život.

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Lidmila: Ne nepořídila. Začala jsem žít úplně jiným způsobem života a zvířátka by byli chudáci, protože pořád někde jezdím. Naďa: To znám, pořád jsem byla omezená, kam pojedu, kam nepojedu. Třeba, až budu starší, tak si možná nějakého psíka nalezence pořídím.Hanka R.: On neskákal, jen prostě po jídle povyskočil na postel. A už mu bylo deset let, proto neměl tak pružné svalstvo. Jinak dřív vždy musel po jídle být v klidu. Marie: To byl už můj několikátý pes a docela ztrátu těžce nesu, proto teď žádné zvířátkko nechci. Eva B.: Děkuji.Eva M.: To mi povídej, hlavně jsem před ním měla dva psy a jednu fenku jsem musela nechat uspat, protože už nemohla vůbec pro stáří chodit. Já to pak vždy těžce nesu. Zdenka J.: Určitě si přečtu. :) Zuzka P.: Ano to je pravda, já když čtu něco podobného, okamžitě se mi také něco vybaví. Karel B.: Karle, ten úraz se stal v roce 2002, když byl Asimek ještě hodně mladý. To už jsem měla od té doby mnohem víc úrazů. Libor F.: Já také.:)
Libor Farský
Fandím všem s monokly od nejlepšího přítele člověka ! ♥
Karel Boháček
Tenhle úraz nepodceňujte, nechte se vyšetřit cca po 2 - 3 měsících a po roce . Znám tragický příběh , kdy za okem vznikl karcinom. Nechci Vás strašit - pro jistotu prostě...
Zuzana Pivcová
Když má člověk domácí zvířátko, tak už s různými maléry automaticky počítá. I s kocourem se mi stalo, že v zápalu hry lítal a klidně mi skočil na hlavu a praštil mě. O škrábancích ani nemluvě. Moje sestra to zná ještě daleko lépe než já. Ale na druhé straně je ten neúplatný přirozený vztah, který mohu s klidem nazvat zvířecí láskou, a ten se nezapomíná. Tvé vyprávění ve mně probudilo staré struny...
Zdenka Jírová
S pejsky se člověk může dočkat nejednoho překvapení.Svou zkušenost jsem popsala v povídce Danila.
Eva Mužíková
Ilonko,musí to být těžké vracet se například k tomuto videu.... bohužel nám pejskařům se rozloučení jednou také nevyhne.. Krásný pesan.. mně můj leonberger /70kg/jednou tak zespodu drcnul do brady, až jsem si skoro překousla jazyk
Eva Balúchová
Krásný pejsek!
Marie Seitlová
Moc pěkný pes i vzpomínka na něj. Také vím o čem to je, když milovaný pes odejde do psího nebe.
Hana Rypáčková
Šikovný pes, ale neměl najedený cvičit a skákat- to se se žaludkem psům stává. Hlavně velkým.
ivana kosťunová
To by se mi s kocourem stát nemohlo. Neřekla bych, jak je výcvik psa nebezpečný.
Naděžda Špásová
Je smutné, když nám naši miláčkové odejdou. Znám to až moc dobře. My jsme si ale hned pořídili další a radši hned dva. Sice jsme tím omezení ve výběru dovolené, ale to prostě přežijeme.
Lidmila Nejedlá
Škoda ho. Jiného jste si nepořídila?