Právě teď je čas na výrobu domácí ořechovice. Jak na to?
Ilustrační foto: ingimage.com

Právě teď je čas na výrobu domácí ořechovice. Jak na to?

27. 6. 2017

Vyrobit si likér ze zelených vlašských ořechů je velmi jednoduché. Nejdůležitější je nasbírat ořechy v období mezi svátky Jana a Anny, tedy mezi 24. červnem a 26. červencem. Po tomto termínu už bývají slupky ořechů tvrdé.  

Kromě zelených ořechů budete potřebovat ještě litr alkoholu (nejlépe čistou vodku, ale naložit se mohou i do rumu či jiného alkoholu) a vonné koření – skořici, hřebíček, jalovec, citrónovou kůru, případně také vanilku, badyán a fenykl.

Postup přípravy
Ořechy (15 kusů) nejdříve dobře operte a pak nakrájejte na půlky či centimetrové plátky. Přidejte celý svítek skořice, tři kuličky jalovce, pět hřebíčků, nastrouhanou kůru z půlky citrónu a případně další koření dle vlastní chuti. Někdo přidává ještě kousek zázvoru, fenykl, ale i černou kávu.

Směs vložte do skleněné 1,5 litrové lahve s uzávěrem, zalejte litrem alkoholu a nechte 6 týdnů macerovat na teplém místě (například na parapetu).

Po šesti týdnech přidáte do nálevu - který nejdříve přes plátno slijete a vrátíte do sklenice čistý - cukerný roztok. Půl kilogramu pískového cukru rozvaříte v půl litru vody, necháte vychladnout, přilejte do sklenice, promícháte a opět necháte uležet, a to 4 - 6 týdnů. Poté stáhněte likér hadičkou do lahví s uzávěrem. Můžete už ochutnávat, ale nejlepší je nechat likér uležet v chladnu až do Vánoc. Pak má tu správnou chuť.

Domácí ořechovicí potěšíte rodinné příslušníky, přátele, sousedy. Tak na zdraví!

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
K ořechovici jsou potřeba zelené ořechy, ty u nás na Plzeňsku bohužel nemáme. Tedy já mám jeden ořech na stromě - tedy ještě před odjezdem na Istrii tam byl. Vše letos pomrzlo