Nevybroušené diamanty - Naďa Válová
FOTO: http://www.valovanada.estranky.cz/

Nevybroušené diamanty - Naďa Válová

8. 8. 2018

Naďu Válovou jsem si sice zařadila do své série neznámých zpěváků, ale slovní spojení "nevybroušený diamant" v tomto případě příliš nesedí. Poprvé se objevila na scéně ve druhé řadě soutěže "Česko hledá superstar". Překvapila naprosto vyzrálým projevem a zajímavou barvou hlasu. Bohužel se od tehdy běžného pěveckého trendu odlišovala natolik, že nezaujala příliš posluchačů, probojovala se sice mezi 20 nejlepších, ale na finálovou desítku už to nestačilo. Poslechněte si známou Mukovu píseň v jejím podání

Její ojedinělý projev ale zaujal řadu hudebníků, všiml si jí i Michal Horáček a zařadil ji do svého projektu "Ohrožený druh" .

https://youtu.be/nwH4ObZ2uQ4

Kdybych věřila v reinkarnaci, myslela bych, že se k nám v podobě Nadi Válové vrátila opět na svět jedna skvělá a též nedoceněná zpěvačka. Jmenovat nebudu, je to velmi zjevné.

Naďu Válovou můžete slyšet v projektech malých divadel, v klubech a na různých komorních akcích. Závidím Pražákům a na závěr ukázka její novější tvorby ( možná znáte i v podání Hany Zagorové).

Přeji vám příjemný hudební zážitek.

 

 

 

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Vůbec si ji nepamatuji. Poslouchat bych ji mohla, zajímavý hlas. Díky, Ivo.
Jana Šenbergerová
Možná mám raději diamanty. Sice tak neoslňují jako brilianty, ale zase skrývají netušené možnosti.
Jana Šenbergerová
I když mám hudbu ráda, jsem hudební analfabet, proto se ráda dovídám, po čem cíleně nepátrám, čímž si rozšiřuji obzory do mnou neprobádaných oblastí. Ivano, vaše hudební aktivity přijímám s povděkem, i když se většinou moc nevyjadřuji. V hudbě jsem na tenkém ledě.
Zdenka Jírová
Hlasová podoba s Evou Olmerovou je výstižná. Škoda, že si televize nevšímá dobrých zpěváků ze soutěží. Ptám se, proč se vlastně ty soutěže pořádají, když o dalších osudech vítězů nic nevíme. Když se dříve dělaly soutěže, kde byl třeba začínající Karel Gott, Matuška a další, setkávali jsme se s nimi na koncertech v Lucerně a podobně prostřednictvím televize.Teď sice vyhrají - maximálně se dostanou do některého divadla do muzikálu, ale ten se také nepromítá do televize, mohou si ho užít jen pražáci, ostatní jen výjimečně.
Danka Rotyková
Zavřu oči a jako bych slyšela paní Evu. Díky za krásné překvapení.
Alena Tollarová
Jméno Nadi Válové jsem vůbec neznala, ráda jsem si poslechla.
Blanka Macháčková
Je dobře, že nám někdo ty diamanty připomíná a seznamuje nás s nimi. Jsi Ivano holka šikovná.
ivana kosťunová
Ano, a také řekl něco v tom smyslu, že až Vlasta bude jezdit koncertovat po světě, on mu bude nosit kufry :))
Zuzana Pivcová
Vzpomněla jsem si, že vyhrál Vlasta Horvát, a tehdy Michal Horáček coby porotce řekl, že na něj jeho rodiče mohou být pyšní, jakého vychovali dobrého kluka. Tím si u mě velmi "šplhnul".
ivana kosťunová
Dano, kdyby jen pocit - mě běhala husí kůže po zádech, když jsem to poprvé slyšela.
ivana kosťunová
Jano, díky za tvé citlivé vnímavé hodnocení. Málokdo dokáže tak popsat své pocity.
ivana kosťunová
Byl to Vlasta Horvát, druhý byl Petr Bende. Oba měli své vlastní doprovodné kapely, oba dál pokračovali v koncertní činnosti, tak mě napadlo, že další příspěvky by mohly být o nich. Děkuji za tu větu (Dívala jsem se na další videa a občas si přečetla nějaké komentáře ), proto to dělám, je to pro mne nejvyšší ocenění.
Zuzana Pivcová
Ačkoliv druhý ročník Superstar jsem tehdy ještě sledovala, musím se přiznat, že jsem si teď pracně vzpomínala, kdo tehdy vlastně vyhrál. A Naďu Válovou jsem si už nepamatovala. Od roku 2005 přece jen utekla nějaká léta a nic jsem o ní neslyšela. Je charismatická a zralá, má osobitý temný hlas, jaký je slyšet výjimečně. Takovýmto osobnostem mnohdy neuškodí, že nejsou všeobecně a celkem bez rozmyslu populární, nýbrž si najdou okruh svých velmi zasvěcených posluchačů a obdivovatelů. Dívala jsem se na další videa a občas si přečetla nějaké komentáře. Líbil se mi jeden pán, který se obrátil na p. Horáčka asi takto: Vykašli se na politiku a tvoř radši (s Kocábem) písně pro takovouhle zpěvačku. Díky, Ivano, za další "rozšíření obzorů".
Libor Farský
Také děkuji.
Jana Kollinová
Děkuji za prezentaci zpěvačky, která má velmi zajímavý přednes a klidný soustředěný umělecký projev. Také mi připomíná Evu Olmerovou, zejména v písni Už svítá. Bylo příjemné tiše sedět u PC a jen tak poslouchat. Ivano, děkuji.
Dana Puchalská
Ano měla jsem pocit že slyším paní Olmerovou. Krásný hlas. Děkuju.