Nekonečné seriály
Ilustrační foto: pixabay.com

Nekonečné seriály

15. 4. 2018

Sledujete? Já ne. Ne snad, že by mě případně nemohly zaujmout, nebo z nedostatku času. Prostě se nedívám. Všichni si pamatujeme, jak jsme byli více či méně ovlivnění seriálem Dallas. Skončil a televize po určité době nabídla pár telenovel. Už ale nebyly tolik líbivé a já jsem jim nepropadla. Pak přišla krásná, slepá Esmeralda. Opět přišlo většinové nadšení, všude se o seriálu mluvilo. Podívala jsem se na pár dílů, ale nezaujal mě.

Pohybovala jsem se ve výrobě oděvů na zakázku. Dámských i pánských. Muži byli vždy konkrétní zákazníci. Ale jinak se projevovaly ženy. Jejich přání byla téměř vždy specifická. Přišla klientka a přála si cosi lehoučkého přes šaty, prý to nosí na sobě jedna z postav v tom seriálu, ale neuměla ten kousek oděvu, ani materiál nijak srozumitelně popsat. Domluvily jsme se, že přijde za tři týdny, já se budu dívat, abych viděla střih i materiál toho čehosi. Každý následující díl jsem poctivě usedala k TV a s očekáváním se dívala. Nikdo mě nesměl rušit, chtěla jsem mít naprostý klid, aby mi nic neuniklo, až se ten kousek oděvu na obrazovce objeví. Celé tři týdny sledování seriálu, co mě vůbec nebavil a nic krásného, lehoučkého, splývavého, okouzlujícího nikde k vidění nebylo.

Klientka přišla na domluvenou konzultaci. Sdělila jsem jí, že jsem v žádném díle nic podobné jejímu požadavku neviděla. A ona mi s vážnou tváří a naprostou upřímností řekla "No jasně, on totiž Chosé zemřel a ona má smutek, tak teď nosí kostým." Málem jsem upadla.

