Život 90: Darujme změnu k lepšímu
Martha a František. FOTO: Život 90

Život 90: Darujme změnu k lepšímu

8. 4. 2019

Před několika týdny se na nás obrátil s prosbou o pomoc pan František. Nedávno ztratil celoživotní partnerku a zůstal sám. Moc mu chybí její každodenní společnost i péče.

Má dospělou dceru, ale ta bydlí daleko, má náročné zaměstnání a malé děti. Čas na návštěvu osamělého táty najde jen málokdy. Do domova seniorů se stěhovat nechce, nejraději by zůstal doma  –tam, kde prožil se svou ženou téměř padesát šťastných let.  

Seniorů, kteří se na nás obracejí s podobným trápením jako pan František, je mnoho. A přitom často stačí jen málo, aby žili šťastněji. K tomu ale potřebujeme spojit síly. Spolu s Vámi dokážeme těmto seniorům pomáhat. Aby nebyli sami. Aby mohli zůstat tam, kde to mají rádi. Doma. 

Služba terénního poradenství ŽIVOTa 90 pomáhá seniorům a seniorkám i v těch nejtěžších životních situacích, jako je například ztráta životního partnera. Podporujeme osamělé seniory, radíme tam, kde chybí důležité informace. Seniory, kteří si nevědí rady při úředních jednáních, doprovázíme a pomáháme jim vyřídit vše, co potřebují. 

Jak to děláme? Nejdřív zmapujeme situaci –  navštívíme seniora doma a zjistíme, co ho trápí. Co potřebuje nejvíce a čemu se můžeme věnovat později. Pak mu nabídneme možnosti řešení a společně se dohodneme na dalších krocích. Radíme i s běžnějšími dotazy, jako jsou sociální dávky a příspěvky, a pomůžeme i s vyplňováním potřebných formulářů.

Pokud senior potřebuje řešit zvlášť složitou situaci, zajistíme mu kontakt s našimi odborníky - právníky, psychology, sociálními pracovníky. Vážíme si důvěry, s níž se na nás senioři a seniorky obracejí. Víme, jak je pro ně těžké získat odvahu už jen k prvnímu kroku – vyhledání naší pomoci. Od prvního kontaktu proto postupujeme s maximální ohleduplností a respektem. I proto seniory navštěvujeme v pohodlí jejich domovů. Tak můžeme pochopit jejich situaci nejlépe. Postupně si budujeme vztah důvěry, nalézáme cestu k nejlepšímu řešení a realizujeme ho. Víme, že pomáháme měnit životy seniorů a seniorek k lepšímu.

Panu Františkovi jsme pomohli zařídit pečovatelskou službu, která mu jednou týdně pomáhá s chodem domácnosti a s větším nákupem. Už ví, že nemusí uvažovat o stěhování do domova pro seniory. Může zůstat tam, kde to má nejraději -  doma. Začal také navštěvovat Centrum aktivního stáří ŽIVOTa 90, kde se postupně seznamuje s novými přáteli. Ve společnosti svých vrstevníků zase zažívá radostné chvíle.

Ročně navštívíme a podporujeme několik desítek seniorů. Pomozte nám, abychom v roce 2019 mohli tuto službu rozšířit a poskytovat terénní poradenství i dalším seniorům, kteří už nemají ve svém okolí nikoho, komu by se mohli svěřit. Díky Vaší podpoře dokážeme společně zajistit pomoc těm, kteří ji naléhavě potřebují.

Pomoci můžete zde.

 

Život 90, z.ú.

 

 

 

Hodnocení:
(4.3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.