Na seznamce s úsměvem a nadhledem
Ilustrační foto: pixabay.com

Na seznamce s úsměvem a nadhledem

14. 3. 2018

Některé zážitky přijdou do života neplánovaně, jiné si přivodíme sami svým jednáním. Podělím se s vámi o své poznatky ze seznamky.

Slova psaná, slova vyslovená, setkání a očekávání. Jenže právě ono očekávání je velmi ošemetné. Někdy je těžké uvěřit situacím, které při online seznámení vzniknou. A že jsem na profilu neměla vloženou fotku tak jsem si připadala, jako kdybych vyrazila na seznamovací večírek s pytlem přes hlavu a na krk si pověsila ceduli: "Beru vše"
...musím se smát, protože z obyčejného úmyslu seznámit se, se stala totální fraška. :)

Muž 60 letý projeví zájem o seznámení a proto chci znát jeho křestní jméno. Rozzlobí se na mě. Nechápu. Že prý bych taky po něm pak mohla chtít znát kolik má dětí, nebo dokonce vědět v kterém městě bydlí.
...to si máme psát o počasí? :)

Schůzka s 61 letým mužem. Po úvodním představení mi poví, abych se nedivila, kdyby mi říkal "vole" je prý tak zvyklý.
...to jako fakt? :)

62 letý muž mi v kavárně sdělí, že si před projevováním intimností musí vyndat zuby do skleničky. Nevěřím svým uším a naprosto spolehlivě vím, že nejsem registrovaná na erotické seznamce.
Aniž bych měla v úmyslu s ním pokračovat v seznamování, přesto jsem se opakovaně přistihla, že po dobu trvání schůzky, mi sjíždí oči na jeho zuby. 
...nutná informace na nezávazné schůzce? :)

Muž 55 letý pošle zprávu s výčtem aktivit podnikatelských, majetkových a sportovních. Je toho všeho moc a moc na jednoho muže.
Vyměním si s ním pár informací. Odmítám ho.
Nazve mě stárnoucí pipinou a blbkou.
...jeho ego a ješitnost spadlo do mého úsměvu. :) 

Jdu na setkání s 59 letým mužem. Poznávám v něm člověka, který si před časem v restauraci přisedl k vedlejšímu stolu, objednal, zkonzumoval a zmizel bez placení.
Připomenu mu tu situaci a on s klidem odpoví "To jsem měl asi blbej den."
...a teď měl jaký den? :)

Muž 60 let. Schůzka. Jdeme na kávu, ale v kavárně si to rozmyslíme a dáme si každý dvoudecku červeného. Malinko ucucnu, nechutná mi. Mluvíme. Dojde k placení, opět nabízím uhradit svou útratu. Nenene a platí muž.
Než vykročíme ke dveřím, zdvihá mou nedopitou skleničku a obrátí ji do sebe.
Je to alkoholik? Chamtivec? Dojížděč? Nevím.
...nevěřím tomu co vidím! :)

Ženatý 53 letý muž si oťukává "terén" pro nezávazné schůzky.
Odepisuji odmítavě, ale bez pohoršení či odsouzení ho. Nestojím o vztah se zadaným mužem.
Odpoví a zároveň zablokuje odpovědi:
"Madam černobílá, je fajn, že máš ve všem jasno a nejspíš jako mnoho jiných, zde oslavíš šedesátku. Hodně štěstí, hlavně zdraví a ať ti to sebevědomí dlouho vydrží."
...ano, odmítnutí se musí blokovat. :) 

Muž 57 letý. Píšeme si celkem bez větších prodlev. Hovor se z jeho strany stáčí velmi osobním směrem. Odpovídám neutrálně a snažím se změnit téma. Nejde to. Muž je nabitý testosteronem a nehodlá debatu opustit. Debatu opouštím já. Muž není na erotické seznamce a patrně neví, že na běžné seznamce je to podobné jako třeba na ulici, kde sexuálně neobtěžuje neznámou ženu.
...nebo on ano!?! :)

