Můj zdravý život po padesátce
FOTO: autorka

Můj zdravý život po padesátce

3. 2. 2017

V minulosti se mi dostala do rukou publikace Syrová strava od MUDr. Kristiny Nolfi. Samizdatovou formou jsem ji opisovala pro známé a také si pochopitelně jeden výtisk ponechala..Bylo mi kolem čtyřiceti, v té době jsem byla štíhlá, ale už tehdy jsem si dvakrát týdně dopřávala dlouhých 10 let úplný půst, pila jsem jen vodu. Ale i tak mi dávalo dost zabrat váhu udržet, a tak jsem byla přístupná všem možným dietám a také je ráda vyzkoušela. Ovšem co se mi tehdy dostalo do ruky, to byla pro mne přímo bomba.

Prostě syrová strava je jen živá strava. Patří k ní ořechy, ovoce, zelenina, mléko, obiloviny, med, luštěniny. A je to strava zásaditá. A protože živá strava nesnáší velké ohřívání, tak pochopitelně zavadnutím, skladováním, sušením, kvašením nebo vařením, pečením, smažením se mění v nepřirozenou, neživou - kyselinotvornou. To bylo to nejdůležitější, co jsem z publikace, která měla padesát pět stránek vyčetla a ihned pochopila, že než psaní dokončím, okamžitě se tak začnu stravovat.

Takže na snídani - čerstvé ovoce a česnek na zahřátí - bylo to v zimě. K obědu kořenová zelenina - mrkev, červená řepa, petržel, ředkev, cibule, syrové brmbory, naklíčená pšenice, byliny v zimě nebyly čerstvé - všechno z vlastní zahrádky. Vždy jsem to zalila bílým nízkotučným jogurtem a na večer zase trochu čerstvého ovoce a česnek.

Má rodina na mne s údivem hleděla a já měla vůli to vydržet, ale ostatním - manželovi a třem dětem jsem musela vařit normálně. První tři dny mi dělaly zle výpary z vařených pokrmů - moc mi voněly,  to i když jsem se snažila vařit věci, které moc ráda nemám.

Týden uplynul a já vydržela. Měla jsem hned pět kilo úbytku na váze a cítila se nádherně. Přímo jsem se vznášela. Ale přišla neděle a rodina si přála grilované kuře. Udělala jsem je hezky, koření a kůrčička jenom voněly a já před polednem otevřela troubu, nadechla se a už nestačila vydechnout. Dala jsem je na stůl a říkám rodině: "Tak já se celý týden dívám, jak vy do sebe dostáváte maso a já jsem jen na zelenině a ovoci. Dnes už to nemohu vydržet a budete se dívat vy na mne..."  A před jejich očima jsem kuře rozřízla na dvě poloviny, půl si dala sobě na talíř a z druhé udělala čtyři porce. Teď se zase oni dívali na mě -  jak si dávám půl kuřete, ovšem nezůstalo jen u dívání, ale dali se do mě i slovně. A já jsem jejich námitky vydržela, ale musela je uklidnit, že jakmile se najím, udělám jim ještě jedno kuře a zase se budu dívat já na ně.

Tehdy jsem to se syrovou stravou vydržela jeden týden a zase skončila tam, kde jsem začala. Hlavně s váhou. Ale už od té doby jsem si masa ubírala. Jezdívali jsme třeba k rodičům na zabijačky, žili tam i bratři, takže pět zabijaček za zimu nebylo zvláštností. Ale úplně zvrátit způsob život mi trvalo přece jen dlouho. Začala jsem jezdit na týdenní kurzy jógy do Jaroměřic, kde byla vždy vegetariánská strava a přednášky o zdravé výživě.

A jak roků přibývalo a já si víc dopřávala a přestala sledovat váhu - tak i na sobě jsem poznala různé nemoci. Takže jsem se zase vrátila ke své osvědčené "syrové stravě" ovšem měly by to být produkty hlavně z nepráškované zeleniny a z nestříkaných stromů - v lońském roce nám všechno ovoce téměř pomrzlo, takže musím kupovat  jablíčka i ostatní ovoce.