Nikdy a podotýkám nikdy jsem už žádný seriál nesledovala a nesleduji. Omítám.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Margita Melegova
Soucasne, opravdu nekonecne serialy povazuji za ztratu casu.
Margita Melegova
Soucasne, opravdu nekonecne serialy povazuji za ztratu casu.
Zuzana Pivcová
To mě rozesmálo! Vím, že tyhle telenovely byly a lidé jimi žili. Nedívám se na televizi vůbec. Výjimkou je, když třeba přijdu k sestře na návštěvu. V neděli jsem tam donedávna zachytila vždy závěr dílu F. L. Věka.
Marie Ženatová
Také se mi moc líbil Cirkus Humberto a úplně naposledy F.L.Věk. Jiné seriály vůbec nesleduji a ani mi to nevadí...
Věra Ježková
Na seriály se nedívám už několik let. Přestaly mě bavit. Dallas jsem kdysi sledovala, Esmeraldu ani minutu; z našich Nemocnici, ale jen tu první, pak dlouho nevím, potom Cirkus Humberto, který se mi líbil, hlavně písnička Krev toulavá. A nezapomenutelný pro mě byl Já, Claudius. Ten bych si zopakovala ráda. Váš příběh je neskutečný. :-)
Oldřich Čepelka
Taky mám chuť naznačit, že patřím k těm lepším, co se na seriály nedívají. neviděl jsem skoro žádný, protože jsem litoval času a zdálo se mi to jaksi podřadné. A některé prý byly velmi dobré. Pro spoustu lidí to je návyk, někdo se dívá jen občas a jen na něco.
Jarmila Jakubcová
Na svých cestách po Jižní Americe jsem si občas také pustila TV v hotelu. Nekonečné "mýdlové" tlenovely typu Esmeralda či Divý anděl tam běží 24 hodin denně a telenovely mají svůj kanál.V Brazilii jsou telenovely nemírně populární - ženy v domácnosti to přímo hltají a i móda je hrdinům přizpůsobuje. Hodně žena tam žije ne svůj život, ale zažila v život hlavní hrdinky.Totéz jsem viděla jak v Peru tak v Mexiku či Argentině.Ani USA nejsou výjimkou a hlavně Portoričané žijí telenovelami.Já osobně většinou seriály nesleduji i když Dva písaři, Cirkus Humberto či F.L.Věk se mi líbily. V poslední době mně zaujal seriál Vyprávěj. Ale třeba Ordinace... a jiné vůbec neznám a ani znám nechci. Nakonec přeci máme na televizi přepínače a každý si může vybrat co se mu líbí.Rozhodně ale nesoudím nikoho že má špatný vkus když třeba se dívá na Ulici - proč ne. Jsou jedinci co sledují i Partičku.
Jana Slavíková
Pamatuji na jeden díl Esmaraldy. Seděly jsme s dcerou v kuchyni, každá nohy přes jeden roh stolu a koukaly se, jak se zlotřiý doktor Malavér celý díl sápe na chudinku Esmeraldu. Nedosápal se :-) Na některé současné seriály koukám, ale vždy u toho něco dělám, vč. čtení novin, luštění křížovek, mytí nádobí či vyšívání (to je moje současná úchylka).
Marie Doušová
Mě se třeba líbil seriál "Dva písaři" a to jsem se opravdu s chutí dívala. Myslím , že každý seriál není úplně špatně zrežírovaný a kdo se chce dívat , tak ať se dívá. Vždyť taková dobře udělaná detektivka se dá také zhlédnout.Já si raději čtu a seriály neřeším.
Lidmila Nejedlá
Seriály nesleduji a divím se, jak u nich může někdo vydržet takovou dobu, když kolem nás pádí tak různobarevný život. Stačí se podívat na každý desátý díl a stále jste v obraze.
Libor Farský
Inspiruje mě to k hlubšímu rozboru, ale prozatím tleskám autorce a hvězdičkuji vtipnou pointu !!!
Dana Puchalská
A za hudba. Houslista se nadrel jako blázen. Viděla jsem nějaký seriál (1dil a ne celý) kde šly ženy s dítětem po schodech nahoru a dolů. Ale cestou se změnila i barva těch punčocháču nebo co to bylo. A to záběr trval celou minutu. Neuvěřitelné. Škoda filmového materiálu a škoda očí co se na to dívají.
Mirek Hahn
