Poznáte toto nádraží?

Poznáte toto nádraží?

2. 8. 2017

Nádraží se nachází ve vesnici, ležící v atraktivní krajině v podhúří známých českých hor. Na západním okraji vesnice stojí zámek. K zámku patří jedna z nejznámějších jízdáren, pořádají se zde výuky jízdy na koních a ubytování je zajištěno v zámkových apartmánech.Obcí prochází cyklostezka a modrá turistická trasa. Jízdárna je napojena na hustou sít cyklostezek, které jsou propojeny i se stezkami v sousedním Rakousku.

Velkou zajímavostí obce je, že v jejím katastru byly nalezeny tři železné meteority. První byl místním rolníkem vyorán roku 1829 a vážil 58 kg. Nejdříve sloužil  jako patník u brány zámku,  později byl převezen do muzejních sbírek do Prahy, Vídně, Berlína a Chicaga. Zbytek je dnes uložen v Národním muzeu. Druhý meteorit byl vykopán nedaleko vesnice v roce 1889 (váha 1 kg) a třetí v roce 1925 (váha 6 kg).

Nápověda:

Líbí se Vám jména Bohumil a Bomumila?

 

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.