Fotoreportáž: Ledovým královstvím na Bořeň
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Ledovým královstvím na Bořeň

5. 1. 2017

Mým úplně prvním letošním cestovatelským a turistickým zážitkem byla novoroční cesta, vlastně zimní výstup, na jeden z vrcholů Českého středohoří, na Bořeň. 

Přestože při našem příjezdu do Bíliny byl Bořeň zahalen v mlze, cesta vzhůru byla jako v pohádce. Prostě cesta ledovým královstvím. Vítaly a provázely nás nádherně ozdobené stromy a my se nemohli vynadívat. Ani jsme nestačili vnímat náročnost výstupu a za odměnu nás na vrcholu dokonce uvítalo sluníčko, které také neuvěřitelně hřálo. Cestu z nádraží v Bílině z 207 m n.m. až na vrchol Bořně v 529 m n.m. jsme zvládli i s častými zastávkami a focením asi za necelé dvě hodiny. I přes mlhu jsme na jedné straně spatřili vrcholky Krušných hor a na druhé zase Českého středohoří.

Připili jsme si na zdraví a poslali pár SMS: "Jak na Nový rok, tak po celý rok. Novoroční pozdrav z Bořně, aby nám to všem letos šlapalo dobře." Totéž přeji i všem čtenářům tohoto mého článku. 

S jedním naším minulým výstupem na Bořeň se ještě můžete seznámit zde: Jarní fotopříběh: Jarní výstup na Bořeň a od jara do zimy se vydat po našich stopách nebo jen někam ve vašem okolí. 

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.