Titanic
FOTO: wikipedia.org

Titanic

4. 6. 2019

Zkáza Titanicu je téma, které inspirovalo mnoho umělců k vytvoření jejich děl. Uvedené téma se objevilo na Brodwayi ve formě muzikálu, i  v několika filmech. My dnes známe asi nejvíce oskarový film Titanic s Cate Blanchett a Leonardem DiCapriem v hlavních rolích  a se slavným soundtrackem v podání Celine Dion  "My heart will go on "

Není však příliš známo, že toto téma oslovilo autorskou dvojici Bohuslav Ondráček a Zdeněk Borovec k vytvoření první české rockové opery. Stalo se malým zázrakem, že v době nejhlubší totality se podařilo dát dohromady kvalitní muzikanty, zpěváky  a vytvořit nadčasové hudební dílo. Natáčelo se v r. 1976 v Mozarteu, s orchestrem Josefa Vobruby si zazpívali - namátkově E. Pilarová, Věra Špinarová, Petra Janů. Lešek Semelka, Miloš Kopecký, sbor Lubomíra Pánka.

Ráda bych vás pomocí ukázek provedla celou operou.
Známý děj není příliš obměňován, Titanic vyplouvá s velkou slávou na moře, na palubě cestující první třídy, kapela vyhrává, v podpalubí cestují chudí dělníci snažící se dostat do Ameriky. Několik příběhů  lásky a nenávisti, akcentovány sociální rozdíly (úlitba bohům).

Glory:
https://youtu.be/LpvWRDXM52Q     

 

Zatímco na horní palubě se tančí, strojníci v podpalubí tuší budoucí zkázu.
Skvělý Lešek Semelka

Je cítit mráz
Orchestr na palubě hrál do poslední chvíle
 

 

 

Neodkladný zánik

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu