Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

6. 6. 2017

Nádraží leží na svahu horského údolí kus od vesnice se stejným názvem a je lákadlem především pro pěší turisty, cyklisty a milovníky zimních sportů. U zastávky se nachází tunel dlouhý 334 m, který proráží hřbet jedné hory. Vesnice je protkaná turistickými stezkami propojenými s Německem. Pravidelné spojení s okresním lázeňským městem vzdáleným cca 15 km zajišťuje linkový autobus a železniční dráha, jež je sama o sobě výjimečnou turistickou atrakcí.

V současné době jsou od 15. 3. 2017 z důvodu ujetí svahu a nesjízdnosti části trati pravidelné vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou a tento stav zřejmě potrvá až do konce letošního roku.

Nápověda:

1. Pramenáč

2. Bouřlivec

3. Bouřňák

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Odtajňuji nádraží: Je to Mikulov v Krušných horách. Tunel je mezi zastávkami Mikulov v Krušných horách a Mikulov Nové Město. Pozorní čtenáři si jistě všimli, že už jsem jednou dávala hádat nádraží Mikukov na Moravě. Ještě na doponění. Pramenáč je hora (vřele doporučuji, z Moldavy je to kousek), Bouřlivec je potok a Bouřňák je hora, kde je známý skiareál, sjezdovky i spousta běžeckých tras.
Jana Šenbergerová
Mám! Pomohla mi nápověda.
Anna Čípová
Pomohla délka tunelu.
ivana kosťunová
Ale ne- měla jsem to před očima a říkala jsem si, že to nemůže být ono, když je to na Moravě. A ono je to ono.
Zuzana Pivcová
Pomohla mi délka tunelu. Zeměpisné názvy jsem objevila až dodatečně v textu. Tam to snad všude bouří a navíc ještě bublá jako každý pramen.
Jana Kovářová
Taky vím, že město se stejným názvem je na jižní Moravě. Ale toto nádraží jsem našla.
Lenka Hudečková
Tak jsem pohledala a snad našla...ne určitě našla, jen mě zmátlo to město, protože znám ho v jiné části republiky...
ivana kosťunová
jsem se nechytla vůbec :)) Zatím..
Mirek Hahn
Jsem se chytil zrovna té nejpracnější nápovědy.... Kdybych si vybral tu jednoznačnou, tak jsem to našel mnohem dřív.