Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

28. 8. 2017

Dnešní nádraží, možná spíše zastávka, je nové a hodně malé. Jezdí tudy pouze o víkendu od dubna do října jen vlaky nostalgické nebo výletní.

Nachází se v zaručeně krásné obci v Čechách, s krásným zámkem, zahradou a parkem. Letos byla v parku po obnově otevřena významná rozhledna.

Víte, kde leží? Tak ostatním šikovně napovězte.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Ještě jsem zapomněla napsat, že novogotický templ byl opravován od prosince 2014, pro veřejnost byl poprvé zpřístupněn 25. května 2017, v běžném provozu je od soboty 27. května 2017.
Jiřina Votavová
Děkuji všem pěti diskutujícím, které ještě baví hledat a tím procvičovat svou hlavu. Nádraží je v obci Krásný Dvůr se stejnojmenným zámkem s francouzskou zahradou a velkým anglickým parkem. V parku stojí starý již odumřelý Goethův dub. Rozhledna - novogotický templ - byla postavena v letech 1793-1796 a je to první rozhledna a zároveň první stavba tohoto slohu u nás. ☺
Miluše Hasenohrlová
Jasně, našla rychle.
Jitka Hašková
No něco krásného jsem našla, ale zabloudila jsem do dvora, i když jsem našla zámek, park i rozhlednu, tak asi jsem ve slepé uličce, k nádraží jsem se nedostala.
Zuzana Pivcová
A taky je dobrá ta Krásná nápověda.
Ilona Kolářová
Jedu si jedu, Doupovskou dráhou, . . . Rozhledna je dobrá nápověda. :)