Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

14. 6. 2017

Dnešní nádraží budeme hledat na jihu Evropy, a protože se blíží léto, tak u moře.

Město se nachází ve stejnojmenném autonomním společenství i provincii a je i jejich hlavním městem. Je také třetím největším městem tohoto státu.

Podle mě patří toto secesní nádraží mezi nejkrásnější vlaková nádraží, která jsem kdy viděla a tento týden do Fotohádanek na našich cestách i vyfotila. Letos slaví sté výročí, nachází se šikovně v historickém centru města, hned vedle býčí arény.

Přímo odtud pochází jedno hodně známé tradiční rýžové jídlo. Kdo napoví název? V okolí se totiž rýže také pěstuje.

Najdete toto nádraží?

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Všem, kteří jste se ještě do hádání Fotohádanek nepustili, mohu jen napsat, že stačí "pozorně koukat, pečlivě číst, přemýšlet a klikat, klikat, klikat..." ☺☺☺
Jiřina Votavová
Podle mé úvodní fotky jste si mohli přečíst, že se jedná o nádraží Estació del Nord. Leží na pobřeží Středozemního moře ve španělské Valenicii. Je to Severní nádraží, které ale paradoxně leží na jihu města. V nápovědě také píši, že se jedná o třetí největší město Španělska. Takže nápovědy bylo ažaž. ☺ Tradiční rýžové jídlo paella pochází právě z Valencie. Tady se připravuje hlavně s kuřecím a králičím masem, více známá je jeho příprava z mořských plodů. ☺
Jitka Hašková
Je to ve Španělsku, nádraží stelného jména je ve dvou městech, ale v tom hlavním to není.
Jiřina Votavová
Fotohádanky beru jako zábavu a získávání infomací o místech, kde budovy hledáme. Myslím, že žádná další nápověda k mému textu nebyla nutná. Paní Dana napověděla jen název nádraží, který je vidět na úvodní fotce. Stačilo se jen pozorně podívat nebo si vzpomenout třeba na pokrm paellu, čekala jsem, že někdo napoví, a zadat do vyhledávače. Odtajním až později, třeba si to hádání ještě někdo další vyzkouší. Myslím, že to bylo snazší, než dnešní kostel. ☺☺☺
Anna Čípová
Našla jsem hlavně díky nápovědám ostatních.
Jana Kovářová
Taky jsem našla, EdN.
Jitka Hašková
Dana mi pomohla, děkuji.
Alena Vávrová
Uhodla a hned ověřila....
Zuzana Pivcová
V tomto městě jsem sice nebyla, jen v hlavním, ale odhadla jsem to správně.
ivana kosťunová
Tušila jsem správně, teď už díky dalším nápovědám vím :))
Lenka Hudečková
našla jsem je od V...
Dana Tomanová
Město leží na Costa del Azahar, na řece začínající písmenem T.
ivana kosťunová
Škoda že se nehádá název jídla. To bych věděla. Nádraží jenom tuším, nemám možnost si to zkontrolovat na obrázku, tak raději počkám na další nápovědu.
Dana Tomanová
Ano, je to Estació del Nord, Severní vlakové nádraží ve městě V. Nádherná stavba. Tradiční velmi chutné jídlo je od písmene P.