Vyzkoušejte v letních vedrech espresso zmrzlinu
Foto: Čajová zahrada

Vyzkoušejte v letních vedrech espresso zmrzlinu

19. 7. 2019

Spojením kávy a zmrzliny vznikl dezert, kterému se nedá odolat. Espresso zmrzlina skvěle chutná, je neokoukaná, snadno ji vyrobíte doma. Vyrobíte ji z rozpustné kávy, ale mnohem lépe chutná, pokud použijete espresso.

Jak na espresso zmrzlinu? Na šest porcí budete potřebovat:
1/2 šálku espressa
1 a 3/4 šálku plnotučného mléka
1 a 3/4 šálku smetany na šlehání
1 šálek cukru krystalu
8 žloutků
zrnka z vanilkového lusku nebo lžičku vanilkového extraktu

Vyšlehejte v misce žloutky s půlkou cukru do tekutého krému. Druhou půlku cukru smíchejte v rendlíku s mlékem, smetanou, vanilkou a espressem a na středním plamenu nechte probublat. Postupně zašlehávejte horkou směs do žloutkového krému, a když se obě směsi spojí, přesuňte mix na sporák a na středním plameni za stálého promíchávání nechte vytvořit krém, který ulpívá na lžíci. Přeceďte přes jemné síto do keramické či kovové mísy a tu umístěte do ledové lázně. Za občasného promíchání nechte vychladnout. Poté překryjte potravinovou fólií a schovejte na dvě hodiny do lednice.

Zmrzlinu zamrazte ve zmrzlinovači nebo vložte do mrazáku a každou půl hodinu po dobu alespoň tří hodin důkladně promíchávejte, aby se netvořily ledové krystaly. 

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Nám se víc vyplatí zaběhnout na náměstí do cukrárny. Lepší zmrzlinu jsem jedla málokdy. Musím se podívat, jestli tam takovou nemají.