Muž 52 letý se chce seznámit. Odepisuji, že jeho věk není pro mě. Po odmlce píše opět. Opakuji mu totéž.
V 17:33 odpovídá:"...a já mám rád starší holky....asi nějaká úchylka"
Nechávám ho bez odpovědi.
V 18:07 přichází další zpráva: "Seniorko, připiš si další záznam do svého deníčku atˇ si zítra připomeneš, co jsi dnes dělala"
Chci ten obrat okomentovat, ale nemůžu. Zablokoval odpovědi. Je to nedospělý dospělý a zbabělec.
...no není on k pousmání? :)

Osloví mě muž 55 let (aha, tak nyní už má napsáno 51 let).
"Ahoj jmenuji se XY jsem z XY a rad bych se s tebou seznamil pokud mam sanci tak odepis". Odepisuji. Vyměníme si pár informací a domluvíme schůzku.
Přijdu o 7 minut dřív a stojím na sjednaném místě. Nepřijde.
Ten muž se dobře pobavil? Přeji mu tu zábavu, musí mít prázdný život.
...je krásný slunečný den a posezení na kávě bylo super. :) 

Seznamující se muž vyplní profil. Snad zkraje i pravdivě, ale když se na seznamce snaží uspět, různě si původní text vylepšuje a možná i rovnou při registraci. Po čase zapomene a tak se mu stane, že o sobě podá jinou informaci, popřípadě improvizuje až podle potřeby?
Zeptám se. Neví o tom. Neví jak se mu jiná slova dostala do profilu.
...chci poznat muže spolehlivého a tudy cesta nevede. :) 

Napíše cizinec, neumí češtinu a tak chce komunikovat přes překladač.
Odpovědi se domáhá velitel vojska, který je prý v naší zemi na misi.
Ozve se oční lékař z USA, který létá do Čech 2x ročně.
Dále píše muž, který byl v minulosti v pořadu "Uvolněte se prosím" a posílá odkaz va video.
Tyto nabídky zcela ignoruji.
...nejsem určená k odebrání svéprávnosti. :) 

Schůzka s 62 letým mužem. Podává mi růži. Je to milé. Jdeme na kafe. Bavíme se, ale on hovor stáčí k majetku. K jeho majetku. Hm, zase další! Proč má potřebu to sdělit neznámé ženě, která se přišla seznámit s mužem?!
Ano, vím. Zvyšuje svůj status.
Schůzka končí a ani nevím kdo ten člověk je, ale vím kolik čeho vlastní.
...tak nic, no. :)

Muž 60 let, přesvědčený o své vtipnosti je schopen poslat i takovou zprávu:
"ahoj, konečně jsem našel ženu, která hledá muže, který o sebe pečuje,,
denně si zastřihuji nehty, odstranil jsem všechny chlupy a chloupky, nosím s sebou vlhčené ubrousky, abych je mohl použít v intímních oblastech, každých 14 dní chodím k holiči, také na pedikůru, nedávno jsem se začal používat make up, ráno vstávám o hodinu dříve, abych se mohl upravit než vyjdu mezi lidi, stále používám vonavky a ústní spray, abych měl příjemný dech, penis si omývám dvakrát denně, abych nevnesl svým penisem baktérie do vagíny, denně cvičím, nejím jídla nadýmavá a nevypouštím plyny,,, rád se s tebou potkám,, myslím, že se za mě nebudeš stydět"
...to je materiál, že? :)

Muž 62 let. Píšeme si. Navrhne schůzku. Proč ne.
Sejdeme se a ten neznámý muž se na mě vrhne, vřele mě objímá a líbá. 
Je mi to od něj nepříjemné a odtahuji se. Stále se mě snaží dotýkat. Hladí mě po vlasech, sahá na mě a chytá mě za ruce a chce mi je políbit. Poposednu si, ruce držím pod stolem. Muž je na první a nezávaznou schůzku příliš kontaktní. Tohle setkání je úlet, který nedávám.
...tak jo, vzdávám to. :) 

Píšu si s 59 letým mužem. Setkáváme se. Je hezky, navrhuji procházku. Nemůže, bolí ho noha. Jdeme na kafčo a musím mu pomoct z bundy, má bolavou i ruku.
Během pití kávy se dozvídám, že je mnoho let v ID a těch nemocí má mnoho. Má doma nemohoucí maminku a potřebuje ženu, aby se o oba postarala. Jsem žena, která se dokáže postarat, ale vědomě do tohohle nejdu.
...svatozář už jsem měla a neslušela mi. :) 

