Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

24. 6. 2017

Zase jen stručně.

Kostel leží vysoko v horách, pár kilometrů pod nejvyšším vrcholem s rozhlednou. Hory si užijí v létě i v zimě turisté i sportovci, místo je spojené s naším olympionikem na lyžích, ale také tam najdete něco pro děti.

Poznáte nebo najdete město, kde stojí tento kostel?

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Kostel sv. Anny stojí ve městě Boží Dar, který leží v Krušných horách kousek pod nejvyšší horou Klínovcem. Byl postaven v roce 1593 na místě původního starého dřevěného kostela. Roku 1771 byl ale po požáru zbourán a ve farní zahradě postaven nový pozdně barokní kostel. Díky poloze v nadmořské výšce asi 1028 m je to nejvýše položený kostel v Krušných horách, třetí nejvýše položený kostel v Česku a také jeden z nejvýše položených městských kostelů ve střední Evropě. V okolí můžete navštívit Božídarská rašeliniště, děti celoročně Ježíškovu cestu nebo už teď při návštěvě Božího Daru vhodit do poštovní schránky na Informacích vánoční pohled s razítkem z Ježíškovy pošty. Vánoční pohledy tam prodávají celý rok a odeslán bude až před Vánocemi. Ve městě žije náš olympionik v běhu na lyžích Lukáš Bauer, který 18.8. oslaví čtyřicáté narozeniny. Tak ať mu ještě dlouho zdraví slouží. ☺
Jitka Hašková
Tak snad jsem to našla. V Krušných horách a oblíbená pošta pro děti?
Jiřina Votavová
Čekala jsem, že ti úspěšnější, kterým gratuluji, šikovně napoví ostatním. ☺ Pokud to ještě někoho zajímá a pomůže, tak olympionik je jmenuje Lukáš. ☺
Jitka Hašková
Olympioniky moc neznám, rašeliniště znám jenom ze Soosu, tak jsem při hádání vedle.
Jiřina Votavová
Zuzko, olympionik žije a v srpnu oslaví kulaté čtyřicáté narozeniny. ☺
Zuzana Pivcová
Doufám, že vím, ale olympionik je pohřben jinde??
Miluše Hasenohrlová
Kostel na černo-bílé fotografii jsem nejdříve přehlédla, ale našla.
Jana Kovářová
Našla jsem, pro změnu podle olympionika.
Lenka Hudečková
Myslím-li si správně já, tak je to.... ten, co myslím, byli jsme tam mnohokrát, takže i poznávám nejen kostel, ale třeba povaly na řašeliništi :-)
Anna Čípová
Našla jsem, pomohla fotografie "Přes rašeliniště".