Loni jsem si dala před Velikonocemi celých šest týdnů jen syrovou stravu, upravila si váhu a tak se snažím jíst zdravěji. Do své osvědčené stravy si přidávám pohanku, jednou za týden v neděli u dcery maso, moučník  a jinak hlavně občas jen ryby a luštěniny. Ale netvrdím, že bych občas neudělala v jídle přestupek, to bych ani nemohla být člověkem - nejvíc často ujedu a přímo hřeším na čokoládě a to se hned snažím víc chodit  nebo pracovat na zahradě.

Když jsem na cestách mimo domov, tak se stravuji normálně v restauracích, doma vždy přejdu na svoji stravu. Měla jsem třeba obavy z jídla v Egyptě, kde jsem loni byla s nejstarší vnučkou, ale byl tam veliký výběr syrového ovoce i zeleniny, ryb i luštěnin.

Mám vyzkoušeno, že když se člověk z větší části stravuje syrovou stravou, tak se cítí iniciativnější, má svěžejší pleť, živé vlasy, bystří se smysly a zvyšuje vitalita, kterou každý -  obzvláště ve starším věku - potřebuje.

A také, když jsou kolem něho menší vnoučata, tak aby jim alespoń trochu  "stačil."

 

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Pro Naděždu i pana Radka - moc Vám děkuji oběma za cenné rady, dobře jsem se dostala a změnila své údaje, některé rozšířené údaje a osobní údaje - dala uložit, ale nic se mi tam zatím neobjevilo. Svou poslední fotografii mám tedˇ z posledních vánočních trhů v Praze, kde jsem byla s 13 vnukem, fotečka se mi tam objevila ihned - není sice nic moc...
Květoslava HOUDKOVÁ
Jarmilo - jestli jsem "cool" a nejsem "in" je mi jedno = na obojí se tak akorát mohu vys... !
Jarmila Komberec Jakubcová
Květko - tvůj komentář prostě nemá chybu. Když nic tak s alespoň zasměji. Na smookie musíš mít speciální el.přístroj. Jinak nejsi in ale cool.
Květoslava HOUDKOVÁ
Nejsem koza ani slimák - zeleninu i ovoce jím přiměřeně - co už neuchroupu, proženu mixerem/struhadlem. Koktejly k pití nevytvářím, drť z mixeru - vč.dužiny sním lžicí. Přes sezonu si vytvořím zásobu vitaminů, pak dušenou=patlavou zeleninu skoro nejím. Podstatná je pestrá strava bez přežírání se.
Jarmila Komberec Jakubcová
V poslední době dávám přednost tzv. smookie - piji koktejly z čerstvé ovocné či zeleninové šťávy. Ono je to spíše taková drť, protože nápoj obsahuje i dřeń. Nápoj nesladím a piji ráno i večer.Nejraději mám červené zelí v kombinaci mrkve a pomeranče či jablka.
Radovan Cakl
Paní Marie, po přihlášení klikněte na své jméno, pak Změnit mé údaje. V okně Rozšířené údaje vyplňte co chcete, zveřejní se jen Obec, Vzdělání a Povolání, jinak nic, ostatní je jen pro redakci. Pak Uložit. Přejdete na Osobní údaje. Tam vyplňte Datum narození, zobrazí se jen věk a znamení zvěrokruhu. Můžete zveřejnit i další údaje a něco o sobě. Pokud máte svou fotku v PC, klikněte na Vybrat soubor a v PC označte fotku. Dejte Otevřít, tím se Vám fotka nahraje do profilu. Dejte Uložit a za chvíli se fotka zobrazí v profilu. Když si kliknutím na mé jméno otevřete můj profil, najdete tam různé návody. Případně se ozvěte v Práce na PC.
František Komín
Dodatek: do devadesátky mi ještě dost chybí, takže zatím nemohu na vlastním příkladu doložit, jak bude můj "nezdravý" způsob stravování založený na naslouchání vlastnímu tělu úspěšný v porovnání se zdravou syrovou stravou.
Eva Komínová
