Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

5. 4. 2017

Krásné nádraží v krásném městečku s památkovou zónou. První vlak sem přijel v  prosinci r. 1873, trať oficiální otevřena v roce 1874. Město je výchozím bodem pro výlety po okolí jak pěšky, tak na kole, poněvadž  odtud vedou  cyklistické a turistické trasy do blízkých hor. Kdo nechce nebo nemůže do kopců, může si udělat nenáročný  vycházkový okruh s deseti naučnými zastávkami  kolem sedmset let starého dubu přímo po městě. 

Nejsou ta naše nádraží zajímavá?

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
To potvrzuji
Ilona Kolářová
Jablonné nad Orlicí je "tajemné" nádraží. Skvostné městečko s nádherným čtvercovým náměstím 5. května. Návštěva tohoto městečka určitě stojí za to. :)
Helenka Červenka
Našla jsem ho na trati 024
Hana Rypáčková
Já jen podle znaku města...Ale ráda bych to tam prozkoumala -v tom druhém/pod/ jsem už byla..
Zuzana Pivcová
To jsem si doma mákla. Pomohlo mi ovoce, dravci a Mirkův kamenný most.
Naděžda Špásová
Díky nápovědě jsem na to přišla. Název je složen ze tří slov.
Zuzana Pivcová
Po návratu vidím podle diskuse, že v tom místě jsem se tedy nenarodila, to ne. A jsem vedle a nemám čas hledat. :-)
ivana kosťunová
To náměstí je moc hezké, proto si tam vždy děláme zastávku cestou na Moravu.
Zdenka Žichovská
J,,,,,,, ... ...... Pomohl mi nejvíc ten znak města.
ivana kosťunová
Jak říká Anička - taky jsem musela kousnout do jablka.
Anna Čípová
Nádraží leží v Pardubickém kraji, ve městečku žije přes 3 tisíce obyvatel. Paní Ilono, souhlasím, že nádraží jsou zajímavá.
Jana Šenbergerová
Jestli se nepletu, tak v jedné z těch dřevěnek je Muzeum. Byli jsme tam několikrát na výletě z Pastvin, nádraží jsem ale nikdy neviděla.
Anna Potůčková
Tak doufám, že jsem našla o jaké nádraží ve kterém městě je. Než jsem to však našla, snědla jsem jablko. A to zvíře ve znaku podle pověsti mělo rádo vůně. A v názvu je ukryto více zástupců jednoho druhu ptáku
Zuzana Pivcová
Napadlo mě, jestli jsem se tam náhodou nenarodila, ale podle toho to asi nepoznám. :-))
ivana kosťunová
Na tom náměstí jsem určitě byla, v té jedné roubence by měla být hospůdka. Umístila bych to někam - Český ráj, podhůří Krkonoš, možná Podorlicko. Jen si vzpomenout...
Mirek Hahn
Konečně jsem to našel.... uff. A zase můj oblíbený zastřešený perón. Je tam kamenný most se sochami.
Jiřina Votavová
První fotka z náměstí mi hodně připomněla jedno město v Orlických horách, kde jsme chodili, ale je to jiné a ne moc daleko.
Elena Valeriánová
Já vím. Mají tam městskou památkovou zónu už celých 40 let. Nebyla jsem tam, ale za výlet by to určitě stálo. Ano, máte pravdu ta naše nádraží jsou zajímavá a celý seriál je napínavý a hravý, lepší než Modrý kód, Ordinace ... atd.