Zvířátka se představují - Kamzík
Foto: autorka

Zvířátka se představují - Kamzík

30. 1. 2018

Halóó, halóó, lidičky! Vy mě neznáte? Jsem hodně příbuzný nesmírně zvědavému a mlsnému domácímu zvířeti, a třebaže mám v názvu horský, nežiji pouze v horách, nýbrž i v lesích. Mým původním domovem jsou vysokohorské oblasti Alp, Tater a Karpat. 

V českých horách se vyskytuji na dvou místech, a to v Jeseníkách a Lužických horách. Byl jsem zde uměle vysazen, což ovšem neznamená, že jsem vyrostl z květináče, nýbrž mě hrabě Kinský dovezl z Rakouska a choval v oboře. Po rozpadu obory jsem se aklimatizoval ve volné přírodě, kde vegetuji bez přerušení už více jak 100 let. Občas mě také můžete zahlédnout v okolí Ještědu a v okrajových pásmech NP Českého Švýcarska, na které Lužické hory plynule navazují.

Už víte, kdo jsem? No přeci kamzík horský, neboli terénní koza. Jsem plný energie a síly a pyšním se zahnutými parůžky, jež na rozdíl od jelenů neshazuji. Zkrátka jsem takové roztomilé elegantní zvířátko.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA