Přivítejte Ježíška v Mountfieldu!
Tradiční Vánoce. FOTO: Mountfield.cz

Přivítejte Ježíška v Mountfieldu!

9. 11. 2018

Tradice zdobení vánočního stromku je stará staletí a dodnes dává Vánocům nezaměnitelnou atmosféru. Na několik týdnů změní ráz celého domova vánoční stromek uprostřed obývacího pokoje, ale také světelné dekorace na oknech, domě i na zahradě, po které se rozeběhnou stáda světelných sobů a koloušků, nebo je ozdobí aspoň zářící sněhuláci.

Nejdůležitější ze všeho je vánoční stromek. Někdo dává přednost pestrobarevné klasice z 80. let minulého století a vyzdobí ho všehochutí ozdob včetně těch po babičce. Jiný vsadí na venkovskou klasiku s dřevěnými a slaměnými ozdobami a červenými stuhami. Další zase doladí stromek do barvy svého obývacího pokoje anebo dá přednost elegantní moderně a jednoduchým skleněným ozdobám.

Zapomínat bychom ale neměli ani na dekorace, jež dotvoří tu správnou vánoční atmosféru. Měly by být barevně i stylově sladěné se stromkem. Inspiraci v tomto směru mohou poskytnout vánoční trhy pod širým nebem. Anebo můžete zajít do některé z prodejen Mountfield, kde vás hned u vchodu uvítají bohaté expozice, které vánoční trhy připomínají.

Foto 2 -Vánoce ze Severu.jpg

Vánoce ze Severu

4 sladěné styly
V Mountfieldu najdete pod jednou střechou přes 500 druhů vánočních ozdob a dekorací pro interiér i exteriér: od LED světelných řetězů a figurek, přes vánoční ozdoby, adventní věnce, svíčky a svícny, až po plyšáky a spoustu dekorací ze skla, porcelánu, dřeva, kovu či přírodních materiálů.

Široká nabídka je rozčleněna do 4 sladěných stylů: Tradiční Vánoce v barvách červené, zlaté a stříbrné, Vánoce ze Severu, kde převažuje hnědá a přírodní materiály, Vánoční pohádka laděná do růžova a Mrazivé Vánoce v modrých tónech. Tato unikátní koncepce usnadňuje výběr a umožňuje vkusně sladit výzdobu domova. Přitom však ponechává prostor fantazii, protože spoustu prvků z jednotlivých stylů lze navzájem kombinovat.

Možná vám při výběru pomohou i tipy na produkty, o které je největší zájem. Ve stylu Tradiční Vánoce je nejprodávanější set zlatých mini koulí o průměru 3 cm, z Mrazivých Vánoc mají lidé největší zájem o dřevěnou dekoraci v podobě ptáčka, ve stylu Vánoční pohádka se nejvíc líbí závěsná ponožka na drobné dárky a u Vánoc ze Severu zaujala figurka anděla.

Foto 3 -Vánoční pohádka.jpg

Vánoční pohádka

Poloviční ceny
A protože před Vánoci myslíte hlavně na dárky a nechcete za výzdobu utrácet zbytečně příliš velké peníze, určitě vás bude zajímat i cena. Mountfield totiž na prodej vánočních dekorací nasadil velmi zajímavé akční ceny, které se pohybují přibližně na polovině cen běžných na trhu v loňském roce. Využijte toho co nejdříve, tato nabídka bude trvat do 15. listopadu, ale i ti, kdo přijdou nakoupit později, budou překvapeni stále velmi zajímavou cenou.

