BESIP a policie
ilustrační foto: pixabay.com

BESIP a policie

27. 3. 2019

Čekal jsem na kamaráda na kruhové křižovatce u pomníku RA v našem okresním městě včera - v pondělí. Auta velmi svižně projížděla, jen několik roků nová kruhová křižovatka plnila a plní původní dopravně - bezpečnostní záměr, nehody zde prakticky nejsou, ani nehody seniorů/seniorek. Abych si zkrátil dobu čekání, udělal jsem si malou statistiku.

Bylo odpoledne po 15.00 hod. – normální pracovní den, žádné prázdniny, žádné hromadné dovolené, většinou mnohde již konec pracovní doby, dětem končí družina, ….. Byl jsem tam jen asi 20 minut. Za tu dobu projelo asi 34 osobních aut. Nedošlo k žádné dopravní nehodě. Překvapilo mě, že 19 aut z toho řídily ženy, musím říct, že toto překvapení bylo v dobrém, obdivuji tento velký podíl řidiček. Z těch 34 řidičů a řidiček jich 11 telefonovalo s telefonem v ruce, ano, s telefonem v ruce při průjezdu frekventovanou kruhovou křižovatkou. A to se mně nelíbí. A předposlední číslo mé malé statistiky je, že z těch 11 telefonujících řidičů bylo 8 řidiček. Vážné je, že 4 řidiči – muži mladší neměli zapnuté bezpečnostní pásy. Nevím, která policie to má kontrolovat, zda městská nebo republiková, nebo snad BIS? Jisté je, že to nekontroluje asi nikdo. A přitom je to tak prosté, na kruhové křižovatce projíždí řidič pomaleji (většinou) přímo kolem vás. Tak jeho další zastavení a s důkazem o telefonování, jsou velmi jednoduché. Při tom hands free do auta se dá dnes tak snadno pořídit a také levné. Co na to my všichni? A co na to policie? Co na to BESIP? V TV vidíme, jak policie honí kradená auta, jak honí řidiče pod vlivem…. Je to jistě velmi poutavé. Zastavit ale telefonujícího řidiče, je nezábavné, bude se dohadovat, a nebude chtít věřit, že někdo chce „Pomáhat a chránit“. Ochraňuj tedy nás řidiče seniory/seniorky Sv. Kryštof a taky BESIP

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Mám pocit, že skoro každý musí nutně volat z mobilu při řízení. Je to nebezpečné a nezodpovědné, nechápu.
Eva Mužíková
Také chování těchto lidí, porušujících pravidla bezpečnosti, nechápu. Dobrý námět.
Marie Faldynová
Komu není rady, tomu není pomoci. Bezpečnostní pásy, omezená rychlost v některých úsecích, zákaz telefonování při řízení vozu - to vše bylo nařízeno na ochranu řidičů. Mám dojem, že nedodržovat předpisy je českým národním sportem.
ivana kosťunová
Pane Charváte-nedovedu si představit, že by na kruháku policie kontrolovala auta. To by vznikl chaos i na méně frekventovaném kruhovém objezdu, než jsou v Praze.
Zuzana Pivcová
Já zase čekám denně ráno na zastávce MHD na velmi frekventované silnici na Chodově. Museli sem dát světla, jinak by se nedalo pro hustý provoz přejít. Téměř všechna auta s jedním řidičem a mnoho řidičů s mobilem. A městský autobus trčí v koloně a nemá mnohdy šanci se dostat do zastávky.
Dana Puchalská
Tady je to prostě marný. Lidi jsou nepoučitelní. Bez telefonu ani ránu..... A pak se diví, jako malé děti.
Libuše Křapová
Jaroslave, podnětná statistika.