Muž 53 letý se chce seznámit. Nechci kvůli jeho věku a cizí státní příslušnosti.
Je vytrvalý a usiluje o setkání. Hmmm, tak jo, no. 
Nic moc se záměrně nepřipravím a vyrážím na schůzku ve stylu "odběhla jsem si koupit kilo brambor."
I přesto mě pozve na kafe. Mých nejdelších 3/4 hodiny začalo. Melu blbosti a dělám "diblíka."
Muž platí a skoro prchá.
Je mi ho drobet líto, ale o sedm let mladšího partnera prostě nechci a i opakovaně jsem mu to psala. Nechci, ne proto, že bych si netroufla, jen by to nebyl muž pro budoucnost, ale pro zážitek přítomnosti.
...taky zkušenost. :) 

Napíše mi 62 letý muž, tudíž věkem ok, ale nejde mu odepsat, protože mě blokuje kvůli věku.
S úsměvem připisuji, že mi o dva měsíce později (to už má napsáno 63 let) poslal návrh, zda popovídáme. Ne, nepopovídáme, stále mám odpovědi blokované ohledně věku.
A aby to nebylo málo, ještě posílá vzkaz:
"Tak jo. V deníku všechno moralizovat , ale slušně odepsat, třeba vlez mi na záda a pod., to neéé. Doporučuji pro další měřit oběma stejným metrem. Nazdar"
...no co s ním že? :)

Psala jsem si s mužem 55 letým (nyní už má napsáno, že je mu 53), kterému prý nevadí žena v mých letech. A pak se zhrozí, že už brzy půjdu do důchodu.
...tak ten mě rozesmál. :) 

Ozval se muž, věkem akorát. Je vtipný, pohotový, konverzace je plynulá a teče jako voda. Sejdeme se? Ano. Dáme si kávu a on mluví, mluví a mluví. Nezajímá se o sebe, nezajímá se o mě. Po hodině vím co vše vlastnil, vlastní a chce vlastnit. Sedím, poslouchám a přemýšlím, kam se poděl ten úžasný muž v něm.
...no nic, alespoň jsem vyrazila mezi lidi. :) 

Oslovila jsem muže - 58 let. Mám kořeny v jeho městě. Prý není o čem si se mnou psát. Beru to. Popřeji mu štěstí na seznamce. Odpoví: "Já vám taky ale moc tomu tady nevěřím je to zde o ničem."
...fakt nejsem dvacetiletá dívenka na kterou patrně tento předem otrávený muž čeká. :)

60ti letý muž činu mě po pár řádcích zve na nezávaznou schůzku. Tak jo. Sejdeme se. Líbím se mu a hned mi to i sdělí. Dáváme si kafe. Hovor plyne, na schůzku dvou neznámých lidí přijatelným způsobem. Platíme, nabízím úhradu své útraty. Muž je džentlmen a platí za oba. Jenže v momentě, kdy mu číšník nedá účtenku, ztratí duševní rovnováhu a je z něj nervák.
...odcházíme každý svým směrem. :) 

Muž 63 letý mi napsal, zda můžeme popovídat. Můžeme. Dožaduje se videohovoru na Skype. Nechci si toho neznámého člověka "pustit do obýváku", a proto nabízím nezávazné setkání.
Muž odpovídá:
"Nebojím se ani osobního setkání ani se podepsat! Video hovor např. může eliminovat "hru" s fotkami, poukázat na určitou vyspělost s dobou, v neposlední řadě nejen ušetřit čas, ale i soukromí a také pověst."
...aha, tak pověst může člověku pokazit nezávazná schůzka? Tak to mě pobavilo. :) 

Zvláštní sloupek si zaslouží mladí muži. Jsou to loudilové, kteří nemají dostatek sebevědomí oslovit vrstevnici, a tak píší zralé ženě. Snad jsou přesvědčení, že starší žena je snadná kořist.
...nebo nemají a proto hledají maminku? :)