„Chceme poskytnout obrovský výběr s důrazem na nejvyšší kvalitu a současně nabídnout skvělé ceny,“ vysvětluje obchodní ředitel Mountfieldu Michal Dluhoš. „U tohoto sortimentu považujeme ceny za službu zákazníkům, takže nabízíme takové cenové relace, aby každý mohl domov vyzdobit podle svých představ a přitom levněji, než je na předvánočním trhu běžně zvykem. Vánoční dekorace totiž vnímáme jako sortiment s obrovským potenciálem a do budoucna se chceme stát v tomto sortimentu lídrem trhu.“ 

Foto 4 Mrazivé Vánoce.jpg

Mrazivé Vánoce

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Bílá
No nevím, jako děti jsme vždy měly smrček, jeho vůně mě provází svátky i teď, ale jen větvičky ve váze, léta už máme jen umělý, ten je hlavně pro vnoučata.I z větviček se dáudělat malinký, krásný stromeček, s ozdobami, bez svíček.Po mnoha letech se mi vybavují slova naší milé paní učitelky z první a druhé třídy, která nám vyprávěla o tom, jak lidé kvůli pár dnům dokáží zofavit strom v lese.V dnešní době se na svátky přímo pěstují stromky pro výzdobu, dřív lesníci tzv. jednotili, aby byl zdravý les.
František Komín
Je nutné, aby redakce dělala reklamu prodejcům vánočních dekorací, ať už je to Mountfield nebo někdo jiný ? Že se obchodníci předhánějí v nabídkách, to taky chápu, je to jejich zaměstnání, ale proto je v tom nemusíme podporovat.
Jitka Caklová
Přesto předhánění-se všech obchodníků v nabídce zboží možného i nemožného plně chápu.
Jitka Caklová
Dokud jsem byla malá, nechápala jsem, proč je Ježíšek tak nespravedlivý. Díky rodičům, kteří nás naučili chápat Vánoce, jako jedny velké narozeniny, byly už vždy šťastné. O mnoho let později jsem pochopila, že ani Ježíšek nemůže nést odpovědnost za naše viny. "... a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům" mě provází životem. Když se dnes zeptáte proč Vánoce s velkým "V"?, proč dárky?, kolik lidí umí odpovědět? Ježíšek se z jejich životů vytratil. Čím jsem starší, tím více si tyto narozeniny užívám i bez dárků, ale bohatě ozdobený vánoční stromek, až do stropu, v rohu obývacího pokoje, nesmí chybět. Přeji všem tichý adventní čas a Vánoce plné lásky.
Marie Faldynová
Jediné, co nám obchodní řetězec nenabízí, je spasení. Vánoce jako narození Spasitele nejsou náročné ani na výzdobu ani pro náš žlučník, k jejich oslavě nepotřebujete ani nevěrné příbuzné, které ani nenapadlo vás navštívit, protože větší rodinu najdete v církevním sboru. Bible je dost tlustá na to, abyste měli o čem přemýšlet a pro majitele internetu bude mít Rádio7 celou řadu ryze vánočních pořadů. Nemusíte na ně šetřit půl roku ani stát fronty a nepřiberete po nich ani deko. Krásný advent přeje Marie
Jana Šenbergerová
Vánoční stromek uprostřed pokoje jsme neměli nikdy, nevešel by se tam. Když jsem si pořídila počítač, který zaujal místo na stole, kde býval stromek, zavedla jsem o kousek vedle zdobenou jehličnatou kytici ve váze. Sem tam umístím po bytě něco zřetelně vánočního, ale ani by mě nenapadlo lámat si hlavu tím, jestli je to stylové, či nedejbože IN. Místo nových dekorací nakoupím raději ovoce, ze kterého mám také radost a navíc užitek. Je dobře, že si každý může užívat Vánoc po svém. Všem přeji, ať i ty jejich jsou šťastné a veselé.
Dagmar Bartušková
Vánoce jdou hezkých pár let mimo mě. Bývaly doby vánočně vyzdobeného bytu, vše dokonale sladěné, nikoli přepatnáctěné. Dnes jsem šťastná, když se někdy sejdu s mladými u jednoho prostřeného stolu, ať tady nebo v cizině. A jestli na nás bude někde na okně blikat sob nebo permoník s lucerničkou, to mi bude úplně fuk. Hlavně, že budeme pospolu a zavzpomínáme na naše blízké.