Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

25. 3. 2017

Nádraží leží v Podkrušnohoří a končí zde vlaky. Nádražní budova je zrekonstruovaná, v poschodí se nachází nájemní byty, v přízemí kromě dopravní kanceláře je malé muzeum včetně  infocentra. Nádraží se probojovalo  mezi finalisty "Nejkrásnější nádraží", titul však neobdrželo. O rok dříve zaslouženě získala obec zmiňovaného nádraží  titul "Vesnice roku."  Dříve se tu těžilo stříbro a zinek. Obcí protékají dvě říčky a nalézá se zde poměrně dost historických památek. Nechybí rozsáhlý sportovní areál, horská naučná stezka a také turistické cesty na vrcholky Krušných hor. Celá vesnice působí  čistě a úhledně.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Teď jsem přišla už k hotovému. Stejně bych tu nebyla nic platná. :-D
Ilona Kolářová
Odtajňuji: je to Merklín, konečná stanice na trase Karlovy Vary- Merklín. My jsem odtud šli na Plešivec a Klínovec. Je to moc krásná vesnice.
Alena Tollarová
Hledala jsem ráno podle Vesnice roku a vycházelo mi to jedině na Krásnou, což není možné, protože tam je jen takový přístřešek. Tak jsem toho nechala. Ale teď jsem se "merkla" podruhé a už vím.
Hana Rypáčková
Je tam sjezdovka...Ale svádí to, že je trať dál na P.
Anna Potůčková
A mám ještě jednu nápovědu - plave v názvu jeden druh ryby
Ilona Kolářová
Vesnice se stala vesnicí roku 2010 v určitém kraji, to jsem zapomněla poznamenat.
Anna Potůčková
Hurá, našla jsem, dokonce i hodně podobnou fotografii této budovy. Dozvěděla jsem se že : Rekonstruovaná výpravní budova ve vlastnictví obce nabízí v prvním patře pět bytů. V názvu místa je skrytá potřeba dřevorubce, kterou potřebuje při kácení vrostlých stromů. Daná potřeba má však více i jiných významů. Hodně pomohlo písmenko M. Nebyla jsem tam nikdy!
ivana kosťunová
Možná jsem neuhodla ale mám to v merku.
ivana kosťunová
V prvním nárazu mě napadla |Aš, ale další indicie to vyvracely. Stříbro, zinek-Jáchymov, taky nic. Ještě že se pořádají soutěže typu Nejhezčí nádraží. Už asi tuším a rovnou přiznávám, že ten název slyším poprvé v životě.
Zdenka Žichovská
Už vím - vesnice roku 2010 - zlatá stuha, ale ještě jsem, kvůli virtuálnímu cestování po kolejích, dnes nic užitečného neudělala. Je to M...... a teď vypnu počítač a odcházím na zahradu.
Naděžda Špásová
Tak už to vím, chválím nápovědy. Je to M...... . Ty dvě samohlásky tam jsou. Tak tam jsem taky nikdy nebyla.
Helenka Červenka
Finalistou Njkrásnější nádraží bylo toto nádraží v r. 2011. Rok předtím je rok 2010 a to byly vesnicemi roku: Ratměřice, Koloveč a Hlavnice - na hony vzdálené od tohoto nádraží. Teoreticky nejblíž/40km/ je vesnice roku 2015 - Krásná
Helenka Červenka
Je to M..... ale ve vesnicích roku jsem ho nenašla, je indicie pravdivá?
Ilona Kolářová
Jiřina navedla na správnou stopu.
Jitka Hašková
Napadá mně, že jsem tam jela vlakem, když jsem jela do Abertam, kde vlakové nádraží není.
Zdenka Žichovská
Zatím nevím, ale mohl by to být H?
Zuzana Pivcová
Krajina je krásná, pro mě ale neznámá a bohužel se nechytám.
Jiřina Votavová
Na toto nádraží se dostanete z jednoho již zveřejněného lázeňského nádraží. :-)