Z Prahy do Olomouce na elektrokolech
FOTO: archiv autorky

Z Prahy do Olomouce na elektrokolech

24. 9. 2017

Jaká byla seniour tour Praha - Olomouc? Z mého pohledu senzační. Hned při přebírání elektrokol jsem se skamarádila s kladenskou Ilonou, s níž jsem si po celou dobu cyklotour výborně rozuměla a která se stala po dobu následujících pěti dní mou spolubydlící. Ostatně, i z dalších účastníků se vyklubali skvělí parťáci: Vlaďka, Olda, Tonda a další.

Po technickém miniproškolení, jak správně manipulovat s právě nabytými dopravními prostředky, jsme se s obrovským elánem vydali do cíle první etapy, Poděbrad. Prahou jsme za vedení šéfa společnosti ekolo.cz bravurně prokličkovali, že jsem nestačila zalapat po dechu. Poté převzal funkci vedoucího pelotonu Olda.

Nebudu popisovat, kudy jsme projížděli, to si může každý zjistit dle odkazů na mapě sám, ale chtěla bych se podělit o některé zážitky. V první řadě se jedná o můj pád na mokrém železničním přejezdu v Kolíně, na nějž jsem najela ze šikma příliš rychle a rozplácla se jak široká, tak dlouhá. Odnesly to bunda, dres a štítek na přilbě. Na těle modřina u obočí, odřené koleno, tříslo a loket. Pochopila jsem, že riskovat se nevyplácí. Za chvíli po této nehodě mi spravila náladu skupinka teenagerů, kráčejících proti mně, když jeden z nich zvolal: "Hele vole, vona jede na Libertě!"

Nejveselejší příhodu jsem ovšem zažila další den při jízdě ze Žlebské Lhotky do Nových Hradů. Cestou se hodně rozpršelo, z pravé strany se přihnal Olda, zakroutil hlavou a s vážnou tváří zabrblal: "Musím dopředu, jinak to nejde. Nevydržím se dívat na ty černopláštíky."

Vzápětí mě dohnala má spolujmenovkyně a dodala: "Ať tě ani nenapadne ohlížet se dozadu!"

Pochopitelně mi to nedalo, otočila jsem se a málem spadla z kola podruhé. Za mnou se řítili v černých dlouhých pláštích Maruška s Mirkem s kapucemi na hlavách, Maruška jako bonus foťák na krku, pronásledováni Pepou oblečeným do okrového rozevlátého ponča. Musela jsem zastavit, poněvadž jsem se rozchechtala na plné kolo tak mohutně, že mi nadskakovala řídítka. Dva černokněžníci s netopýrem v patách! To byla vskutku podívaná pro bohy!

dscn2766.jpg

Humorných situací bylo víc, bavili jsme se celou cestu až do Olomouce a náležitě si etapy užívali. Já s kladenskou Ilonou jsme k tomu ječely jako Sirény. Ne však úmyslně, naše pronikavé hlasy se nesly daleko do širého kraje. Kouzelné byly Maruščiny hlášky, pronášené moravským přízvukem:

"Proboha, jeďte někdo za nimi, vždyť jeden je hluchý a druhý slepý,....."

"Takovéto protivné lidi tady v Praze máte, to na Moravě sú hodnější lidé,..."

"Prosím Vás, pojďte mi někdo pomóct, já nestačím ohlídat dva lidi, to už je na mě móc,..."

"Né, tu slepici já nepřejéla,..."

Nesmírně si vážím toho, že jsem byla vybrána do týmu a děkuji redakci, že jsem měla možnost poznat prima lidičky, s nimiž mi bylo neuvěřitelně krásně a doufám, že jsem je neviděla naposledy.

Přidávám odkazy na trasu z druhého až pátého dne. Omlouvám se za vymazání prvního dne z Prahy do Poděbrad. 19. 9. proběhla aktualizace Moveslinku a tak se při zapojení hodinek do počítače smazaly režimy uložené před ní, tzn. i ze dne 18. 9. Vím určitě, že trasa Praha-Poděbrady měřila 70 km, tzn., že jsme celkem ujeli 343 km, což je více, než bylo původně v plánu.

