Chvilka s Hanou Hegerovou
Foto z portálu Obrazky.cz

Chvilka s Hanou Hegerovou

21. 10. 2018

 „ Tu zpěvačku bych chtěl malovat. Má úžasný profil. Takový profil mají jen ušlechtilé rasy psů nebo koní“ Ohodnotil někdy koncem šedesátých let zvláštní nadčasovou krásu Hany Hegerové můj kamarád – student Střední uměleckoprůmyslové školy v Kamenickém Šenově. Tato slova se mi vybavila dnes, kdy probírám nespočet nahrávek a fotografií  Hany Hegerové.

Nebudu zde znovu připomínat její životopis, původní jméno, role ve filmu, to vše je notoricky známé. Chtěla bych se jen zastavit u jednotlivých etap jejího života a připomenout je jak jinak, než její tvorbou

Tak tedy- divadlo Semafor, Dobře placená procházka, role tety z Ameriky, které se zhostila s elegancí a šarmem.

https://youtu.be/PPeqWBLvnv4

Na hudební scéně se v té době vžil termín „šanson“. Ačkoliv ona sama toto označení neměla ráda, asi už se nikdy nezbaví označení „šansoniérka“, či zpěvačka šansonů. Zde je jeden možná trochu méně hraný.

https://youtu.be/HaC E7I8GbQc?list=RDHaCE7I8GbQ

 Nebudu vám tu prezentovat píseň „Levandulová“.  Zdá se mi značně obehraná a snad mi prominete - i přes mistrovskou interpretaci paní Hany - trochu vlezlá. Mám raději „Vanu plnou fialek“

https://youtu.be/IZ IUuO-yZUM?list=RDIZIUuO-yZUM

 A něco z pozdější doby

https://youtu.be/6FuuNunpyEs

Jistě si všichni pamatujete, možná někdo z vás měl i to štěstí zhlédnout naživo koncert Hany Hegerové za doprovodu Petra Maláska . Ale možná vás překvapí, že paní Hegerová byla zvána i na letní hudební  festivaly, kde sklízela vždy mezi mladými velké ovace. Proto bych chtěla tuto chvilku zakončit skladbou RAPpublika, kde si zazpívala s rappery a opět skvostně.

https://youtu.be/TB4BKRFKilY?list=PLT4 QtNwPh4pNTquCMD7EewIwtx7DnRo4M

Tato úžasná dáma dnes oslavila dne 20.10. neuvěřitelných 87 let. Představuji si ji v kruhu přátel se sklenkou oblíbeného drinku s jejím zvláštním profilem a charakteristickým úsměvem a ráda bych jí popřála k jejímu jubileu do dalších let zdraví, lásku a ještě spoustu spokojených let.

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.