Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

23. 3. 2017

Nádražíčko malinké, ale nachází se zde velký kontejnerový terminál. Vesnicí prochází silnice 1. třídy. Nápověda: Zlínský kraj, 3 slova, strom,  řeka se zvláštním názvem, která se vlévá do Moravy.

Pro Moraváky velmi lehké, pro ostatní o trošinku těžší. 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Konečně odtajňuji. Jedná se o nádraží Lípa nad Dřevnicí, cca 9 km od Zlína. Uhodly jste všechny a to se mi líbí. V Lípě mě nejvíce upoutalo právě to obrovské kontejnerové překladiště. Ono se to dá vyhledat na mapách cz, jak je ten terminál veliký. Řeky Dřevnice je mi líto, komunisti jí přichystaly podobně smutný osud jako naší Bílince.
Jitka Hašková
Tak jsem zjistila při podrobném prohlížení mapy, že jsem kolem jezdila autem na kurzy jógy do Podkopné Lhoty, naposledy v r. 1991.
Jiřina Votavová
Ilona píše TERMINÁL. A v LnD má být 2. největší kontejnerový terminál v ČR a v ŽnD sklad a výroba kontejnerů.
Marie Pudichová
První bingo pro mne! Poprvé jsem to poznala, měla jsem tam totiž schůzku. Přímo na nádraží.
Zdenka Žichovská
Ještě jsem našla fotku nádraží na internetu a je to LnD a kontejnerový terminál je dle Wiki v ŽnD, v minulosti byly obce spojené. Pěkná hádanka.
ivana kosťunová
Tak jestli dobře hádám, tak část názvu je i částí názvu města, kde jsem se narodila. Ale bez nápovědy bych se absolutně nechytala.
Jana Šenbergerová
Bez další nápovědy bych se nechytala. Líbí se mi název celý ze dřeva. :-)
Květa Řičánková
Jezdím okolo,z vesnice pocházel staříček.Když jede vlak s kontejnery tak je to hukot - LnD.
Naděžda Špásová
Děkuji nápovědy. Už to mám, je to LnD.
Jitka Hašková
Mně vychází obec LnD.
Jiřina Votavová
Dnes jsem byla lovit další nádraží. Teď ale k dnešnímu. Terminál kontejnerové přepravy je mezi řekou a silnicí 1. třídy a je 2. největší v ČR.
Zdenka Žichovská
ŽnD
Ilona Kolářová
Jste všichni na správé stopě.
Zuzana Pivcová
Chtěla jsem původně napsat, že jsem z toho vedle jak ta ......, ale on je to listnáč (hledala jsem, hledala). A jestli jsem se nespletla, tak ten strom s přívlastkem je i v českém názvu, dokonce vím dvakrát.
Anna Potůčková
Ano, vím i přes to, že jsem tu zatím nikdy nebyla. Hledala jsem na netu až jsem našla. Obec v minulosti byla součástí 2 jiných míst než se v r. 1990 osamostatnila. A první zmínka o obci pochází z r.1261