Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

18. 6. 2017

Tentokrát bude moje nápověda hodně stručná.

Hnědé "zlato", rozhněvaný Edward a zachráněný kostel.

Poznáváte nebo jste nádraží a město našli? Když ano, tak ostatním jen nenápadně napovězte.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Nádraží v Mostě na úpatí Krušných hor a Severočeského hnědouhelného revíru jste všichni poznali nebo našli. Nad městem se tyčí hrad Hněvín, kde za vlády Rudolfa II. pobýval alchymista Edward Kelley. Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl vystavěn v letech 1517-1550. Známým se stal v roce 1975, kdy byl po kolejích o 841 metrů přesunut a zachráněn. K 500. výročí položení základního kamene kostela bude 21. června 2017 vydaná poštovní známka a 24.6 se koná v okolí kostela velká oslava. Můžete navštívit. ☺
Marie Seitlová
Poznala jsem, hlavně podle stěhování.
Jana Kovářová
Nádraží mám, u nás se podobně stěhovala kaple.
Alena Vávrová
Jj, nádraží sice neznám, ve městě jsem byla jednou autem, ale vše ostatní z nápovědy znám, tak jsem ani nic nehledala.
Helenka Červenka
Dnes to bylo jednoduché, kostel se nestěhuje každý týden :-)
Anna Potůčková
Jo, s městem je spojena kauza, jehož manažerem byl můj spolužák A.K., který je příznivec a popularizátor buddhistického vyznání.
Jitka Hašková
Samozřejmě vím bez hledání. Jsem pamětník stěhování kostela, už jsem byla v té době dost velká. Nedávno se na to vzpomínalo i v televizi.
Lenka Hudečková
Toto nádraží neznám, ale byli jsme v tom městě, vezli jsme praneteř na oční kliniku na vyšetření. Z nemocnice jsme viděli kopec, který se na nás hvěval....ani už nevím proč...
ivana kosťunová
Také mě pomohl kostel, jinak bych nepoznala.
Alena Tollarová
Podívala jsem se na fotku a vytanulo mi ježíš marjá to snad může být jenom v .... a podle nápovědy i dalších fotek je to jasné.
Zuzana Pivcová
Záchranná akce s kostelem - to byl tehdy před lety pro mě zážitek