V dětství jsem byla hubená jak tyčka, po dvacítce jsem začala přibírat a pak jsem vyzkoušela snad všechny možné diety, které pomohly jen na čas. Byla to hormonální záležitost a po dětech jsem zhubla a váha se mi ustálila, ani nevím jak. Nejspíš tím, že jsem přestala myslet na diety a něco si neustále zakazovat. Jeden poznatek ale mám a tak mi to už řadu let funguje. Nejlepší je přesvědčit tělo, že nebude strádat, nehladovět, ale naopak ho krmit, aby nepocítilo, že je nějak omezováno. Pravidelně po třech hodinách něco pojíst, jíst 5x denně pestrou stravu, od všeho trochu ale v menších dávkách, vyhýbat se tučným a smaženým jídlům, jíst vícezrnné pečivo, víc zeleniny, která naplní žaludek, ovoce. A čas od času, když už je neodolatelná chuť, klidně si to dopřát. Dobrá je kampaň STOB – stop obezitě, která doporučuje jíst jídla s nízkým glykemickým indexem.
František Komín
Že tělo si řekne, co potřebuje, to je pravda, ale pouze v případě, že si tuto přirozenou vlastnost chuti sami nezlikvidujeme nasloucháním názorům jako "Co je dobré, to není zdravé", většinou už v mládí. Když se k tomu přidá pár (někdy dost) neúspěšných pokusů s různými dietami, tak už se člověk k vlastní škodě nemůže na tuto schopnost spolehnout.
Ilona Kolářová
Snažím se jíst syrovou stravu už dost dlouho let, ale občas udělám i nějaký prohřešek. Klidně si dám hustou zeleninovou polévku nebo i nějaké vařené jídlo. Můj problém spočívá v neukázněnosti, dokážu spořádat na posezení celý pytlík mandlí nebo ořechů. Mám ráda syrovou mrkev, celer, kedlubny, květák, veškeré ovoce, nejvíce jablka. Pravidelně užívám chia semínka, jogurty, kefír. Měla bych červenou řepu, ale ta mi moc nechutná. Maso nejím, měla jsem s ním problémy od dětství. Co mám nejraději, je živá čokoláda. Mým běžným nápojem je teplá voda s citronem. Spoustě lidí tím připadám divná až podezřelá, ale mně to vůbec nevadí.
Soňa Prachfeldová
Je dobře, že se zamýšlíme nad tím, co jíme. Kdysi jsem zkusila Lenku Kořínkovou, s kolegyněmi v práci, nyní se snažím necpat se tolik . Je to jen o vůli - "jen" Teorie je tak snadná ! Postní dny jsou určitě dobré pro tělo. Je to jen na nás, co zvládnem. Pěkný článek !
Věra Lišková
Pokračování: Myslím tím od těch čilých devadesátníků. Děkuji za pěkný článek.
Naděžda Špásová
Maruško, když si dám svůj profil, tak já mám pod jménem větu na změnu údajů, na tu kliknu a otevře se tabulka na doplnění. Nebo na chatu do rubriky Práce na PC zadejte dotaz a on vám někdo poradí. Většinou se tím zabývá Radek Cakl. Což bude asi nejjednodušší. Zkuste a uvidíte.
Věra Lišková
Asi není dobré cokoliv ve výživě přehánět a spíš dbát na pestrou stravu. Je pravda, že tělo si řekne co potřebuje a dostaneme na příslušnou potravinu chuť ? Nějak to u mne nefunguje. Mlsně se tvářím při pohledu na nezdravé řízky a uvařená, zdravá, červená řepa v lednici mi nijak neláká a snažím se jí přehlídnout. Když potkám někoho kolem devadesátky, kdo nemá vážnější zdravotní potíže, zajímám se o jeho životní styl. Některé jejich odpovědi, "ráno k snídani jím polévku ", "jím často ryby a chodím plavat, nebo "po obědě dodržuji polední klid". Žádné zázračné věci jsem se nedozvěděla.
Elena Valeriánová
