Nakupování na internetu: Jak najít ty správné slevy?
Ilustrační foto: sutterstock

Nakupování na internetu: Jak najít ty správné slevy?

15. 5. 2018

Už jste někdy nakupovali online v některém z eshopů? Pokud ano, rozhodně dáte za pravdu tvrzení, že jde o velmi jednoduchou záležitost. Přesto asi nemůžete s jistotou říct, že jste využili maximálního cenového zvýhodnění a nakoupili co možná nejlépe. Pokud se aktuálně díváte po jakémkoli sortimentu nebo službách a chtěli byste co možná nejvíce ušetřit, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž zaměříme na alternativy slev, jichž lze při nákupu online bezesporu velmi jednoduchým způsobem využít. Pokusíme se také tyto slevy zhodnotit a upozornit na jejich efektivitu.

Na tradiční letáky zapomeňte!

Možná jste zvyklí čekat na doručovatelku, až přijde s kopou letáků. Ty většinou pocházejí z kamenných prodejen, takže nákup na internetu s jejich využitím je prakticky nereálný. Navíc není nikde dáno, že přijdou včas. Problém v papírových letácích bývá i s omezenou dobou jejich platnosti, případně s tím, že v obchodě se nachází pouze omezené množství zboží. S výhodnými online nákupy nemají tyto letáky vůbec nic společného, a to ani v digitální podobě.

buykers-i60.png

Weby se slevovými kupóny

Na internetu jich existuje obrovské množství. Ne všechny jsou ale neustále aktualizované a nabízejí stále platné slevové kupóny. Právě proto si dejte velkou práci s vyhledáváním konkrétního, který nabízí spousty kupónů, jež jsou aktuálně platné. Dopracovat se tímto způsobem můžete k cenovým zvýhodněním v řádu několika desítek procent. Nevíte, kde takovéto slevové kupóny hledat? Podívejte se na buykers.com. Najdete slevové kódy do Tescoma a taky doslova moře ostatníčh platných kupónů, s nimiž budou nákupy mnohem levnější.

Cashbackové portály jako zajímavá cesta

Znáte cashback? Možná máte tento termín spojený s nakupováním v supermarketu, kdy zaplatíte kartou větší částku a vrátí se vám rozdílová suma. Tento cashback na mysli nemáme, nicméně fungování cashbackových portálů se mu může poněkud vzdáleně podobat. Vše je založeno na tom, že eshopy mají jistý budget určený na marketing pojímající nejrůznější reklamní aktivity. Majitel eshopu si může rozmyslet, jestli investuje tyto peníze do přímé propagace sortimentu či služeb, anebo využije investici do cashbackového portálu. Ten funguje tak, že při nákupu přes něj je zákazníkovi odečtena sleva, jež se načítá v tomto portálu. Má formu kreditu, který si kdykoli můžete nechat vyplatit na bankovní konto.

Slevové agregátory

Na internetu je jich spousta a nakupování tímto způsobem je velmi oblíbené. Když zkrátka zakoupí určitou službu nebo zboží jisté větší množství lidí, aktivuje se předem avizovaná sleva. K využití tohoto druhu nakupování se stačí v některém z agregátorů jen zaregistrovat. Bohužel jejich nabídka bývá většinou omezená a pojímá především služby, a to konkrétně pobyty.

 

shutterstock_247426483.jpg

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Zajímavý tip. Ale já na to nejsem ten správný typ.
Alena Tollarová
Díky. Jmenovaný web si uložím do záložek. Nejsem zrovna ten typ, který by trávil čas hledáním slev, ale až budu něco potřebovat, vím, kam se podívám. Když jsem si kupovala foťák, úplnou náhodou jsem na kase natrefila na půlden, kdy měli slevu a to mě samozřejmě potěšilo.