Oslovím 61 letého muže. Odepíše, napíšeme si pár základních informací. Přijede z města vzdáleného 220 km. Scházíme se. Ústa se mu usmívají, ale oči prozrazují zklamání. Je to hrdina a nevzdává to. Jdeme na kávu. Snaží se o konverzaci. Nevydržím to a povím mu, že jsem si všimla jeho zklamání. Přizná to. Jeho bývalá přítelkyně byla 51 letá a vážila 50 kg. Chce podobnou. Nejsem podobná. Je to úsměvné odůvodnění, protože znal můj věk i váhu. Ale hovor začne být jednoduchý a už se bavíme pohodově, protože mezi námi není očekávání.
...a zase to očekávání... :)

Úvodní obrázek je ilustrační a vložila ho redakce.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarka Lakraj
Děkuji všem. Seznamka to byla placená a mé odhodlání se seznámit ohromné. Jen jsem podcenila úroveň inzerentů. Vše jsem zažila za pouhé tři měsíce a už nikdy více. I když? Nikdy více? Možná? Ještě jednou? Někde jinde?....
Hana Novotná
Paní Jarko, úsměvné i zoufalé. Mých pár nepříjemných zkušeností jsem napsala do povídky Ach, ti muži! ale na seznamku bych nervy opravdu neměla. Tito muži tam možná jsou už dlouho, takže mám pocit, že tam je to beznadějné. Na chaty chodím, ale do různých místností a musím říct,k že tam jsem se několikrát setkala s muži, kteří byli fajn. Cíleně ale nikam nechodím a říkám si, co se má stát se stane!
Marie Doušová
Nevím , co k tomu říci . Můj obdiv , že jste vydržela tolik seznámení. Já bych to vůbec nedala a s chutí to okamžitě po těchto zkušenostech vzdala. Přesto Vám přeji najít aspoň hodného kamaráda.
Alena Tollarová
Uf! Víc nedokážu říct a jsem ráda, že nemusím něco podobného zažívat ... já bych to vzdala mnohem dřív.
Elena Valeriánová
Tak to bych nedala. Vím, že se i na seznamkách najdou normální lidé, ale tolik negativních zkušeností bych určitě nenasbírala. Možná dvě tři a vzdala bych to.
Jarmila Jakubcová
Seznámila jsem se se svým partnerem před třemi roky na placené internetové seznamce. První setkání bylo v Praze, kde partner bydlí, čekal na mně na Hl.nádraží, dal mi kytici růží a pozval na prima oběd. Pak jsme šli na hezkou vycházku do Valdštejnské zahrady. Doprovodil mně opět na vlak a žijeme spolu dodnes. Myslím, že jsme si "padli do oka" a lepšího parťáka bych asi nenašla. Ostatně to tvrdí i on o mně. Vážíme si jeden druhého. Před osudovým seznámením jsem byla asi na dvou schůzkách s jinými muži a vždy vše proběhlo slušně, ale nebylo to ono.
Danuše Onderková
Obdivuji vás, že jste to zkoušela tolikrát. Pro mne 3x a dost.
Lidmila Nejedlá
Také mám na profilu článek " Jak jsem se seznamovala". Je to dost nedůstojná záležitost, většinou jen hra.
Zuzana Pivcová
Pro zájemce: Budete-li chtít, přečtěte si můj dávný článek zde "Chtěl mě za každou cenu".
Věra Lišková
Trochu smutné čtení. Seznamka, není asi to pravé ořechové. S přítelem nás seznámila jeho maminka. Vychválila jej, to dost přeháněla. Jiskra, ale mezi námi přeskočila. Chodili jsme spolu na dlouhé procházky, neprotestoval. Až paozději jsem zjistila, že chodí nerad, dost se obětoval. Asi to chce více se poznat.
Dana Tomanová
Libore, ubezpečuji Tě, že ani fotky nic nepojistí, bývají mnohdy dávno "prošlé" :-))) Ani sympatický písemný projev nic neodhalí, měla jsem jednoho ctitele, co přepisoval názory jiných, trávil hodiny na netu a měl odpovědi v zásobě :-)
Dana Tomanová
