Lidé cestují za hranice stále více. EXIM hlásí rekordní rok
Ilustrační foto: pixabay.com

Lidé cestují za hranice stále více. EXIM hlásí rekordní rok

19. 6. 2018

Rekordní výsledky hlásí EXIM TOURS, největší tuzemská cestovní kancelář. Hodnota prodaných zájezdů v roce 2017 vzrostla oproti předchozímu roku o 41 %, což představuje částku 4,712 mld. korun. Hrubý zisk činil 220,6 mil. korun, což je oproti roku 2016, kdy byl 141 mil. korun nárůst cca 56 procent.

Počet klientů této cestovní kanceláře dosáhl 315 tisíc, což znamená téměř 25% nárůst oproti roku 2016, kdy společnost poskytla své služby 253 tisícům klientů. Někteří konkurenti na českém trhu prezentují svoje výsledky konsolidovaně včetně svých aktivit na Slovensku. Pro porovnání proto uvádíme, že společnost EXIM TOURS v roce 2017 prodala na českém a slovenském trhu zájezdy za 5,757 mld. korun a odbavila 395 tisíc klientů. A to při daňovém základu zisku 235 mil. korun.

EXIM TOURS a.s., jednička mezi cestovními kancelářemi v ČR, neměla od doby svého založení v roce 1992 nikdy tak úspěšný rok. Lídr trhu je od roku 2012 součástí jedné z největších německých firem REWE Group. Je začleněn do turistické divize DER Touristik.

„Zaznamenáváme nový trend v cestovním ruchu. Klienti se více zajímají o to, jak budou trávit dovolenou. Dávají přednost hotelům, které poskytují svým vybavením možnost dalších aktivit – aquaparky, wellness, fitness, další sporty a možnosti aktivit na místě. Rodinami s dětmi jsou potom vyhledávané hotely s takzvanými „Mango kluby“, s denními programy pro děti a tím možností soukromí pro rodiče. Stále více klientů si kupuje fakultativní výlety na místě, kdy využívají možností poznávání dané destinace.“ říká Stanislav Zíma, marketingový ředitel EXIM TOURS.

Ze široké nabídky destinací, kterou EXIM TOURS pro letošní léto klientům připravil, je na českém trhu exklusivní Senegal, kam vypravuje přímé lety z Prahy. Ne náhodou je tato africká země nazývána „Perlou na břehu Atlantiku“. Tato dostupná exotika, objevená již dávno především francouzskou klientelou, umožňuje celoroční koupání v oceánu, safari s africkou zvířenou, návštěvu míst, kde se konal známý závod Paříž-Dakar a celkové seznámení se s životem domorodců v Africe.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.