Další dny jsou zaznamenány zde:

http://www.movescount.com/cs/moves/move178134814

http://www.movescount.com/cs/moves/move178134853

http://www.movescount.com/cs/moves/move178134889

http://www.movescount.com/cs/moves/move178134957

 

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Foltýnová
Když vidím tu roztrženou bundu a odřenou ruku,tak to nebyla žádná procházka růžovým sadem,ale pořádná makačka.Ale berete to s humorem a to je vidět,že jste byli skvělá parta.Hezky napsaný článek.Obdivuji Vás všechny.Skvěle jste reprezentovali náš portál a také dokázali, že tahle země opravdu není jen pro mladé.
Vladimíra Štrynclová
Panu Raškovi a všem milým aktivcům na elektrokolech moc děkuji za příležitost sdílet zážitky a emoce, všechno bylo senzační a budu se těšit zase někdy. Vlaďka Vlaďka
Naděžda Špásová
Ilono, hezký jsi to napsala. Ona to asi vždycky sranda nebyla, ale jinak jste si to asi užili, viď. A to je moc dobře. :-)
Alena Tollarová
Roztržené bundy je určitě škoda a bolístky se zahojí, ale zážitky zůstanou a noví kamarádi určitě také. Tobě díky za Tvůj reportážní pohled a všem za vzornou reprezentaci.
Marie Ženatová
Díky za hezký článek a fotografie, byli jste všichni obdivuhodní...
Libuše Hvězdová
Moc hezky a vtipně napsané. jste dobří !!!!!!
Ilona Kolářová
Doufám, že mohu mluvit za všechny. Děkujeme všem, kde jste nás povzbuzovali, hodně nám to pomáhalo. O pauzách jsem četla příspěvky na chatu. Bylo to skutečně senzační.:)
Olga Štolbová
Ahoj Ilonko a celý cyklotýme, jsem šťastná, že jste dojeli ve zdraví, že se z vás stala prima parta. Věřím, že někdy to nabyla jen legrace, ale všechno jste překonali s elegancí. Díky, za úspěšnou reprezentaci našeho íčka. ♥ **********
Blanka Macháčková
Myslím, že je vám co závidět. Výdrž, parta i pohoda v nepřízni počasí.
Mirek Hahn
Díky, Ilono. Vidím, že to byl opravdu obdivuhodný sportovní výkon.
Soňa Prachfeldová
Ilonko, gratuluji celému týmu, měli jste krásné zážitky, ve zdraví jste dojeli a tak jsem hrdá na takové íčko, na takové lidičky !!!
Ilona Kolářová
Mirku, měli jsme dva druhy kol. Mně dali městské, které jsem vůbec nechtěla. U něho šel nastavit pouze plný výkon nebo nic. Ostatní měli pět stupňů. hospodařit s baterií jsme se učili v první etapě, to jsme ale vůbec nenabíjeli, ovšem druhou půlku jsem jela skoro pořád bez motoru, abych vydržela. V dalších etapách jsem raději rovinky a mírné konpce "jela za svý", abych vydržela, kdyby byl travnatý kopcovitý terén. To bez motoru přípomoci nešlo. Nemůžu mluvit za ostatní, ale tuším, že tam nějaký nouzový dojezd byl. Já už jsem si to opravdu pečlivě hlídala.
Ilona Kolářová
Helenko Červenko, máš pravdu, také to nejde otevřít, ale zkopírovala jsem to správně. Ale stačí, když najedete na první odkaz (nebo třetí a čtvrtý) otevře se nahoře tabulka se dny a ikonky (kolo), pak už se může klikat na různá data a vždy se to otevře.
Mirek Hahn
Prima akce ! Sledoval jsem s velkým zájmem. Díky za statistiky, na to převýšení jste drželi dobré tempo. Ještě by mne zajímalo, jak se vám dařilo hospodařit s kapacitou baterií. Jestli jste se rychle naučili přepínat výkon a šetřit, jaké dojezdy v km jste měli na jedno nabití, jestli došlo i na nouzové dojezdy s vyčerpanou kapacitou.... ?
Elena Valeriánová
Ilonko, au, au, to muselo bolet. Ale jsi holka do nepohody (proto ti taky tykám, je to ok?) a jela jsi dál. Krásně přiblížená atmosféra. Super a díky.
Helenka Červenka
Nevím jak ostatním, ale druhý odkaz se neotevírá, pomohla jsem si tak, že jsem v prvním odkaze změnila poslední dvě číslice a dostala jsem se na něj
Helenka Červenka
Díky za přiblížení dalších perliček z natáčení. Vzorná reprezentace Íčka! Byli jste a JSTE sqělí!
ivana kosťunová
Tvoje živé vyprávění mě krásně příblížilo atmosféru vašeho putování. Snad i ostatní účastníci sdělí své zážitky
Eva Mužíková
Ilono, už jsem k výkonu celého týmu napsala během týdne několik vět, proto na závěr: " Obdivuji vás, smekám před vašim výkonem a děkuji za příjemné chvíle strávené sledováním vašeho putování ".
Eva Balúchová
Ilonko,díky za pár vtipných zážitků,určitě jste jich zažili víc jak je zvykem v dobré partě.Ještě jednou gratuluji ke krásné reprezentaci íčka.A doufám,že modřiny už se všechny vstřebaly a ranky zahojily.