Modravský menhir
FOTO: autorka

Modravský menhir

7. 7. 2016

Modravský menhir patří mezi známější menhiry. Poprvé jsme se ho pokusili nalézt v únoru 2007, když jsme jeli na běžkách z Modravy na Březník. Vzhledem k velkému množství sněhu a k neúplným  informacím byla naše výprava předem odsouzena k neúspěchu, s čímž jsme víceméně počítali. Druhý pokus jsme učinili v tomtéž roce v červnu. Brzy ráno jsme vyrazili k menhiru na kole. Bála jsem se, že ho opět přehlédnemene, obavy tentokrát nebyly na místě. 

Asi po čtyřech kilometrech, sto metrů za mostem, se v Modravském potoce na pravém břehu tyčil nepřehlédnutelný obrovský kámen lichoběžníkového tvaru. Tento obr vyzařuje větší energii než ostatní menhiry, a to proto, že není zapouštěn do země, nýbrž do dna potoka a tím pádem nahrazuje zemskou energii silou vodního proudu.  Okamžitě jsme k němu slezli a začali  prozkoumávat. Vlevo nahoře jsme objevili typické oko, které je obrácené k cestě.  Vylezla jsem na megalit a chvíli pozorovala okolí. Měli jsme štěstí, že jsme mohli nerušeně fotit, poněvadž za několik minut začaly k menhiru proudit  početné skupinky turistů a kámen byl neustále v obležení.

Od té doby chodím každoročně menhir kontrolovat. Ať už na lyžích nebo na kole, nezapomenu pozdravit: "Ahoj menhírku." Někdy se na chvilku zastavím. Modravský menhir je první ze šumavských megalitů, který jsme navštívili. V dalších letech přibyly Měsíční, Sluneční, Větrný kámen, Mudrc a jeho ležící bratři. Co se nám do dnešní doby nepodařilo objevit, je megalitické sousoší Dvojčata (Manželé), ležící nedaleko přes silnici  od Měsíčního kamene. Letos jsme prolézali jeho okolí několikrát, vzali si na pomoc GPS, ale bez úspěchu.

Tak snad příští rok.

Trvní tři fota jsou z roku 2014, poslední dvě z roku 2007.

Hodnocení:
(4.6 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.