Poslední vlak Mirka Hoffmanna
FOTO: topvip.cz

Poslední vlak Mirka Hoffmanna

13. 3. 2019

Počátkem sedmdesátých let se v hudebním dění začal prosazovat styl country. Jedním ze zakladatelů prvních Country skupin ( White stars, později  Greenhorns ) byl  Mirek  Hoffmann. Z té doby jsem našla v jeho podání málo známou píseň Červená řeka“:

Jeho další tvorba byla spjata se skupinou Greenhorns, která ze známých důvodů potom nesla název Zelenáči. Ze všech country skupin, které tehdy postupně vznikaly jsem měla Greenhorny nejraději – zdáli se mi stylově nejvěrnější. Oranžový expres patří právě k té country klasice.

 

Po roce 1989 působila klasická country romantika poněkud vyčpěle, přesto měl Mirek Hoffmann stále své obdivovatele.

Tohle už byl posun jinam:

 

Poděkujme mu za jeho tvorbu a rozlučme se s ním stylem, který by myslím neodmítl.

 

Zemřel dne 12.3. 2019 ve věku 83 let.

Hodnocení:
(4.7 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Votíková
Ivanko díky. Připomněla jsi mi koncerty Greenhorns a našlapaný kulturák na Smíchově.
Blanka Macháčková
Ivano, tvé vzpomínky s hudebními ukázkami jsou skutečně profi. Dík.
Jana Šenbergerová
Písničky znám, ale v této oblasti se moc nechytám. Díky za každého, kdo byl v něčem dobrý.
Alena Tollarová
Mirek Hoffmann odešel, písničky zůstávají ... R.I.P.
ivana kosťunová
Ale naopak, já jsem nechápala, proč zrovna tenhle text MH zvolil, považovala jsem to tak trochu za úlet a tvůj diskusní příspěvek mi to objasnil. Zřejmě ten problém byl tak velký, že se k tomu cítil potřebu nějak vyjádřit.
Jana Kollinová
Ivano, děkuji za vzpomínku na Mirka Hoffmanna. Byla jsem mladá a poslouchala jeho písničky. Z tvé ukázky jsem se našla u Blues hvízdavého vlaku a U silnice E55. Možná je několik pamětníků osvětlených výloh na cestě z Dubí do Teplic. Na každém metru byla "siréna" v mini oblečku pod rádoby norkovým kožichem. Sexuální turistika z Německa byla na vrcholu. Omlouvám se, možná někoho pohorší moje zveřejněná vzpomínka v souvislosti s úmrtím Mirka H., ale byla to jen vzpomínková asociace a určitě ne mimo mísu, protože se promítla i do tvorby M.H.
Mirek Hahn
Tak tenhle Greenhorn mi bude hodně chybět !
Věra Lišková
Začátkem sedmdesátek jsem byla s manželem na koncertě Greenhornů .Mirek Hoffmann se mi moc líbil, na jeho zvláštní hlas se nedá zapomenout. Díky
Dana Puchalská
Děkuju moc. Country mám ráda moc moc. Odešla zase jedna legenda, škoda. Byla jsem z té zprávy hodně smutná.
ivana kosťunová
á děkuji za pohotové vydání. Country je pro mne spojené s městem Ústí nad Labem, kam jsme často počátkem sedmdesátek na country koncerty jezdili. Samozřejmě stopem :))
Zuzana Pivcová
Díky, Ivano, za Tvou obvyklou pohotovost. s kterou nám dokážeš řadu lidí prezentovat. Dá to práci. Country jako takové mám ráda odjakživa, mám na mysli naše.
Hana Rypáčková
Vzpomínám na jeho písničky , hrály a zpívaly se u táboráků v našem mládí. Country radio poslouchám na chatě moc ráda.Dožil se hezkého věku. Díky za článek, poslechnu si vše moc ráda .
ivana kosťunová
Omlouvám se, zase jsem se ucvakla :))
Dana Matějková
Děkujeme p.Hoffmann,...