Úvaha o času
Ilustrační foto: pixabay.com

Úvaha o času

4. 7. 2019

Čas. Veličina nezachytitelná, plyne (jako pomalý vodní proud) i utíká (jako sprinter na dráze), ano, přiznejme si, že čas je důležitý. A dlužno podotknout, že čím dál více vzácnější a dražší komoditou. A nedostatkový. Čas jsou peníze, říká se snad od nepaměti. A v dnešní době je to s časem nevalné. Nemáme čas. Ale máme peníze (tedy alespoň někteří). Napadá mne myšlenka (a nebývá to časté  :o)  ) neprotiřečí si tak trochu toto přísloví? Mnozí z nás proměňují čas za peníze (jsou pro ně důležitější). Ale nemají čas...

Nemají čas na nic a na nikoho - na kulturu, na knihu, na výlet, na přátele, na rodinu, na partnera (nezřídka ani na vlastní děti či rodiče), na lásku, na milování ani na sebe. O vnímání všeho krásna kolem ani nemluvě. I přes to (občas, někde v nezazším koutku svého nitra) si ve chvilce těsně před usnutím možná přiznají, že to vše výše zmíněné jim vlastně schází. A ráno se probudí a ... nemají čas.

Jsem jiný, jsem exot, jsem vadný. Nemám sice peníze, ale mám čas. Čas na knihu, na děti, na dobrý film, na sklenku vína, na fotografování,na  toulky, na přátele ( i když je jich čím dál méně), na lásku i milování. Mám čas na všechny krásy kolem.

Ale neprodám ani nevyměním za nic na světě. Svůj vzácný čas pouze daruji - z lásky - a jen těm, jež o něj budou stát a vážit si ho. Protože pokud opravdu platí, že čas jsou peníze, pak jsem velmi bohatý člověk. Mám to, co mnoho lidí nemá...Mám ČAS.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.