Jarko, něco mi to připomíná :-))) měla jsem i horší poznatky, bohužel. Mně chodili většinou úplně jiní "chlapci", než za jaké se vydávali v seznamkách, dokonce starší o několik let...asi tam byli už dlouho, dost sešlí - asi tím usilovným hledáním a nenacházením a velmi, velmi nároční - nikoliv však k sobě. S odstupem musím říci, že to bylo dost tristní poznání a ztráta času.
Zuzana Pivcová
Mně Vaše vyprávění připadalo místy spíš smutné. Předpokládám, že jste se nechtěla bavit, nýbrž opravdu seznámit. A výsledek za to nestál. Muselo to být opakované zklamání. I když jsem měla vztahy rozmanité a nestálé, navázala jsem je při práci, při zábavě, při koníčcích, zkrátka, kde jsem toho určitého člověka poznala v normálním projevu. Lidé, kteří se seznamují takto přes internet, nebo dříve přes inzertní kancelář, vůbec nemusí být špatní, ale mnohdy nevědí, jak do toho, a s přibývajícím věkem je to asi čím dál horší. Z obavy, že nezaujmou, si mnohdy vymýšlejí, jsou křečovití a leccos hned v zárodku pokazí. Samozřejmě, že byli a jsou borci, kteří jen loví. Přeji Vám, aby se Vám na i60 líbilo. Zde se seznamujeme spontánně a kamarádsky.
Libor Farský
Nicméně myslím, že je nedomyšlené sjednávat si živé schůzky, pokud předem nedáte fotku na svůj profil. Což je vítané i zde, na i60, neboť se jaksi lépe píše někomu, když si ho můžeme v mysli představovat.
Naděžda Špásová
Jarko, sice trochu dlouhé, ale celkem čtivé, takže jsem dospěla až na konec. Abych pravdu řekla, tak této zábavě neholduju, možná hlavně proto, že to nemám zapotřebí. Překvapilo mě, kolik chlapů se chce seznámit, předpokládám, že je to jen zlomek z vaší konverzace. Pokud opravdu hledáte, tak vám přeju hodně štěstí.
Libor Ptáček
Tak mi to nějak nedá a musím pokračovat. Jistě popisujete jen některé schůzky, ale co takhle něco pozitivního, jistě také máte spoustu veselejších zážitků. Za další, nejen vy, ale všichni co mají snahu se seznámit tak při prvním kontaktu tak zvaně „hrají divadlo“ a snaží se vypadat lepší nebo úplně jiní než ve skutečnosti jsou. Jak dlouho to oběma stranám vydrží do dalšího života? Tak že to riziko že protějšek je někdo úplně jiný je na hodně napínavý seriál s koncem v nedohlednu.
Věra Ježková
Zajímavá zkušenost a pro čtenáře zábavná. Já jsem se na internetu nikdy neseznamovala a to co vy, bych nedokázala. Přeji vám hodně štěstí při dalším případném hledání vhodného parťáka.
Jana Šenbergerová
To mi něco připomnělo. :-) Hledat muže kolem šedesátky není žádná legrace. Vrstevníci vás pokládají za starou, zatímco ve srovnání s vámi jsou vlastně staří většinou oni. O něco málo mladší hledají dvacítky, zatímco hodně mladí by vás brali všemi deseti, protože pro ně jste vítanou trofejí. Že máte stejně staré vnuky je neodradí. Mám podezření, že možná existuje mezi nimi soutěž TOP TEN, kdo uloví co nejstarší ženu. Těm starším, než jste vy, jde především o zabezpečení. A pak si vyberte. Seznamky jsem vzdala velmi brzy, byly naprosto neperspektivní. Nakonec jsem jen tak zabrousila do "nevhodných vod" a ejhle, našla toho nejlepšího partnera, jakého jsem si mohla přát. Letos oslavíme osmé výročí spokojeného společného života.
Libor Ptáček
Tohle se dá stihnout za jeden život? Nejste z toho již otrávená nebo je to už jen zábava na volné chvíle? Ty vaše zážitky mne utvrdili jen v tom vážit si toho co mám, může to být i horší.