Znáte tohle nádraží?
FOTO: archiv autorky

Znáte tohle nádraží?

20. 2. 2017

Zaniklá nádraží mají svoji poetiku, své kouzlo. Toto a řada dalších podobných venkovských nádražíček se nalézá na trase Liberec -Česká Lípa. V dobách své největší slávy spojovalo lidi ze stejnojmenné vesničky s blízkým městečkem, kam lidé jezdíli za prací. Současný počet obyvatel vesničky - 118. Z žijícího nádražíčka se stala pouze zastávka. Aby domek úplně nechátral, pronajaly ČD tento domek rodině, která jej spravuje a snaží se udržet pro další generace. Velmi ty lidi obdivuji, bez jejich fandovství by asi toto a jiná nádraží zmizela v propadlišti dějin. Nádraží z druhé strany také  poskytuje dost neobvyklý pohled.

Nádraží a stejnojmenná vesnička se nachází poblíž městečka, které je známým turistickým cílem milovníků historie. Je zde mimo jiné známý zámek, kde žila známá šlechtična, která proslula pomocí chudým a uzdravující službou nemocným. V roce 1995 byla prohlášena za svatou.

 

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.