Gornergrat - místo panoramatických pohledů
Foto: autorka

Gornergrat - místo panoramatických pohledů

19. 9. 2017

Během našeho pobytu ve Švýcarsku jsme si nemohli nechat ujít výlet na Gornergrat.

Gornergrat je 3130 metrů vysoký vrchol ležící nedaleko Zermattu, z kterého se naskýtá neobyčejný rozhled na dvacet čtyřtisícových alpských vrcholů. Zajímavá je cesta ozubnicovou železnicí, jejíž dolní stanice se nachází v Zermattu. Vláček překonává převýšení 1485 m na trase dlouhé devět kilometrů a jízda nahoru trvá asi třicet minut. Kromě horní stanice ozubnicové železnice je zde i horní stanice kabinové lanovky, horský hotel s astronomickou observatoří a vyhlídková plošina Belveder.

Před dvěma lety jsme neviděli nic kvůli mlze, zato letos se počasí vydařilo a my se mohli kochat vysokohorskou přírodou.

img-20170820-113139.jpg

Z časových důvodu jsme se nechali vyvézt vlakem jen část cesty a dál pokračovali pěšky. Kousek pod Gornergratem v Riffelbergu na přírodním jevišti pod širým nebem se zrovna odehrávala atraktivní podívaná - divadelní hra "Romeo und Julie am Gornergrat." Na turistických stezkách stály uvaděčky a usměrňovaly hlučnější turisty.

Nahoře na Gornergratu jsme si v kapličce koupili a zapálili svíčku, nastudovali leták, že v hotelovém Matterhorn PhotoShopu si můžete v podobě  suvenýru odvézt za 25 CHF snímek zpracovaný hyperrealitní fotografickou technikou dle přání (např. stoj na hlavě před nejfotografovanější horou světa apod.), vyšli na vyhlídkovou plošinu a zadívali se na masiv Monte Rosa s nejvyšším vrcholem Dufourspitze.

Kromě výhledu na okolí bylo neobyčejným zážitkem pozorování japonských turistů. Focení s rozvinutými transparenty, přičemž polovina z nich kromě deštníků měla na ústech roušku, překonal letos trend "vysílání on-line", jenž se rok od roku stále více rozšiřuje. Na každém rohu jsme viděli pobíhající Asiaty, převážně mladší generace, se selfí tyčemi a tabletem, jak horlivě komentovali účastníkovi na druhé straně sítě vše, co vidí.

Z Gornergratu jsme scházeli pěšky dolů do Zermattu a opět fotili, až se nám málem zavařily foťáky. Ono to ani jinak nejde, když vám tvoří téměř nepřetržitě po celou dobu cesty kulisu Matterhorn.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.