Nedá mi abych se ještě nedotkl telenovel jako zvláštní kategorie seriálů. Shlédl jsem kdysi pár fragmentů něčeho jihoamerického. Naprosto mne to fascinovalo nedostatkem čehokoli. Pro ilustraci ukázka: v místnosti jsou dvě ženy, kamera je zabírá 15 vteřin, ticho. Po zdánlivě zaseknutém obrazu jedna z žen pronese "...Manoelo asi nepřijde" ...10 vteřin pauza..., druhá žena opáčí "Myslíš?".. 20 vteřin pauza..., první žena "Ano, myslím, že se něco stalo"... 10 vteřin pauza a pak záběr kamery pomalu a zlověstně klouže od stolu k zavřeným dveřím, 20 vteřin záběr na zavřené dveře, a kamera stejně pomalu přesouvá záběr do výchozí pozice na dvě ženy, ticho. Po tomto třeskutém dění už i šimpanz sledující obrazovku pochopil, že očekávaný společník má zpoždění a schyluje se k další zápletce, která bude osvětlena za tři epizody. Dvě následující epizody budou ještě zaplněny podobně hyperaktivní přípravou na překvapivé rozuzlení. Musel jsem obdivovat tu planou, zbytečnou dřinu, roztáhnout dvouminutovou aktivitu do dvaceti minut. Příšerný, obludný počin !
Dana Puchalská
Velký třesk je můj favorit. :-) Skutečně. Ten dabing je skvělý. Kamarád umí perfektně anglicky a právě on mi ho doporučil.
Mirek Hahn
:-) Pěkné téma. Seriály nesleduji, preventivně. Kdysi jsem si totiž oblíbil postavu doktora Hawkeye Pierce a dost mi to nabouralo denní režim. I přes obranu zdravým rozumem, jsem podvědomě nechtěl vynechat další díl, ...dost schýza. Tak už žádná oblíbená postava. Občas (jednou za měsíc) shlédnu z nudy nějakou uzavřenou epizodu třeba Kriminálky Miami nebo terii Velkého třesku. To mi bohatě stačí.
Elena Valeriánová
Ta pointa je opravdu skvělá. Dívám se ráda na Ulici, ale někdy si říkám, že sisbad režisér dělá srandu z diváků. Mám ráda i kriminálky a u těch amerických vidím, že seriál a realita jsou od sebe na hony vzdálené, no a co? Vypnu televizi a nemusím o tom přemýšlet. Moc se mi líbila Policie Modrava, pokračování už nebylo ono. Nesnáším telenovely a sitcomy. Trapárny jako Ostrov, Výměna manželek, Partička a Ordinace jdou mimo mě. Ale nikomu jeho oblíbené pořady nehaním. Každý máme právo volby. Díky za článek.
Blanka Macháčková
Ale za tu pointu ta stálo. :-)
ivana kosťunová
Opr. byla jsem....hrozné slovo jsem napsala.
ivana kosťunová
Sledovala jsem pozorně Dallas- byl to první americký seriál, který se zde začal uvádět - a pyla jsemzvědavá na tu Americkou kulturu. Zezačátku se mi líbil, ale zápletky byly čím dál bizardnější, takže vlastně ani nevím, jak to skončilo - jestli vůbec. Mojí oblíbenou hrdinkou byla Sue Elen - ta její postava jediná měla nějaký vývoj. Také se u nás v té době ustálilo rčení " chlastá jak Suelin". Jarko, kdybych si měla vybrat, jestli si nechat ušít šaty podle Suelin, nebo podle hlavní hrdinky některého z našich tehdejších seriálů, výběr by byl myslím jasný. :))
Dana Puchalská
Tak to já měla svého času kolegyni, která si Esmeraldu nechala nahrávat na VHS kazety. A pak si je doma pouštěla a s manželem to spolu sledovali. Oba tak blbli že ona si nechala ušít i ty zelené šaty. A když mi položila otázku, jestli nechci taky pár kazet, tak jsem nevěděla co jí říct. Jednou jim došly kazety a nebylo kam natočit další díl. A tak se kvůli tomu tak pohádali, že to vypadalo na rozvod.
Eva Mužíková
Jarko . věta: " Chosé zamřel..... " tak to bych jí asi vyhnala z provozovny krejčovskýma nůžkama:)))) Já se na některé seriály ráda podívám, občas s přestávkama, ale ono člověku stejně nic podstatného neuteče. Dallas, Nemocnice na kraji města, Sanitka, Třicet případů majora Zemana, Ptáci v trní - ty jsem viděla celé. Vůbec nesleduji pořad Prostřeno, Výměnu manželek, Poštu pro Tebe, Sama doma..... Ráda jsem se dívala na Policii Modravu.
Libuše Křapová
Jarko, zasmála jsem se. Seriály taky moc nemusím, hlavně ty dlouhodobé. Autoři pak už nevědí, o čem psát a děj je o ničem - viz třeba Ordinace. A Esmeraldu také pamatuji. Když jsem přišla z práce, udělala jsem si jídlo a sedla k televizi, bývaly tam tenkrát nějaké soutěže. Napřed jsem ale musela počkat, až skončí Esmeralda - bylo to jen pár minut, ale stejně jsem až do konce věděla, oč se jedná. Teď si z toho pamatuji akorát to, že chodila v zeleném a seděla na schodech