První poprašek sněhu
Foto: autorka

První poprašek sněhu

24. 11. 2017

Dnes se u nás objevil poprve maličký poprašek sněhu, který byl jen na střechách domů a dlouho nevydržel. Ovšem, jak jsem šla na kluziště, tak jsem viděla jezdit některá auta víc zaprášená sněhem, ve vyšších polohách našeho regionu bylo snížku pochopitelně víc.

Můj nejmladší vnuk chodí v úterý dopoledne se svou třídou bruslit, jdu tam a pomáhám mu i jiným, kteří potřebují pomoc se šněrováním bot. Je to pro mne radost, být mezi menšími dětmi a vidět je při jejich dovádění i honičkách, které končí i pády na led. Jenže malé děti jsou jak andělíčci - padají z malé výšky a tak se velice rychle přímo nadnášením zvedají. Vidím jejich pokroky při jízdě na bruslích a moc se z nich raduji.

I já si už asi další hodinu obuji vypůjčené brusle od dcery, ale budu muset jezdit velice opatrně...

Odpoledne mi přišel druhý vnuk a hned mi vypravoval o ranním sněhu v jejich vesničce - je položená výš, a tak ho tam bylo určitě větší množství.

Vnuci si u mne píší úkoly, já je jen kontroluji a podepisuji - počítání mi už dává zabrat - ale dělám to ráda, chyby většinou nenajdu tak jako v češtině. Pak máme nějaké hry, jídlo a odpolední čas nám rychle uteče...

Ale všechny školní děti jsou na kluzišti dobře vybavené. Přikládám pro srovnání fotografii tatínka z roku 1944 na lyžích, které si sám vyráběl - to byl ještě svobodný...

Tuto sobotu 25.listopadu má svátek Kateřina - říká se: "Kateřina na blátě, vánoce na ledě a naopak" - takže kdož ví...

Hodnocení:
(4.9 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Teď jsou děti vybavené na kluzišti i na horách.My jsme lyžovali v teplácích,boty na lyžích přivázané šňůrkami,žádné bezpečnostní vázání.Ale bavilo nás to a byli jsme šťastní.Teď už se bojím na brusle i na lyže ale i na kluzkých chodnících.Ty seš odvážná,užij si bruslení.
Eva Mužíková
Maruško, také bych se bála na brusle stoupnout. Technika jízdy se nezapomene, ale pád by byl pro mne asi již nebezpečný. Tak si to buslení vychutnej.
Jana Šenbergerová
U nás proběhla Kateřina ve vichru, tak nevím, nevím. Ale vím, že jste to pěkně napsala a fotkami doplnila.
Marie Ženatová
Děkuji Vám za milá slova. Paní Věro, když je na chodnících led, tak se na nich hodně bojím. Na ledě na bruslích se cítím trochu bezpečněji...
Věra Ježková
Paní Marie, máte můj obdiv – já už bych se na brusle bála. Ale jako mladá jsem bruslila ráda.
Zuzana Pivcová
Takhle hezky si představuji zimu. Tak ať je aspoň pro děti!