Už žádné stárnutí, šalvěj nás k věčnému životu donutí
Ilustrační foto: pixabay.com

Už žádné stárnutí, šalvěj nás k věčnému životu donutí

2. 6. 2017

Většina z nás má nějaký ten ranní rituál, který se snaží, pokud to jen trošičku jde, dodržet. Jedním z těch příjemných je postavit na čaj a vyjít si do zahrádky (na balkon, terasu) pro něco dobrého do hrnečku. Zahrada od brzkého jara do pokročilého podzimu nabízí tolik rozličných kombinací! Lahodný a navíc zdravý čaj lze připravit „jen tak“ podle momentální nálady.

V mých směsích (kopřiva, sedmikráska, pampeliška, řepík, dobromysl, řebříček, kokoška pastuší tobolka, list jahody, černý rybíz, zkrátka, co mě zrovna napadne zkombinovat) obvykle nechybí nějaký ten lístek šalvěje. A protože tato úžasná bylina právě začíná kvést, můžeme ji sušit, trhat čerstvou nebo ostříhat a vyčkat, až opět začátkem září obroste. Pojďme ji chvíli chválit. Určitě je proč!

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)
Stříbrošedé lístky pokryté jemnými chloupky charakterizují tuto léčivku z čeledi hluchavkovitých. Koncem května či začátkem června se trvalka začíná chlubit modrofialovými kvítky (řidčeji též bílými), které nadělají parádu i ve váze. Doporučuje se sušit před kvetením, ale ani v době květu  neztrácí na hodnotě. Aromatický polokeř dosahuje výšky až 70 cm, jeho listy chutnají jemně nahořkle. Rostlina k nám „přicestovala“ určitě zdaleka. Pěstovali ji už staří Egypťané, Peršané, Číňané, neznámou není v Malé Asii, Středomoří, roste ve Francii, Španělsku. My ji známe údajně od konce 9. století, kdy se hojně vyskytovala v bylinných zahradách klášterů.

„Babské ucho“ jako všelék i spása
Své jméno Salvia dostala zjevně proto, že umí léčit (od řeckého slovesa salvare). Za všelék i spásu (salvatrix) ji považují i různá přísloví, kupříkladu "Ten kdo chce navěky žíti, musí šalvěj jísti" nebo "Jak může člověk zestárnout, když má na zahradě šalvěj!" Milovníci čarodějnice Saxany z filmu Dívka na koštěti vědí, že „babské ucho“ zvládlo i kouzlit. A jak to všechno dělá?

Obsahuje mj. vitaminy skupiny B, fytoestrogeny, třísloviny, salviol, thujon. Jakmile pocítíte škrábání či bolest v krku, patří šalvěj do pořádného hrnku. Nálev připravíme ze 2-3 lžiček sušených listů, jsou-li ještě k mání přímo na keři, je účinnější sáhnout rovnou tam. Zalijeme 250 ml horké vody, necháme 5 minut luhovat a ideálně ještě teplé pijeme. V začátku nemoci opakujeme 3x denně. V léčitelství má rostlina protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky. Protože šalvěj pomáhá při zánětech, mohli bychom ji nazvat přírodním antibiotikem. Skvělou pomocnicí je i při střevních či žlučníkových potížích, nadýmání, dezinfikuje oděrky i špatně se hojící rány, pomáhá při mykózách, uklidňuje při stresu a nespavosti, snižuje hladinu cukru v krvi. Využijete-li ji k pročištění organismu, určitě neuděláte špatně. Zabírá i proti nadměrnému pocení (při nočním pocení šálek před usnutím), ženám může hodně ulevit při menopauze. A dokonce prý i posiluje paměť!

Pokud vás poštípe hmyz, stačí „kousanec“ potřít šťávou z rozmělněného lístku šalvěje. Přímo zázračná je na kloktání dutiny ústní (stahuje dásně) a při bolestech zubů (tady se silnějšího výluhu nemusíte bát). Žádaná bývá i v kosmetice – opět stahuje a dezinfikuje, dobrá je proti lupům. Tahle bylinka toho zkrátka umí opravdu hodně! Abychom ale jen neléčili, přejděme aspoň na chvilku do kuchyně.  

Nezaměnitelné aroma dodá šmrnc pokrmům
Šalvěj by v kuchyni rozhodně neměla chybět. Ve Středomoří ji přidávají nasekanou či utřenou do dušené zeleniny s rajčaty, do těstovin, chutnat může v paštice, sýru, bylinkovém máslu, tvarohu, omeletách, ochutit jejími lístky lze králičí, skopové, vepřové maso, zvěřinu, proložit jí můžeme „součástky“ špízu, vynikající je v marinádě  třeba v kombinaci s estragonem a tymiánem, rozumí si s nádivkou, může ozvláštnit omáčku. Fantazii se meze nekladou, chce to jen zkoušet, vymýšlet. S trochou nadsázky můžeme říci, že ozdravný proces probíhá i u stolu.  

Pěstujeme, sbíráme, sušíme
Také u šalvěje ale platí, všeho s mírou. Obsahuje silici thujon a ve vysokých dávkách může působit omamně. Při běžném využití žádné nebezpečí nehrozí, čaj by se však neměl pít dlouhodobě – jistě není třeba zdůrazňovat, že i bylinky střídáme. Šalvěj můžeme pěstovat na zahradě, v květináči či truhlíku. Miluje slunce, v zahradě takřka nevyžaduje zálivku, je nenáročná na půdu, kterou má raději lehkou. Existují i vyšlechtěné druhy, například šalvěj levandulolistá, muškátová, sličná, Tricolor, Purpurea a další... Nejenže jsou krásné, ale zmíněné účinky jim zůstávají. Sbíráme a sušíme nejlépe v červnu, kdy má největší sílu. Sušit se doporučuje na teplém místě v polostínu, použijete-li sušičku, pak okolo 35 stupňů. Dobře uschne i „na stojato“ ve sklenici bez vody.

Hodnocení:
(4.4 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Vida, jak je krásná a užitečná, mám ji na zahrádce a ještě jsem ji nevyužívala, kromě do koupele. Ona vlastně každá naše bylinka je velmi užitečná a raději sahám po našich, které vyrostou u nás, než po opěvovaných z jiných zemí.
Zuzana Pivcová
Šalvěj jsem používala většinou na kloktání při bolestech v krku a na zanícené dásně. V Saxaně to byla dobrá zápletka, hledat ucho od starší ženy a nevědět, že je to šalvěj, tam říkali přeslenitá.
Hana Rypáčková
Krásně se množí a tal starší keře nahrazuji.Žvýkáme při angíně.Babské ucho chutná hlemýžďům a tolik se mi nerozrůstá...Krásné jsou šalvějové louky.
Alena Tollarová
Šalvěj jsem letos tak ostříhala, že jsem myslela, že je po ní. Ale není - je krásně košatá. Občas si na zahrádce pár lístků utrhnu, přidám třeba meduňku, mátu, měsíček apod., zaleju a popíjím čajík. A suším na sychravou a v krku škrábající zimu, samozřejmě.
Jana Šenbergerová
Moc pěkně jste ji představila. Líbí se mi, nevoní mi, nechutná mi, ale kvůli krku s ní kamarádím.