První poprašek sněhu
Foto: autorka

První poprašek sněhu

24. 11. 2017

Dnes se u nás objevil poprve maličký poprašek sněhu, který byl jen na střechách domů a dlouho nevydržel. Ovšem, jak jsem šla na kluziště, tak jsem viděla jezdit některá auta víc zaprášená sněhem, ve vyšších polohách našeho regionu bylo snížku pochopitelně víc.

Můj nejmladší vnuk chodí v úterý dopoledne se svou třídou bruslit, jdu tam a pomáhám mu i jiným, kteří potřebují pomoc se šněrováním bot. Je to pro mne radost, být mezi menšími dětmi a vidět je při jejich dovádění i honičkách, které končí i pády na led. Jenže malé děti jsou jak andělíčci - padají z malé výšky a tak se velice rychle přímo nadnášením zvedají. Vidím jejich pokroky při jízdě na bruslích a moc se z nich raduji.

I já si už asi další hodinu obuji vypůjčené brusle od dcery, ale budu muset jezdit velice opatrně...

Odpoledne mi přišel druhý vnuk a hned mi vypravoval o ranním sněhu v jejich vesničce - je položená výš, a tak ho tam bylo určitě větší množství.

Vnuci si u mne píší úkoly, já je jen kontroluji a podepisuji - počítání mi už dává zabrat - ale dělám to ráda, chyby většinou nenajdu tak jako v češtině. Pak máme nějaké hry, jídlo a odpolední čas nám rychle uteče...

Ale všechny školní děti jsou na kluzišti dobře vybavené. Přikládám pro srovnání fotografii tatínka z roku 1944 na lyžích, které si sám vyráběl - to byl ještě svobodný...

Tuto sobotu 25.listopadu má svátek Kateřina - říká se: "Kateřina na blátě, vánoce na ledě a naopak" - takže kdož ví...

Hodnocení:
(4.9 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA