Dokumentární film Jana Svatoše Archa světel a stínů jde do kin
Archa světel a stínů

Dokumentární film Jana Svatoše Archa světel a stínů jde do kin

12. 3. 2018

Celovečerní dokumentární film Jana Svatoše Archa světel a stínů bude slavnostně uveden na prestižním mezinárodním festivalu FEBIOFEST v kategorii Docs. Světová premiéra proběhne právě v české metropoli. 

Dokument inovativním způsobem odkrývá příběh zapomenutých filmových průkopníků Martina a Osy Johnsonových. Ti ve své době inspirovali např. Roberta Flahertyho k natočení dokumentu Nanuk nebo autory příběhu o lvici Else. Příběh manželů Johnsonových nebyl dosud zfilmován v celovečerním dokumentu – film Jana Svatoše tak vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené před téměř 100 lety. 

Dokumentární film můžete vidět v těchto kinech:

kina.jpg

 

Rozhovor s režisérem a fotografem Janem Svatošem si můžete přečíst na tomto místě.

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Velice ráda se dívám na jakékoliv staré dokumentární filmy, protože mě zajímá historie jako taková a pojetí doby při vzniku dokumentu. Tenhle film bude určitě vysoce zajímavý. Jako byl zajímavý rozhovor s panem režisérem Svatošem. Dát divákovi možnost porovnat Afriku tehdejší a dnešní je unikát.