Přiznám se, že mám ráda maso. Ale nyvyhýbám se zelenině,ovoci, miluji ryby. Dnes, po kontrole u dr., jsem si řekla, že i když je zima, tak musímes tou zeleninou přitvrdit. Maso mám naopak ubrat. Sáhnu po kedlubna, byla právě tak do pootevřené dlaně. Za 19,90 kus. Vrátila jsem ji do regálu. Celkem pěkné cukety, 139,-- Kč za kilo. Vůbec jsem si všimla, že ceny potravin vylétly raketově nahoru. Koupila jsem kapustu. Hlávka byla za 44,-- Kč. Půlku jsem použila a uvařila polévku a na tu druhou půlku jdu hledat recept, jsem zvědavá jak mi bude chutnat sýrová kapusta.
Marie Ženatová
Milá Naděždo, moc ráda bych si něco na svůj profil napsala, ale nevím prostě jak to udělat technicky. Než jsem se trochu sama naučila vkládat fotografie, tak jsem si i nějaké u prvního článku vymazala, což mne moc mrzelo, asi se to tam dát zpátky nedá. A proto mám také obavu, když budu něco "kouzlit" dalšího, že se mi to zase smaže. Moc Vás prosím, nemohla byste mi trochu poradit jak na to... Díky moc
Marie Ženatová
Moc Vám všem děkuji za milé osobní názory...
ivana kosťunová
I když bych potřebovala pár kil dolů- nemám vůli, abych zgruntu změnila svůj jídelníček. Takže spíš zmenšuju porce, snažím se mít hodně pohybu- ale vím, že hladový člověk je agresivní, pproto to nezkouším.
Hana Rypáčková
Nikdy jsem neměla s váhou problémy a nic neřešila. Neměla jsem sedavé zaměstnání, spíš naopak. Se syrovou stravou experimentoval muž kolem padesátky. Kvůli sportu. dělat si takové zrníčkové hrudky a sušil to na topení, chroupal zeleninu, snad máme ještě brožurku. Děti se mu docela dost smály...Možná tři týdny ? Miloval fazolová jídla podle svého vzoru Zátopka... Ne, že by byl obézní, ale pro energii potřebnou ke sportu. Teď má takové nechutenství, že jí jak vrabec a snesla bych mu všechny pochoutky světa. Ale už se nespraví. Věřím, že každé tělo si řekne na co má chuť a co potřebuje.. "Člověk nežije, aby jedl, ale jí, aby žil."
Zuzana Pivcová
Moc se mi Váš příspěvek líbí a jen mě to utvrzuje v přesvědčení, že mám nakročeno, ale ještě mi dost schází. Myslím, že s odchodem ze zaměstnání to bude ještě lepší. Mám oproti Vám alespoň "výhodu" v tom, že nevařím nikomu dalšímu. Děkuji.
Jana Šenbergerová
Marie, jste můj člověk. Podle Kristiny Nolfi jsem se stravovala asi devět let a pak jsem přešla na živou stravu. Předesílám, že jsem vždy měla s váhou spíš opačný problém - ať jsem dělala, co dělala, nepřibrala jsem. Donutily mě zdravotní problémy a rodinné dispozice. Z 50kg jsem zhubla na asi 47, tam se váha zastavila a nabrala jsem zpět, co jsem ztratila. Kdo nezkusil a nezažil, si nedovede představit ten neskutečný nárůst energie. Mohla bych na toto téma napsat knihu, ale po zkušenostech s okolím to považuji za ztrátu času, to si raději čtu jiné knihy a vybarvuji obrázky. Koho tento způsob života osloví, ten dnes může najít spoustu podnětů kdekoliv. Já se pod vlivem okolností vrátila k "normálnímu" stravování, a podotýkám, že k vlastní škodě, i když jsem přesvědčený vitarián. Plně vaše zkušenosti potvrzuji.
Naděžda Špásová
Promiňte, Marie, chtěla jsem se kouknout na váš profil, ale ono tam jaksi nic není. Má to nějaký důvod, že jste o sobě nic nenapsala?
Naděžda Špásová
Marie, jste dobrá, ale přiznám bez mučení, že tohle by mě zabilo. Nehledě na to, že rychlý úbytek na váze se nedoporučuje. Diety prostě nedržím a život bez masa si nedovedu představit. Taky hubnu, ale hezky pomalu, cíleně. A jím všechno. Každý dělá to, co mu prostě vyhovuje. Takže držím vám palce.