Milování třikrát týdně prodlouží věk o deset let
Ilustrační foto: pixabay.com

Milování třikrát týdně prodlouží věk o deset let

14. 7. 2018

Promiňte nám tento odvážný článek, ale otázka je v pravdě vědecká: milujete se rádi? Pokud ano, budete to dělat s ještě větším potěšením, až se dozvíte, že sex má na vaše tělo i duši nejméně deset blahodárných účinků.

Milování ve vyšším věku samozřejmě stojí (především u pánů) větší úsilí. Ovšem experti na geriatrii z prestižní Harvardovy univerzity zaručují, že sex třikrát do týdne může prodloužit život o deset let. Na věku, v němž toto potěšení provozujete, prý vůbec nezáleží. A jaké má tedy láska výhody?

1. Budete mít lepší imunitu. Sex jednou až dvakrát týdně umožňuje produkci protilátek, které chrání před infekcemi, jako je rýma nebo chřipka. Jinými slovy, zde máte lék, který nic nestojí. 

2. Posílí se vaše srdce. Sex je totiž skutečný sport! Úsilí při něm vynakládané nutí srdce pracovat. Z četných studií kromě toho vyplývá, že pravidelný sex snižuje pravděpodobnost infarktu myokardu. 

3. Zapomenete na bolest hlavy. Neurologové z Münsterské univerzity v Německu ve své studii prokázali, že sex může zcela vyléčit bolest hlavy. Osoby trpící silnými migrénami a chronickými bolestmi hlavy zjistily, že jim milování od bolestí pomáhá. 

4. Vaše pleť bude krásnější. Při sexu tělo vyrábí velké množství estrogenů. A to má tu výhodu, že pleť i vlasy jsou mnohem kvalitnější. Pot, který se z nás při milování řine, totiž čistí póry a pleť je pak zářivější. 

5. Zaplašíte deprese. Jestliže víme, že nás partner miluje a touží po nás, uspokojuje nás to a dodává nám to sebedůvěru. A to není všechno. Při sexu vyrábí naše tělo endorfiny, tedy takzvané hormony štěstí. Z toho plyne pocit spokojenosti.  

6. Vrátí se vám dobrý spánek. Po námaze přichází uvolnění. Vydali jste mnoho energie, dali jste všechno, dotkli jste se hvězd – a nyní přichází relaxace. Tu máte lék na nespavost, který nic nestojí a neškodí organismu. 

7. Spálíte kalorie. Spojí se příjemné s užitečným, a kdo by si přál více? Zajisté to není hlavní důvod k milování, nicméně to je dobrý argument. Za půl hodiny sexu spálíte 75 až 100 kcal. Navíc testosteron produkovaný tělem udržuje zdravé svaly i kosti. 

8. Budete inteligentnější. Podle nedávných studií zlepšuje sex produktivitu mozku a podporuje činnost hipokampu, části mozku, kde se kromě jiného nalézá paměť. 

9. Vyhnete se rakovině prostaty. Podle studie časopisu The Journal of the American Medical Association je frekvence ejakulací přímo spojena s rizikem rakoviny prostaty. Čím jsou orgazmy četnější, tím je riziko rakoviny nižší. 

10. Snížíte stres. Studie Princetonské univerzity ukázala, že každodenní milování po dobu dvou týdnů výrazně omezilo uvolňování stresových hormonů. Navíc si uvědomte, že pravidelný sex snižuje vysoký krevní tlak u osob trpících hypertenzí z důvodu stresu. 

Tak snad jsme vás moc neurazili. Sex je totiž naprosto normální a může být ve vyšším věku mnohem kvalitnější než v rozverných postpubertálních letech. Partneři jej ovšem samozřejmě musejí chtít provozovat. Zamyslete se nad tím.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Boleslav Komárek
Jako muž ve věku 62 let mám asi jiný pohled na uvedené téma, než ženy ve věku nad 60 let. Jednak proto, že ženám v tomto věku už potřeba milovat se-mít sex, nic neříká. Možná mazlit se, hladit, a podobně ještě ano. Milovat se v tomto věku ve vztahu ke zdravotnímu prospěchu je však dle mého názoru zcela zjevná. Mohu potvrdit, že jsem si na sobě vyzkoušel, jak se zdravotně cítím když prožiji nějaké erotické vzrušení, a jak se cítím, když delší dobu strádám. Troufnu si říct, že i když to mnohé ženy popřou, má to pozitivní vliv také na ženy. Zejména deprese a stres se po pomilování aspoň na nějakou dobu vytratí do pozadí. Naše generace - zejména ženy - však vnímají sex něco jako nutné zlo ve vztahu. Jednoduše řečeno muži se v zájmu zdraví pomilují, ženám v zájmu zdraví po šedesátce stačí postěžovat si na bolesti kloubů.
Věra Halátová
Na vaši výzvu se zamýšlím. Imunitu, tu mám skvělou - infekcemi jako je rýma nebo chřipka netrpím a nikdy jsem netrpěla. Srdce mám jako zvon. Bolestí hlavy jsem nikdy netrpěla - kromě infekční encefalitidy a meningitidy. Pleť, tu mám skvělou - od pána boha - svěží, hladkou. Vlasy, ty mám od narození takové řidší, ale ani dlouholetý kvalitní sex mi je nezlepšil. Depresemi jsem netrpěla, netrpím, no a dál nevím .... (V rámci mého boje proti mým depresím, ráda bych se seznámila s mužem, který rozumí ženám.....). Redakce má dojem, že někteří senioři a seniorky starší 70 let začnou sexovat, i když to už několik let neprováděli? Ta výzva redakce ke starým lidem "sexujte, budete zdraví", znamená snad, že budou nesmrtelní? I když je to od redakce pěkné, že dává námět k zábavě starším a pokročilým. Sex je lepší než háčkování.